Skocz do zawartości

Pozwolenie na użytkowanie pojazdu (tablice PL) obywatela Ukrainy, a przegląd techniczny


TeDe

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry o poranku.

Taki mam temat, którego nigdzie nie znalazłem (być może źle szukałem) i nigdy nie przerabiałem. Chodzi o to, że mam na przeglądzie pojazd Opel Vectra zarejestrowany w Polsce na obywatela Ukrainy i w uwagach widnieje wpis, że pojazd może być użytkowany tylko do 12.12.2018 r. (chodzi jak mniemam o to, że pozwolenie na pobyt tego człowieka również jest ważne do tego dnia). Teraz pytanie, czy ten wpis coś zmienia w badaniu technicznym, czyli czy można normalnie dokonać wpisu na kolejny rok (jeśli badanie będzie pozytywne)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jest taki wpis: "Pobyt czasowy do 2018.12.12." 
Badanie okresowe poprzednie jest również do 2018.12.12, gość wyjeżdża teraz na Ukrainę i wróci w Styczniu więc potrzebuje przegląd, ale dokumenty o przedłużenie pobytu złożył.
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.

Edytowane przez TeDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TeDe napisał:

dokładnie jest taki wpis: "Pobyt czasowy do 2018.12.12." 

 

- No! I to jest słuszna adnotacja tycząca właściciela/użytkownika/posiadacza, a takich danych CEP nie udostępnia do porównywania. Bo RODO, bo to, bo tamto...

Tak jak wyżej padło - adnotacja ta żyje własnym życiem i nie wnosi nic a nic do badania. ;-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, TeDe napisał:

w uwagach widnieje wpis, że pojazd może być użytkowany tylko do 12.12.2018 r.

 

12 minut temu, TeDe napisał:

dokładnie jest taki wpis: "Pobyt czasowy do 2018.12.12." 

Niewielka różnica, prawda ???

Nie ma to nic wspólnego z pojazdem, dotyczy właściciela ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby niewielka, ale nie ma tam uszczegółowienia czy pojazd czy właściciel może przebywać do 12 grudnia, a wpis w DR sugeruje, że jednak mogło by to dotyczyć pojazdu, którym właściciel przyjechał z Ukrainy i go zarejestrował w Polsce... Nie słyszałem jednak nic o takich rejestracjach czasowych pojazdu więc zakładam (jak napisał Paprock), że wpis dotyczy właściciela (który ma pobyt do tego dnia), a do WK, który rejestrował pojazd nie mogę się dodzwonić.

Edytowane przez TeDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, TeDe napisał:

[...]  że wpis dotyczy właściciela (który ma pobyt do tego dnia), a do WK, który rejestrował pojazd nie mogę się dodzwonić.

 

 - nie ma potrzeby marnować czasu na telefony. Lepiej zrobić sobie kawę. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak. Bardzo dziękuję. Temat załatwiony. Pojazd sprawny, kolejny termin badania do 28.11.2019.

Próbowałem się do tego WK dodzwonić nim napisałem na forum, ale szybkie odpowiedzi załatwiły temat. Jeszcze raz Bardzo Dziękuję i przepraszam, jeżeli uznaliście że głupie pytania zadaję, ale jestem młodym diagnostą i nie bardzo mam kogo podpytać bo u mnie pracują tacy, którzy to mnie pytają o wszystko bo nic nie wiedzą (a na kursach takich rzeczy nie ma)... Proszę więc o cierpliwość i wyrozumiałość. 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, TeDe napisał:

Pobyt czasowy do 2018.12.12

 

To radosna twórczość WK. Powinno być POBYT DO DNIA, ale to "nie dotyczy" diagnosty.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.