Oczko Napisano 25 Listopad 2018 Napisano 25 Listopad 2018 * witam, w dowodzie masa F1 jest wpisane 20000kg a zdaje sie że powinno być 18600kg ? * natomiast w polu F2 to będzie 18000kg ? Cytuj
blakop Napisano 25 Listopad 2018 Napisano 25 Listopad 2018 Rozumiem ciągnik siodłowy? Zgodnie z TZ: F1 18600 F2 18000 ZESPÓŁ 44000 Pozostałe dane wygląda, że ok. Cytuj
piter1973 Napisano 26 Listopad 2018 Napisano 26 Listopad 2018 11 godzin temu, blakop napisał: ZESPÓŁ 44000 F.3 = 40000 kg Cytuj
Oczko Napisano 26 Listopad 2018 Autor Napisano 26 Listopad 2018 11 godzin temu, blakop napisał: Rozumiem ciągnik siodłowy? Zgodnie z TZ: F1 18600 F2 18000 ZESPÓŁ 44000 Pozostałe dane wygląda, że ok. tak ciągnik siodłowy a F3 zostaje jak czyli 40000 Cytuj
IVVO Napisano 26 Listopad 2018 Napisano 26 Listopad 2018 2) zespołu pojazdów, złożonego z pojazdów mających łącznie co najmniej 5 osi, w którym pojazdem ciągnącym jest pojazd samochodowy – 40 ton, z wyjątkiem pojazdu członowego mającego 5 lub 6 osi składającego się z: a) ciągnika siodłowego o dwóch osiach i naczepy o trzech osiach, uczestniczących w operacjach transportu intermodalnego, przewożących jeden lub więcej kontenerów lub wymiennych nadwozi, o maksymalnej długości całkowitej wynoszącej do 45 stóp (13,72 m) – Nie rozumiem dla czego u Nas przyjęła się wersja z pierwszego punktu jeśli na legalu nożna dać 42 tony Cytuj
aboz Napisano 26 Listopad 2018 Napisano 26 Listopad 2018 12 godzin temu, blakop napisał: ZESPÓŁ 44000 To pojazd z polską homo, więc administracyjne są właściwe dla naszych przepisów, a co za tym idzie F3 powinno być 40000 kg. Cytuj
smaug Napisano 26 Listopad 2018 Napisano 26 Listopad 2018 Pojazd zarejestrowany na podstawie homologacji ,dla tego sprawdziłbym co jest w homologacji jakie masy tam są , jak są takie jak na tabliczce to nie ma problemu zaświadczenie i sprostowanie w dowodzie rej. , jak są inne to albo sprostowanie do homologacji albo tabliczka znamionowa z danymi w homologacji , odnośnie pozycji F3 to jak kolego wyżej 42 tony , w rocznych ciągnikach homologowanych w PL już tak piszą Cytuj
aboz Napisano 26 Listopad 2018 Napisano 26 Listopad 2018 3 minuty temu, smaug napisał: odnośnie pozycji F3 to jak kolego wyżej 42 tony Po lewej stronie TZ są wartości adm. polskie na dzień pierwszej rejestracji i takie bym zostawił. Można jedynie, uwzględniając pozostałe warunki, dopisać w pkt. 1 uwag zaświadczenia zespół 42 t. I taka adnotacja powinna trafić do DR. Cytuj
adam1501 Napisano 26 Listopad 2018 Napisano 26 Listopad 2018 12 godzin temu, blakop napisał: ZESPÓŁ 44000 Nie F3, tylko w adnotacjach. 1 Cytuj
smaug Napisano 26 Listopad 2018 Napisano 26 Listopad 2018 chodzi o post dane f3 IVVO, a uwagi odnośnie w adnotacjach są słuszne bo będzie adnotacja jeśli mnie pamięć nie myli MAX ZESPÓŁ, taką adnotacje chce mień dużo przewoźników jeżdżących w krajach gdzie zespół może mięć większą wartość niż u mas Cytuj
IVVO Napisano 26 Listopad 2018 Napisano 26 Listopad 2018 44 przy ciągnikach 3-osiowych ? Mówimy o "legalu" w/g krajowych Cytuj
Paprock Napisano 26 Listopad 2018 Napisano 26 Listopad 2018 Też bym zostawił tak jak mówi tabliczka. Nic nie zmieniał, nic nie ruszał. Od wartości administracyjnych są przepisy a od wartości rzeczywistych kontrola ruchu drogowego, a o przewozie intermodalnym zaiste trąca ustawa o transporcie drogowym. Po mojemu tu jest 100% racji: 23 minuty temu, aboz napisał: Po lewej stronie TZ są wartości adm. polskie na dzień pierwszej rejestracji i takie bym zostawił. Można jedynie, uwzględniając pozostałe warunki, dopisać w pkt. 1 uwag zaświadczenia zespół 42 t. I taka adnotacja powinna trafić do DR. 1 Cytuj
