Skocz do zawartości
Czy płacisz za terminale płatnicze 2x więcej niż musisz? ×

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

* witam, w dowodzie masa F1 jest wpisane 20000kg a zdaje sie że powinno być 18600kg ? 

*  natomiast w polu F2 to będzie 18000kg ?

dowód.jpg

tabliczka znamionwa.jpg

Napisano

Rozumiem ciągnik siodłowy?

 

Zgodnie z TZ:

F1 18600

F2 18000

ZESPÓŁ 44000

 

Pozostałe dane wygląda, że ok.

Napisano
11 godzin temu, blakop napisał:

ZESPÓŁ 44000

F.3 = 40000 kg

Napisano
11 godzin temu, blakop napisał:

Rozumiem ciągnik siodłowy?

 

Zgodnie z TZ:

F1 18600

F2 18000

ZESPÓŁ 44000

 

Pozostałe dane wygląda, że ok.

tak ciągnik siodłowy a F3 zostaje jak  czyli 40000

Napisano

                       2) zespołu pojazdów, złożonego z pojazdów mających łącznie co najmniej 5 osi, w którym pojazdem ciągnącym jest pojazd samochodowy – 40 ton, z wyjątkiem pojazdu członowego mającego 5 lub 6 osi składającego się z:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         a) ciągnika siodłowego o dwóch osiach i naczepy o trzech osiach, uczestniczących w operacjach transportu
intermodalnego, przewożących jeden lub więcej kontenerów lub wymiennych nadwozi, o maksymalnej
długości całkowitej wynoszącej do 45 stóp (13,72 m) –

Nie rozumiem dla czego u Nas przyjęła się wersja z pierwszego punktu jeśli na legalu nożna dać 42 tony

Napisano
12 godzin temu, blakop napisał:

ZESPÓŁ 44000

To pojazd z polską homo, więc administracyjne są właściwe dla naszych przepisów, a co za tym idzie F3 powinno być 40000 kg.

Napisano

Pojazd zarejestrowany na podstawie homologacji  ,dla tego  sprawdziłbym co jest w homologacji jakie masy tam są , jak są takie jak na tabliczce to nie ma problemu zaświadczenie i sprostowanie w dowodzie rej. , jak są inne to albo sprostowanie do homologacji albo  tabliczka znamionowa z danymi w homologacji , odnośnie pozycji F3 to jak kolego wyżej 42 tony , w rocznych ciągnikach homologowanych w PL już tak piszą   

Napisano
3 minuty temu, smaug napisał:

odnośnie pozycji F3 to jak kolego wyżej 42 tony

Po lewej stronie TZ są wartości adm. polskie na dzień pierwszej rejestracji i takie bym zostawił. Można jedynie, uwzględniając pozostałe warunki, dopisać w pkt. 1 uwag zaświadczenia zespół 42 t. I taka adnotacja powinna trafić do DR.

Napisano
12 godzin temu, blakop napisał:

ZESPÓŁ 44000

Nie F3, tylko w adnotacjach. 

  • Lubię 1
Napisano

chodzi o post dane f3 IVVO,  a uwagi odnośnie w adnotacjach są słuszne bo będzie adnotacja jeśli mnie pamięć nie myli MAX ZESPÓŁ, taką adnotacje chce mień dużo przewoźników jeżdżących w krajach gdzie zespół może mięć większą wartość niż u mas 

Napisano

Też bym zostawił tak jak mówi tabliczka. Nic nie zmieniał, nic nie ruszał. Od wartości administracyjnych są przepisy a od wartości rzeczywistych kontrola ruchu drogowego, a o przewozie intermodalnym zaiste trąca ustawa o transporcie drogowym.

 

Po mojemu tu jest 100% racji:

23 minuty temu, aboz napisał:

Po lewej stronie TZ są wartości adm. polskie na dzień pierwszej rejestracji i takie bym zostawił. Można jedynie, uwzględniając pozostałe warunki, dopisać w pkt. 1 uwag zaświadczenia zespół 42 t. I taka adnotacja powinna trafić do DR.

