Skocz do zawartości

Jaki termin badania wyznaczycie


Wacek

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, blakop napisał:

badanie przeprowadza się 5 lat od daty I rejestracji, ale nie dalej niż 2 lata.

i w którym miejscu  tego zapisu wynika, że mam dać 2 lata? :nausea:, wg tego przepisu powinienem dopełnić do pełnych 5 lat jeżeli jest to pierwsze badanie i w tym przypadku znaczenia nie ma czy to badanie "polskiego" pojazdu czy zagranicznego, i który pierwszy termin miał wyznaczony na 3 lata,  natomiast ten miał wyznaczony pierwszy termin na 1 (JEDEN) rok, dlatego następny też na rok,  jeżeli jednak tak się upierasz na 2 lata to następny też na 2? :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego...".

Nie wiem czego nie rozumiesz i jakim cudem kolejne badanie tez chciałbyś dać na 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cezary napisał:

na 2 lata to następny też na 2?

nie może być następny na 2 lata

Dostał na rok z urzędu, to dalej będzie dostawał na rok jak zaliczy badanie i .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłem cytat, rozłożyłem na czynniki pierwsze. Ty wymyślasz jakieś absurdalne przykłady i nie potrafisz zacytować żadnego przepisu dla swojej wersji. No faktycznie tak to się nie dogadamy. Czyli jednak kubek i fusy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, danielg539 napisał:

Skoro przeprowadza się po roku to jak najbardziej przed upływem 3 lat

ale pierwszy termin nie był wyznaczony na 3 lata tylko na rok . kolejne terminy tylko na rok. gdyby pierwsze badanie miał na 3 lata ale zrobił po roku to zgoda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tu czytac z zrozumieniem to forum skoro kolega "Wacek "odpowiedż dostał po paru wątkach i temat z podziękowaniem zamnknał a tu wywody kilku stałych bywalców  na trzy strony co nic mądrego nie wnoszą. Prawda jest taka że każdy prawo interpretuje po swojemu i  robi jak uważa,także nie widzą potrzeby by  na siłę komuś swoje zdanie i rację przez kilka stron wciskać lepiej to przy piwie bądż flaszce zrobić.

  • Piwo 1
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów ponownie , otóż dotarłem do WK i zapytałem czemu to łaskawie opisanym moim przypadku WK wyznaczył badanie na 1 rok  a nie na trzy lata. 

Odpowiedź była - bo się pomyliliśmy.  Jednak jak klient nie ma ochoty przyjść i poprawić to w WK to niestety, ale badanie  u diagnosty tylko na ROK 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich biorących udział w dyskusji. 

1 godzinę temu, yogi1984 napisał:

lepiej to przy piwie bądź flaszce zrobić.

bardziej przy piwie , bo przy flaszce to można różnie gadać i się nie zrozumieć. ?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rewers trzy szkoły to fikcja, bo prawo jedno, tylko trzeba umieć je przeczytać i zrozumieć zapis, co często wcale nie jest łatwe.

1 godzinę temu, Wacek napisał:

Jednak jak klient nie ma ochoty przyjść i poprawić to w WK to niestety, ale badanie  u diagnosty tylko na ROK 

Poproś o podstawę prawna do wyznaczenia takiego terminu. Jeśli WK się pomylił to bezwzględnie teraz autu należy się obt na dwa lata.

4 godziny temu, piter1973 napisał:

ale pierwszy termin nie był wyznaczony na 3 lata tylko na rok

To niczego nie zmienia. 

 

4 godziny temu, piter1973 napisał:

gdyby pierwsze badanie miał na 3 lata ale zrobił po roku to zgoda

Nie. Sytuacja prawna w obu przypadkach jest taka sam i OBT powinno być wyznaczone w obu przypadkach na 2 lata - takie jest moje zdanie.

