Skocz do zawartości

Odmowa rejestracji w WK, różnica danych w DR i na tabliczce


woycieh

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, być może całe zamieszanie jest na nic.
Dziś byłem coś załatwić w innym mieście i wjechałem do salonu Opla, w którym jeszcze nie rozmawiałem na ten temat. W kilku okienkach mnie zbywali, odsyłali gdzie indziej, trafiłem w końcu do kumatego gościa i chyba da się załatwić w Polsce te nieszczęsną homologację. Mam podjechać autem, bo byłem innym, musi porobić zdjęcia itd., potem kilka dni czekania na odpowiedź. W przyszłym tygodniu to ogarnę, może coś z tego wyjdzie :)

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2018 o 08:29, michal_k napisał:

W niemieckim DR F.1 i F.2 2900 kg. Naciski zgodne z tabliczką. Homologacja jakaś krajowa.

 

Co ciekawe, w katalogu ITS nie ma Movano z DMC 2900 kg. Są jedynie 2800 kg, ale wtedy nacisk osi jest mniejszy.

 

Wygląda to na oczywistą omyłkę w niemieckim DR. 

Nie koniecznie oczywista omyłka. Może być DMC obniżona na wniosek właściciela. Wiesz, że oni mają dziwne podejście do tego tematu.

Edytowane przez aboz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, woycieh napisał:

Dziś byłem coś załatwić w innym mieście i wjechałem do salonu Opla

Piwo kolego za upór i konsekwencje w działaniu. Nie olałeś sprawy i nie poszedłeś na łatwiznę  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aboz napisał:

Może być DMC obniżona na wniosek właściciela.

 

Ale wtedy F.1 powinno być 3500 kg. Zazwyczaj też pojawiała się stosowna adnotacja, a nie ma takiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, michal_k napisał:

Ale wtedy F.1 powinno być 3500 kg.

Niestety nie zawsze tak jest. Miałem też takie przypadki, że wymieniono TZ na 3500 kg (Sprinter), a w DR F1-5500, F2-3500. Naciski jak dla 5500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mirek_handlarz napisał:

Piwo kolego za upór i konsekwencje w działaniu. Nie olałeś sprawy i nie poszedłeś na łatwiznę  ?

Dzięki, faktycznie mam wrażenie, że każdy ma to w poważaniu. Auto 11lat jest w kraju, miało 4 właścicieli, każdy tak jeździł, diagności robili przeglądy i nikt się nie garnął do tego, żeby to wyprostować.
Druga rzecz, że mnie trochę zmusiła sytuacja do tego. Gdybym go mógł zarejestrować z tym bajzlem w papierach, to też bym może ciągnął na tym, aż do sprzedaży auta kolejnej osobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak całe zło świata to diagności, ile już razy poprawiałem niezgodności gdy ktoś kupił pojazd, zmieniał miejsce zamieszkania, kończył się dr i wk  wymagały  obt  i co, klient po roku wracał z nowym dr i starymi wpisami, także nie wieszajcie tak psów tylko na diagnostach. :evil:

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wracam po dłuższej nieobecności, tylko żeby dać znać, że udało się - jest 3,5t :)
W Oplu załatwili mi pismo dot. mas od ręki, ale oczywiście nie obyło się bez przeszkód w WK...
Pismo z Opla dostałem na maila, także do WK dostarczyłem wydruk. Pani odmówiła mi przyjęcia tego, bo nie jest to oryginał...
Myślałem wtedy, że zwariuję, dostałem trzęsawki, byłem solidnie wk$%^&ny, musiałem wyglądać śmiesznie :) Domagałem się takiej odmowy przyjęcia wniosku na piśmie, pani coś tam dukała, że spoko, ale potem to znów miesiąc czekania blablabla... Ostatecznie zgodziła się rozpocząć rej. auta, wydała miękki DR już z nowymi masami i powiedziała żebym doniósł oryginał tego pisma z Opla przy odbiorze twardego DR.
Oryginał zdobyłem, gość w Oplu oczywiście był zdziwiony, powiedział, że zawsze wysyłają to mailowo i WK takie pisma przyjmują, nie wymagając oryginału. Tylko mój WK musiał okazać się nadgorliwy.
Dziś odebrałem twardy DR, mam nadzieję, że to koniec tej historii.
Dzięki wszystkim za pomoc i różne cenne podpowiedzi!
:piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.