Skocz do zawartości

Jaką opłatę pobrać , okresowe + niewbity w DR GAZ


lato8

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjeżdża pojazd na BT, bierzesz dowód, brak adnotacji, pobierasz opłatę 99zł, drukujesz paragon.

 

Przy badaniu okazuje się, że ma zamontowaną instalację LPG, nawet ma na nie dokumenty, faktura, na zbiornik etc.

 

Pobierasz dodatkową opłatę 1.15 i sprawdzasz pojazd pod tym kątem ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma dokumentów na lpg to lepiej przerwać badanie, i wysłać do cepik jako przerwane, nie pamiętam tylko jakie są zdefiniowane  przyczyny przerwania badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego zawsze pytaj przed badaniem czy jest "zamontowany gaz"

 

17 minut temu, lato8 napisał:

Pobierasz dodatkową opłatę 1.15 i sprawdzasz pojazd pod tym kątem ?

nie ma osobnego badania dodatkowego na gaz, trzeba pokombinować z korekcją wpisu do rejestru,  opłata 162 zł za badanie okresowe , wynik badania N, UI 10.5.d, wizyta w wk, otrzymanie stosownego wpisu, poprawka za 21 zł i koniec tematu.

 

4 minuty temu, smaug napisał:

Jak nie ma dokumentów na lpg

 

21 minut temu, lato8 napisał:

nawet ma na nie dokumenty, faktura, na zbiornik etc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paragon fiskalny wydrukowany więc od tak przerwać się nie da.

 

Nawet jak zrobię korektę, dodam pozycje z cennika to co z paragonem, nie dobiję samego "gazu".

Edytowane przez lato8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program Patronat, da się  zmienić, ale na paragonie inna kwota zostanie :)

 

Konkluzja jest taka jak zawsze, spie#$#%%^ to się szybko, trudniej to naprawić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lato8 napisał:

Konkluzja jest taka

 

42 minuty temu, cezary napisał:

zawsze pytaj przed badaniem czy jest "zamontowany gaz"

no że na paragonie zostanie tak jak zafiskalizowano to wiadomo, ale w rejestrze masz zapisane jak należy, podczas korekcji opisałeś co i jak, księgowej napiszesz wyjaśnienie i po "bulu" :wink:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lato8 napisał:

Konkluzja jest taka

,że identyfikację i zweryfikowanie wszystkich dokumentów należy dokonać przed pobraniem opłaty.Oczywiście do niczego nie namawiam.Ja tak postępuję,bo lubię sprawdzić czy "towar jest zgodny z przeznaczeniem (opisem)"

Edytowane przez Grzegorz Łódź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @lato8, to wszystko co zapodałeś w poście robi się po tym co wywalono w ZAKRESIE czarno na białym. Stosować, a zapewniam, że więcej ZONKÓW sie nie przytrafi w pracy.

Stosować z naciskiem na "ustalenie"!!!

 

§ 1a. 4 Badanie techniczne przeprowadza się po pobraniu z centralnej ewidencji pojazdów danych identyfikujących badany pojazd, o których mowa w art. 80b ust. 1 pkt 1 ustawy, oraz po ustaleniu rodzaju badania technicznego pojazdu, z tym że: [...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzegorz Łódź napisał:

,że identyfikację i zweryfikowanie wszystkich dokumentów należy dokonać przed pobraniem opłaty.Oczywiście do niczego nie namawiam.Ja tak postępuję,bo lubię sprawdzić czy "towar jest zgodny z przeznaczeniem (opisem)"

 

Sytuacja była teoretyczna i na szczęście nie będę niczego prostował.

 

Kolego masz oczywistą rację, ale jak klient chce coś ukryć, bo może się uda to nie powiesz mi, że zaglądasz najpierw pod maskę.

 

Mnie interesuje co zrobisz jak już będzie taka sytuacja bo wywody, że najpierw tak, tego nie powinieneś  albo powinieneś to ja wiem.

 

Nie na temat, ale napiszę:

 

Pobierasz opłatę z cennika 1.4 - 176zł, a po badaniu orientujesz się, że winno być 1.3 - 153zł bo nie to DMC. Klient zapłacił odjechał.

 

 

 

Edytowane przez lato8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, JANUSZ60 napisał:

A tak przy okazji , czy tylko w Patronacie jest problem z dodaniem kwoty za gaz ?

chyba chodzi o to, że problemem nie jest oprogramowanie, tylko procedura fiskalizacji, coś raz zafiskalizowane nie podlega poprawce, korekcji  czy jak to tam zwał, jak dopiszesz drugą poz. z cennika do rejestru to paragon by "wyskoczył " na 162 zł + już  wcześniejszy na 99 zł czyli mamy 261 zł i operator jest w kasie na 99 zł "w plecy", oczywiście szef mógłby to uwzględnić ale w rozliczeniach zonk, a tak zaznacza faktura do paragonu (parag. podłącza do f-ry) + wyjaśnienie dla księgowości i kasiorka się zgadza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mi chodzi, ktoś zauważa swoją pomyłkę, klient jest na stacji, może dopłacić, ale tworzą się problemy formalne bo o ile z fakturą sobie poradzić można ,dopisać pozycje z cennika to w kasie brakuje zaksięgowanej kwoty.

 

Jak klient odjedzie to faktury nie poprawisz, a jak poprawisz i zostanie zaksięgowana ( plik JPK ) gość ma na niższą kwotę to zaczną się problemy z niezgodnością dokumentów.

Edytowane przez lato8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cezary napisał:

coś raz zafiskalizowane nie podlega poprawce, korekcji  czy jak to tam zwał,

 

Ale podlega korekcie księgowej 

 

Mam kasę oddzielnie od programu rejestru badań 

Dla pojazdu z gazem nabijam 2 PLU +13 PLU

 

2PLU = OBT 1.02 = 98 zł

13PLU = OBT 1.13 = 63 zł

 

Ale pewnego pięknego dnia nie trafiłem w odpowiednie klawisze i kasa policzyła sobie 2 PLU x 13 i paragon wyskoczył na kwotę 1274 

Potem odpowiednie oświadczenie i zostało zaksięgowane 161  :D 

 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może warto założyć dział Wydumki Hipotetyczne, co?

 

Nie pierwsza to sytuacja gdzie zaangażowani się głowią, aż tu nagle okazuje się, że w ciullika zostali zrobieni bardziej lub mniej.

Po mojemu takie postępowanie deko odstaje od fair play.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.