15 godzin temu, cezary napisał:
15 godzin temu, blakop napisał:

Czyżby decydował poziom fusów w kubku po kawie?

nie kolego, logika i w sumie to proste jak drut,

Problem polega na tym, że nie należy kierować się ani logika ani sumieniem a przepisami ustawy.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, danielg539 napisał:

Sytuacja prawna w obu przypadkach jest taka sam

badanie przeprowadza się corocznie . dopiero następny paragraf mówi w jakich przypadkach są zmienione interwały badań i kogo dotycxzą . takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na drodze może być różnie, bo ::silent:

Art. 132.

1.  Policjant albo funkcjonariusz Straży Granicznej zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

   2) stwierdzenia, że pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie lub termin badania nie został wyznaczony prawidłowo;

 

W wolnej chwili tak do obejrzenia : :icon_wink: 

https://www.youtube.com/watch?v=yic0w0wViLg

 

 

Edytowane przez leski66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielg539 napisał:

@rewers trzy szkoły to fikcja, bo prawo jedno, tylko trzeba umieć je przeczytać i zrozumieć zapis, co często wcale nie jest łatwe.

Masz rację, ale wyobraź sobie taką sytuację. Przyjeżdża powiedzmy po 4 latach i 11 miesiącach na okresowe badanie techniczne klient, który wcześniej zakupił nowy pojazd. Chcąc być w zgodzie z prawem dajesz mu kolejny termin badania jako dopełnienie do 5 lat, czyli na 1 miesiąc. Czy w takiej sytuacji  jest to mądre? Następny razem po takim numerze z pewnością już do mnie na badanie nie przyjedzie. Kiedyś jak wszedł w życie ten przepis na szkoleniu dla diagnostów zadałem takie pytanie Panu Królowi z Ministerstwa Infrastruktury. To chwilę się zastanowił i powiedział, że mądre to to nie jest, ale podobno o taki kształt tego przepisu postulowali sami diagności. Moim zdaniem logicznym byłoby w takiej sytuacji wyznaczenie kolejnego badania na rok no ale przepis jest przepis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinniśmy słuchać przypadkowych doradców, którzy nigdy z pracą diagnosty nie mieli do czynienia

ale najlepiej się na tym znają, bo nigdy nie poniosą żadnych konsekwencji za swoje doradztwo.

Róbmy jak nakazują przepisy i nie komplikujmy sobie życia i innym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leski66 napisał:

o co ?

Ci ludzie na drodze nie mają zielonego pojęcia o datach. A w momencie kiedy pojawił się obowiązek ustalania terminu od ostatniego "sagana" to już w ogóle. 

Kiedyś miałem autobus szkolny, który przyjechał na pierwsze badanie po trzech latach, bo tak stało w DR. Oczywiście kontrolowany po siedemnaście razy tygodniowo, bo akcja gimbus, wycieczka... No i zdziwienie kierowcy dlaczego jego PKS nie dostanie teraz na 2 lata skoro urząd dał na trzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, rewers napisał:

mądre to to nie jest, ale podobno o taki kształt tego przepisu postulowali sami diagności

I nieważne, że "podobno", ważne że to diagności a nie ktoś z ministerstwa ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam przewrotnie, bo większość jak zaklęta powtarza "rok, rok". Co takiego zaszło, oprócz pomyłki WK, że nagle pojazd nie spełnia warunku z ust. 6? Czy rok to jest przed upływem trzech lat, czy nie?

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JANUSZ60 napisał:

No właśnie zaszła owa pomyłka, rozwalająca całą zasadę ,,,

To dowodzi ,że w WK też pracują  nie nieomylni, z tą różnicą ,że mogą narazić się co najwyżej klientowi. Kilka miesięcy temu właściciel naczepy szukał porady , gdyż pewne WK (LU) wyznaczyło mu 2-u letni termin następnego badania.

 

7 godzin temu, aboz napisał:

(...) Czy rok to jest przed upływem trzech lat, czy nie?
A kto bogatemu zabroni? xD

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, aboz napisał:

nic nie rozwala.

No właśnie, że rozwala możliwość terminu dwuletniego bez ustalenia przyczyny powstania terminu krótszego, niż trzyletni ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.