Skocz do zawartości

Identyfikacja przed pierwszą rejestracją


zenobiusz

Rekomendowane odpowiedzi

 
Ustawa się zmieniła czy co?
A co w tej ustawie odnośnie badania haka jest? I nie wyjeżdżaj mi tu z instrukcją z art. 71 ust. 4, bo to jest dla właściciela i WK :-P I jako kij w mrowisko dodam, że WK dokonywały wpisów jak nielegalnie. A to z tej prostej przyczyny, że robiły to na podstawie zaświadczeń z badań, które nie istnieją (art. 81), albo innych czynności, które nie są badaniem. Mało tego, bez względu na to jak diagności wykonywali sprawdzenie haka (czy to badaniem, czy innymi czynnościami) robili zgodnie z prawem ;-)

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aboz - a dlaczego Ty robisz badania techniczne pojazdów niedopuszczonych do ruchu bez wymaganych dokumentów?

Badanie na hak to przy tym pikuś... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



@aboz - a dlaczego Ty robisz badania techniczne pojazdów niedopuszczonych do ruchu bez wymaganych dokumentów?
Jakiś przykład?



Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie pojazdu z zatrzymanym dowodem.

 

Ustawa mówi jasno, że dokumentem dopuszczającym pojazd do ruchu jest DR!! Nie ma tam mowy o jakimś pokwitowaniu, żeby na nim jeździć...

 

Tylko żebyś mi tu nie wyskakiwał z jakimś swoim rozporządzeniem o badaniach, że identyfikujesz na podstawie pokwitowania, bo ustawa jako akt wyższy w ogóle tego dokumentu jako dopuszczającego do ruchu nie przewiduje :)

 

Chyba, że chcesz powiedzieć, że w ustawie nie wszystko do końca jest przewidziane i ze sobą gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot przykład taki. No jak pojazd niezarejestrowany to jak chcesz badanie robić (z wyjątkiem OBT przed I rej.)?

Bo twierdzisz, że badania na hak nie ma, bo ustawa w jakimś tam miejscu go nie przewiduje... Jak widzisz w niektórych przypadkach pewne rzeczy sa porozrzucane po ustawie i mogą być różnie interpretowane.

I jaka złośliwość? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma w dowodzie wpisu o Haku to robi się to badanie jako sprawdzenie warunków dodatkowych przy badaniu okresowym. Ja nie widzę żadnego problemu żeby przy pierwszym badaniu skasować 134 złote i do zaświadczenia dopisać że pojazd odpowiada dodatkowym warunkom dla Haka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma dowodu i nie jest dopuszczony do ruchu to jaki on jest?
A to posiadanie DR decyduje o zarejestrowaniu? No chyba, że myślisz o pojeździe, który nie występuje w ewidencjach. To kiedy zrobiłem badanie takiegoż?

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

@Logen a wynik jaki dajesz?

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Logen napisał:

Ja nie widzę żadnego problemu żeby przy pierwszym badaniu skasować 134 złote i do zaświadczenia dopisać że pojazd odpowiada dodatkowym warunkom dla Haka. 

wnioskuję, że to obt "przed pierwszą rejestracją w kraju", w takim razie, ja także pobieram 134 zł i żeby nie było nieporozumień, jak jest wszystko ok., daję P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, aboz napisał:

@Logen a wynik jaki dajesz?

W zakresie badań nie ma dodatkowego na hak (nigdzie nie ma zakresu badania na HAK) więc do badania nie wymagam tablic. Jest to dodatkowe wyposażenie pojazdu. Jak przyjedzie z LPG to sprawdzam protokół i przystosowanie do gazu, jak przyjedzie z hakiem to sprawdzam hak i tyle. 

Jak wszystko w porządku to wynik pozytywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tablice na dodatkowe badania i hakowe nie wiadomo co, to powinien w zębach przynosić ten, co przepis ustanowił. Z magicznym słowem w domyśle na dodatek. A magiczne słowo brzmi... biegiem palancie!

Nosz choroba 'jaktotakto', że okresowe spoko można bez tablic, a na dodatki wymagane blaszki.:?

To jest KINO a nie przepis!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jakby sztywno stosować się do naszych przepisów, to prawie każde OBT przed 1 rej w PL na podstawie zagranicznego DR auta z hakiem powinno kończyć się wynikiem N - widział ktoś wpis HAK w zagramanicznym Dowodzie Rejestracyjnym?:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2019 o 15:44, blakop napisał:

W niemieckim jest to wpis AHK. 

no i jest tam  zarówno jak jest hak i również jak go nie było

Edytowane przez duchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

no i w końcu jak to jest prawidłowo - ostatnio kolega był na szkoleniu i tam się dowiedział, że jak 1-wsze przed rej. w RP z hakiem to powinno się robić dodatkowo na haka, tylko że jak bez tablic to "hak" raczej niewykonalne.

A Wy koledzy jak do tego podchodzicie (w praktyce) bo ja już nie wiem - u nas ( na innych skp w rejonie też) jak ma hak to się umieszcza wpis w zaświadczeniu i w dip-ie i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i każdy rzeźbi jak chce!

1. Okresowe plus dodatkowe pseudo-hakowe z PC i tymczasowymi tablicami.

2. Po legalu okresowe jak jest adnonacja HAK w zagranicznym dowodzie no i wiszą tablice na samochodzie.

3. Udawanie legalu i machnięcie HAKA do zaświadczenia od niechcenia.

 

No może ktoś zagłosuję, który punkt stosuje. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta! Ani myślę robić ankiety w dziale ANKIETY na nieistniejące rzeczy!

 

Póki hakowe badanie nie ma zakresu, nie ma określonych czynności kontrolnych, to ja obstalowywuje na OK te trzy opcje. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

2. Po legalu okresowe jak jest adnotacja HAK w zagranicznym dowodzie no i wiszą tablice na samochodzie.

Tylko skąd wiedzieć czy hak jest odnotowywany w każdych DR zagranicznych?

Skoro HAK - to INNE CZYNNOŚCI - to jest to badanie?

Czy tylko sprawdzenie warunków?

Czyli są różne "praktyki" - jeśli przy okresowym I rej. w RP wpisujemy HAK w zaświadczenie to pobieramy dodatkowo 35 zeta za haka (0,2 1,2 i 7,1)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.