 

  • Lubię 1
Napisano

z tym transportem intermodalnym jest róznie . dziś jedzie z kontenerem w transporcie intermodalnym , jutro już nie i skąd diagnosta ma wiedzieć co klient  ciągnie i wozi.

Napisano

Dlatego ten wyjątek trącający o transporcie powinien być zapodany jako adnotacja w dowodzie.

Coś jak sanitarny gdzie się podaje ilość miejsc do leżenia, co nie.

Napisano

Panowie. Przeczytajcie WSZYSCY jeszcze raz uważnie co napisałem. I zapoznajcie się też z tym co pod jaką pozycją/nazwą wpisuje się do DR. 

 

Powtarzam. F1 18600,F2 18000,ZESPÓŁ 44000. Takie dane należy skorygować i uzupełnić w DR. Reszta danych jest ok. 

Napisano
1 godzinę temu, adam1501 napisał:

Nie F3, tylko w adnotacjach. 

Dokładnie tak jest zapisywane w 2-3 latkach, nawet dzis takiego miałem. F3 -40000 kg w adnotacjach do 44000kg, ale sformułowania nie powiem, przypilnuje  i fotke zrobie.

Napisano
2 godziny temu, smaug napisał:

 odnośnie pozycji F3 to jak kolego wyżej 42 tony , w rocznych ciągnikach homologowanych w PL już tak piszą   

Tego w rocznych nie widziałem-a troche się ich przewija, w rejestrowanych przed 2003 -tak.

Napisano

 

30) w rubryce „ADNOTACJE URZĘDOWE” – wpisuje się następujące skróty odpowiadające treści adnotacji:

u) „ZESPÓŁ ... kg” – podając wartość maksymalnej masy całkowitej zespołu pojazdów – dotyczy pojazdu silnikowego w zespole z przyczepą/naczepą,

Napisano

Panowie  ustawodawca zapodał dla 2- osiowego - 42, 3-osiowego - 44 t

To co zapodał Paprok  - nie powinno być równe temu na co pozwala ustawodawca - czyli  

30) w rubryce „ADNOTACJE URZĘDOWE” – wpisuje się następujące skróty odpowiadające treści adnotacji:

u) „ZESPÓŁ ... kg” – podając wartość maksymalnej masy całkowitej zespołu pojazdów – dotyczy pojazdu silnikowego w zespole z przyczepą/nacze

 W adnotacjach powinna być na przykład konstrukcyjna - 65000kg a nie dopuszczone ustawowo  42 lub 44. To powinno być w F.3

A w większości dla spójności ducha wszyscy dajemy 40 - zakładając iż TZ przewiduje inne obciążenia 

Napisano (edytowane)

Jak sam mówisz "ustawodawca". 

Zedytowałem posta, bo mota mną to zagadnienie!

Edytowane przez Paprock
Napisano
14 minut temu, IVVO napisał:

 dla spójności ducha wszyscy dajemy 40 - zakładając iż TZ przewiduje inne obciążenia 

nazwałbym to - dla spokojności. Weź mu wpisz 42 czy tez 44 i oczekuj...

Napisano
4 godziny temu, IVVO napisał:

z wyjątkiem pojazdu członowego mającego 5 lub 6 osi składającego się z:                                                                                                                                                                                                    a) ciągnika siodłowego o dwóch osiach i naczepy o trzech osiach

 

Napisano

@IVVO ale jeśli wartość adm. na TZ dla F3 wynosi 40 t, to tak masz wpisać i to tyle. Reszta w adnotacjach, a to z tej prostej przyczyny, że nie wiesz w jakiej konfiguracji taki ciągnik będzie chodził.

Napisano

A co nas interesuje konfiguracja - jeśli z TZ wynika że ciągnik ma możliwość mieć więcej niż te magiczne 40 t to dajmy jemu do ustawowych - pisałem o tym wcześniej 

 

3 godziny temu, IVVO napisał:

zakładając iż TZ przewiduje inne obciążenia 

 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.