Skocz do zawartości

Identyfikacja przed pierwszą rejestracją


zenobiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie jak dokonać badanie dodatkowe ?identyfikacja ,ustalenie danych przed pierwszą rejestracja za 60pln, kiedy samochód ma ważne badanie techniczne w zagranicznym dowodzie rejestracyjnym. Chodzi mi o to aby wygenerować samo zaświadczenie bez dipu, czy tak w ogóle można ?stacja SQL?

Robiłem to jakiś czas temu i program wymuszał wypełnienie dipu do badania. Wiem, że przed cepikiem starczało samo zaświadczenie z przeprowadzonego dodatkowego badania technicznego z ustalonymi niektórymi danymi technicznymi pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zenobiusz napisał:

 Chodzi mi o to aby wygenerować samo zaświadczenie bez dipu, czy tak w ogóle można ?

 

- no normalnie! Ze słownika wybieramy [dodatkowe (dane właściciel/starosta)] i dalej z palca ustalone parametry do zaświadczenia. No chyba że problemem jest wyszukanie jakiejś "programowej" tabelki z gotowymi rubrykami do wypełnienia. Nie wiem, nigdy z takich ułatwień nie korzystałem. Zawsze hand made. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jarek1 napisał:

Wszystko zależy od WK u mnie dodatkowe badanie tylko z tablicami 

 

Nic tu nie zależy od WK, nie ma tablic to wynik z badania negatywny

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, do dokument identyfikacyjny w tym programie przyporządkowany jest do jednego konkretnego badania. A jak woła o DiP,  no to pomiń ten krzyk, [enter] i dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że u mnie tylko z tablicami,ale wiem że są tacy co wykonują, bo WK jako nadzór kazał ,dokładnie jeśli klient chce wynik,,N'' za brak tablic i wszystko  zależy od WK czy takowe badanie przyjmą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest w przepisach zwanych ZAKRESEM,  a nie w wydumkach tego czy innego wydziału komunikacji!!!

Poza  tym problemem jest coś innego niż wydział komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można z właścicielem " pogadać " - uzgodnić, żeby " całe " badanie wykonać (wychodzi troszkę drożej )i problem z tablicami w tym przypadku znika.:icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zenobiusz napisał:

no właśnie pominąć tego nie można i dlatego pytam jak to zrobić

 

- aż nie wierzę w to, co czytam. Sorry, nie pomogę, bo inny program mam zapodany na kompie. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zenobiusz napisał:

Chodzi mi o to aby wygenerować samo zaświadczenie bez dipu, czy tak w ogóle można ?stacja SQL?

Nie widzisz tego pojazdu w CEP, więc program wchodzi w tryb prerejestracji - czyli okresowego przed pierwszą rejestracją. 

Zrób badanie w trybie awaryjnym i nie będziesz miał problemu z załącznikami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kombinujecie strasznie .

Ważne badanie (oczywiście w I-szym roku w 2 -letnim cyklu) wydział komunikacji rejestracja i jak potrzeba to wtedy wysyłają na ustalenie danych i po sprawie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto i po co mówi o rejestracji. Jestem handlarzem i sobie robię dodatkowa badania kiedy chcę i jakie chcę. I oprócz niegramotnego diagnstyka nic mi jako roszczeniowemu petentowi nie powinno przeszkodzić.

Skąd nagle pomysł z rejestracją wyskoczył. Nie ma zamiaru płacić ani za pozwolenie czasowe, ani za tablice tymczasowe, a mam kaprys badanie dodatkowe autku zrobić. O konkrety na NIE poproszę! Acha! Na samochodzie wiszą tablice obie! Wiszą z tymi samymi numerami co w zagramanicznym dowodzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bodzio69 napisał:

jak jest hak to nie robią dodatkowego

no bo przynajmniej na razie nie ma takiego badania od ponad roku, są "inne czynności":wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michal_k, a przyszedł do Ciebie klient z takim zaświadczeniem w którym stało "badanie dodatkowe - hak", ja takiego wydać nie umiem, poproszę więc o pouczenie jak tak zrobić, będę wdzięczy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, cezary napisał:

przyszedł do Ciebie klient z takim zaświadczeniem w którym stało "badanie dodatkowe - hak"

 

Tak, chyba jeden.

 

8 minut temu, cezary napisał:

poproszę więc o pouczenie

 

To nie moja działka, zwróć się do dostawcy programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pat, bo jeszcze jest ten cepik który tego nie łyka, podejrzewam, że jak mu gardło poszerzą to i twórcy się dostosują, na ten moment jak zaświadczenie będzie szło do Ciebie, to ręcznie wyrzeźbię " badanie dodatkowe - hak" i obronię się powołując na § 71 pkt 4. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.