piter1973 Napisano 26 Listopad 2018 Napisano 26 Listopad 2018 z tym transportem intermodalnym jest róznie . dziś jedzie z kontenerem w transporcie intermodalnym , jutro już nie i skąd diagnosta ma wiedzieć co klient ciągnie i wozi. Cytuj
Paprock Napisano 26 Listopad 2018 Napisano 26 Listopad 2018 Dlatego ten wyjątek trącający o transporcie powinien być zapodany jako adnotacja w dowodzie. Coś jak sanitarny gdzie się podaje ilość miejsc do leżenia, co nie. Cytuj
blakop Napisano 26 Listopad 2018 Napisano 26 Listopad 2018 Panowie. Przeczytajcie WSZYSCY jeszcze raz uważnie co napisałem. I zapoznajcie się też z tym co pod jaką pozycją/nazwą wpisuje się do DR. Powtarzam. F1 18600,F2 18000,ZESPÓŁ 44000. Takie dane należy skorygować i uzupełnić w DR. Reszta danych jest ok. Cytuj
duchu Napisano 26 Listopad 2018 Napisano 26 Listopad 2018 1 godzinę temu, adam1501 napisał: Nie F3, tylko w adnotacjach. Dokładnie tak jest zapisywane w 2-3 latkach, nawet dzis takiego miałem. F3 -40000 kg w adnotacjach do 44000kg, ale sformułowania nie powiem, przypilnuje i fotke zrobie. Cytuj
Mecher Napisano 26 Listopad 2018 Napisano 26 Listopad 2018 No i o to @blakop owi chodziło, w adnotacjach zapis "ZESPÓŁ 44000" Cytuj
duchu Napisano 26 Listopad 2018 Napisano 26 Listopad 2018 2 godziny temu, smaug napisał: odnośnie pozycji F3 to jak kolego wyżej 42 tony , w rocznych ciągnikach homologowanych w PL już tak piszą Tego w rocznych nie widziałem-a troche się ich przewija, w rejestrowanych przed 2003 -tak. Cytuj
Paprock Napisano 26 Listopad 2018 Napisano 26 Listopad 2018 30) w rubryce „ADNOTACJE URZĘDOWE” – wpisuje się następujące skróty odpowiadające treści adnotacji: u) „ZESPÓŁ ... kg” – podając wartość maksymalnej masy całkowitej zespołu pojazdów – dotyczy pojazdu silnikowego w zespole z przyczepą/naczepą, Cytuj
IVVO Napisano 26 Listopad 2018 Napisano 26 Listopad 2018 Panowie ustawodawca zapodał dla 2- osiowego - 42, 3-osiowego - 44 t To co zapodał Paprok - nie powinno być równe temu na co pozwala ustawodawca - czyli 30) w rubryce „ADNOTACJE URZĘDOWE” – wpisuje się następujące skróty odpowiadające treści adnotacji: u) „ZESPÓŁ ... kg” – podając wartość maksymalnej masy całkowitej zespołu pojazdów – dotyczy pojazdu silnikowego w zespole z przyczepą/nacze W adnotacjach powinna być na przykład konstrukcyjna - 65000kg a nie dopuszczone ustawowo 42 lub 44. To powinno być w F.3 A w większości dla spójności ducha wszyscy dajemy 40 - zakładając iż TZ przewiduje inne obciążenia Cytuj
Paprock Napisano 26 Listopad 2018 Napisano 26 Listopad 2018 (edytowane) Jak sam mówisz "ustawodawca". Zedytowałem posta, bo mota mną to zagadnienie! Edytowane 26 Listopad 2018 przez Paprock Cytuj
duchu Napisano 26 Listopad 2018 Napisano 26 Listopad 2018 14 minut temu, IVVO napisał: dla spójności ducha wszyscy dajemy 40 - zakładając iż TZ przewiduje inne obciążenia nazwałbym to - dla spokojności. Weź mu wpisz 42 czy tez 44 i oczekuj... Cytuj
IVVO Napisano 26 Listopad 2018 Napisano 26 Listopad 2018 4 godziny temu, IVVO napisał: z wyjątkiem pojazdu członowego mającego 5 lub 6 osi składającego się z: a) ciągnika siodłowego o dwóch osiach i naczepy o trzech osiach Cytuj
aboz Napisano 26 Listopad 2018 Napisano 26 Listopad 2018 @IVVO ale jeśli wartość adm. na TZ dla F3 wynosi 40 t, to tak masz wpisać i to tyle. Reszta w adnotacjach, a to z tej prostej przyczyny, że nie wiesz w jakiej konfiguracji taki ciągnik będzie chodził. Cytuj
IVVO Napisano 26 Listopad 2018 Napisano 26 Listopad 2018 A co nas interesuje konfiguracja - jeśli z TZ wynika że ciągnik ma możliwość mieć więcej niż te magiczne 40 t to dajmy jemu do ustawowych - pisałem o tym wcześniej 3 godziny temu, IVVO napisał: zakładając iż TZ przewiduje inne obciążenia Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.