Skocz do zawartości

Rodzaj nadwozia BMW X5


Logen

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę  że logika nakazuje aby pojazdy homologowane według dyrektywy 2007/46/WE jeśli nie mają kraty to muszą mieć punkty kotwiczenia, taką informacje przekazywano kiedyś na szkoleniu dla diagnostów, ale żeby być pewny to trzeba by sprawdzić w dyrektywie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wracając do zmian bez zmian, to mnie za bardzo nie interesuje co z autkiem było wcześniej. "Zakres dokonanych zmian" jest terminem niefortunnym i sugeruje po troszę, że historię pojazdu zobowiązany jestem znać aby po legalu opisać pojazd. Po mojemu, co było a nie jest, nie pisze się w rejestr.

Opisałbym na chwilę badania, co, co na stanowisku mam, a więc: przedstawiony do badania pojazd nie posiada kraty/przegrody ani innych elementów, które klsayfikowałyby jego rodzaj jako ciężarowy. Samochód wyposażony jest w pięć siedzeń, a każde miejsce w trzypunktowy pas bezpieczeństwa. Mocowanie pasów i foteli jest w zrealizowane w miejscach konstrukcyjnie przewidzianych przez producenta.

Wszystkie zmiany tak opisywałem. Nigdy się nie odnosiłem do czasu przeszłego, ani do tego co z auta wymontowano, bo najzwyczajniej w świecie tego nie jestem w stanie wiedzieć. Jeżeli podmiot opisał w oświadczeniu co zrobił, jak zrobił i że to wpłynęło na zmianę rodzaju pojazdu z ciężarowego na osobowy i inne dane techniczne, to przecież on - ten podmiot zapodaje to w oświadczeniu - a moją rolą jest poświadczyć zgodność pojazdu z obowiązującymi warunkami/przepisami i w nic nie wnikać więcej. Strzelam na koniec ze trzy, cztery foty temu co stoi, załączam pod zaświadczenie, a klientowi pomyślności wskazując azymut na WK. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta na szybko potwierdzenie z dyrektywy , czyli nie ma przegrody to musza być punkty  

3. Kryteria kwalifikowania pojazdów do kategorii N 3.1. Zaliczenie typu pojazdu do kategorii N zależy od właściwości technicznych pojazdu, o których mowa w pkt 3.2–3.6. 3.2. Z zasady, przedziały, w których znajdują się wszystkie miejsca siedzące, są całkiem oddzielone od przestrzeni ładunkowej. 3.3. W drodze odstępstwa od wymogu określonego w pkt 3.2, osoby i ładunki mogą być przewożone w tym samym przedziale pod warunkiem, że przestrzeń ładunkowa jest wyposażona w elementy zabezpieczające przeznaczone do ochrony przewożonych osób w przypadku przemieszczenia się ładunku w czasie jazdy, w tym przy gwałtownym hamowaniu lub pokonywaniu zakrętu. 3.4. Elementy zabezpieczające – urządzenia do mocowania – przeznaczone do zabezpieczenia ładunku zgodnie z wymogami określonymi w pkt 3.3, jak również systemy przegród, przeznaczone dla pojazdów do 7,5 ton, są projektowane zgodnie z przepisami określonymi w sekcjach 3 i 4 normy ISO 27956-2009 „Pojazdy drogowe – Zabezpieczanie ładunku w samochodach dostawczych – Wymogi i metody bada

Edytowane przez smaug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tak.

A jak to się z tym kupy trzyma:

 

10) przestrzeń ładunkowa może być wyposażona tylko w elementy do mocowania ładunku przeznaczone do ochrony przewożonych osób w przypadku przemieszczenia się ładunku w czasie jazdy, w tym przy gwałtownym hamowaniu lub pokonywaniu zakrętu, o ile elementy te odpowiadają wymaganiom określonym w § 2 załącznika nr 14 do rozporządzenia;
spełnienie tych wymagań powinno być potwierdzone przez jednostkę uprawnioną do prowadzenia badań homologacyjnych typu WE pojazdu/typu pojazdu kategorii N; stosuje się do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2016 r., w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym.

 

Już nie mówić o tym po jakich wewnętrznych przepisach Łotwa ciężarówkę z tej be-emki zrobiła. :-?

 

I jeszcze taka prośba, czego dokładnie ten polski warunek dotyczy, czy zmian konstrukcyjnych, zmian danych w dowodzie, czy daty pierwszej rejestracji?

Z góry dziękuję.

:piwo

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, smaug napisał:

Ta na szybko potwierdzenie z dyrektywy , czyli nie ma przegrody to musza być punkty  

3.3. W drodze odstępstwa od wymogu określonego w pkt 3.2, osoby i ładunki mogą być przewożone w tym samym przedziale pod warunkiem, że przestrzeń ładunkowa jest wyposażona w elementy zabezpieczające przeznaczone do ochrony przewożonych osób w przypadku przemieszczenia się ładunku w czasie jazdy, w tym przy gwałtownym hamowaniu lub pokonywaniu zakrętu. 

Gdzie to dokładnie jest w tej dyrektywie ?? Który to załącznik ??

Kiedyś jak oglądałem berlingo z 2009 homologowanego według tej dyrektywy to jakieś haczyki do mocowania ładunku miał w tej przestrzeni ciężarowej.

Co do twojego pytania Paprock to zapewne od 2017 roku na te punkty kotwiczenia trzeba mięć potwierdzenie od pimotu, its itd..., a wcześniej pewnie nie :P

Edytowane przez Logen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze by się przydał wariant i wersja ,bo po samej homologacji coś mi nie pasuje . Zupełnie inny model.Raczej z tym vanem będzie wtopa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.