Skocz do zawartości

Zabytek z Wojska


Logen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam badanie na pojazd zabytkowy pojazd kupiony od wojska. Brak dowodu rejestracyjnego, tablic itd.. Pojazd nigdy nie był rejestrowany... Jak to ogarnąć z CEPIKiem ?? Zrobić to w awaryjnym i nigdzie nie wysyłać ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Paprock napisał:

A cepik pobiera się za badania właśnie.

tylko chyba doszliśmy do pewnego absurdu podobnie jak przy badaniu przed pierwszą rejestracją to my zasilamy bazę CEPIK-ową, a nie pobieramy z niej dane to jeszcze właściciel SKP 1PLN musi od tego odprowadzić.

Jak dla mnie to przynajmniej dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe zmiany nie są dziwne.

Albo są nieprzemyślane, niespójne i robione na wariata, albo celowo, tak by nie dało się ich przestrzegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JANUSZ60 napisał:

albo celowo

na 100% celowo, skoro praktycznie wszystkie merytoryczne uwagi do projektu wylądowały w koszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Podobny przypadek. Pojazd zakupiony z wojska. Tym razem nie na zabytek tylko normalnie do rejestracji. Dostałem pojazd z pozwoleniem czasowym i czerwonymi tablicami. W pozwoleniu brak jakichkolwiek danych. Data pierwszej rejestracji w Polsce niby jest. Wystarczy zwykłe badanie okresowe z ustaleniem danych do dowodu czy zrobić pierwszą rejestrację w kraju z dipem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:
1)  "stosowaniu warunków technicznych w zależności od daty zarejestrowania pojazdu po raz pierwszy", rozumie się przez to stosowanie tych warunków odpowiednio do daty pierwszej rejestracji pojazdu, którą jest:

c)  data zarejestrowania pojazdu po raz pierwszy podana przez organy, o których mowa w art. 73 ust. 3 ustawy,

PoRD art.73 3.  Rejestracji pojazdów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Służby Ochrony Państwa, Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Krajowej Administracji Skarbowej wykorzystywanych przez Służbę Celno-Skarbową dokonują właściwe organy tych jednostek. Organy te wydają dowód rejestracyjny i zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne oraz nalepkę kontrolną, chyba że dla danego pojazdu tablice (tablica) rejestracyjne lub nalepka kontrolna nie są wymagane, a numer rejestracyjny umieszcza się bezpośrednio na pojeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd zarejestrowany w Polsce, co prawda przez wojsko no ale w Polsce. Pierwsza rejestracja wpisana w 1999 roku. Dlatego idzie do normalnej rejestracji a nie na zabytek bo jeszcze za młody.

No nic zrobiłem zwykłe badanie, zobaczymy co na to wydział ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ustaliłeś niezbędne dane to zarejestrują i tyle. Przecież to nie jest pojazd sprowadzony żeby robić okresowe przed 1 rej. Robiłem takich pojazdów kilka z wojska i policji. Okresowe z ustaleniem danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko za okresowe, w uwagach wstawiam tabelkę. Decyzja zarządu, ja  jestem tylko pracownikiem jak każą wyjąć z kasy 100 zł i klientowi zapłacić za to że przyjechał to mu zapłacę, co mnie to. Ale mam pobierać za taxi dlatego mało złotów do nas zajeżdża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzeka, 10 lat temu narzekał i jak dostaną  podwyżkę to za chwilę też będą narzekać. Od kiedy ich znam  (a znam dużo dłużej niż pracuję ) to zawsze twierdzili że są na krawędzi opłacalności, tylko wybudowali kolejne 2 stacje. Ten typ tak ma, jak powiesz że potrzebny mop bo samym kijem podłogi nie zmyjesz, baterie do urządzenia czy jakaś awaria, to tragedia, twierdzą że chcesz do bankructwa ich doprowadzić, zaczyna się odsyłanie jeden do drugiego.

Wracając do cennika, doszli do wniosku że skoro okresowe przed 1 rej kosztuje np: 99 (w zależności jaki pojazd)  i w ramach tego wypełnia się DIP, to i w takim przypadku nie ma co klienta dusić bo się obrazi i zacznie jeździć do konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra DIPa nie chcą ;) wystarczy ustalić dane.

I teraz tak. Jest to Deawoo Honker, Za 2 przednimi fotelami znajdują się ławki ustawione bokiem dla pasażerów. Pojazd jest 9 osobowy. Data pierwszej rejestracji to początek maja 1999, czyli przegrody oddzielającej przestrzeń towarową od pasażerskiej posiadać nie musi; no i pytanie jak to sklasyfikować ??

Samochód ciężarowy/ciężarowo-osobowy/---

Samochód osobowy/wielozadaniowy/---

Nie wiem jak to jest dokładnie z tymi samochodami ciężarowymi, ciężarowo/osobowymi bo za dużo takich pojazdów nie spotykam, z tego co widzę to w klasyfikacji pojazdów widnieje taki podrodzaj, no i w teorii ten pojazd do takich mógłby się załapać... Czy kiedyś takie pojazdy mogły posiadać 9 miejsc i dalej być ciężarowe ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zamierzchłych czasach pojazdy ciężarowo-osobowe były normą, dopiero wprowadzenie dyrektyw unijnych wprowadziło pojęcie VAN, czy wielozadaniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo. Vanem ciężarowym być nie może bo posiada za dużo miejsc siedzących. Tak, że według aktualnych przepisów bliżej mu do osobowego/wielozadaniowego. No ale z drugiej strony biorąc pod uwagę przepisy które obowiązywały w 1999 to znowu bardziej pasuje ciężarowy/ciężarowo-osobowy; 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to z Wojska i nie ma żadnych dokumentów typu dowód rejestracyjny itd... Tylko faktura zakupu a tam niby ciężarowy. W pozwoleniu czasowym wydział wpisał osobowy... no ale pozwolenie wystawione byle jak, tylko żeby dać tablice i wysłać na badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Logen napisał:

Tylko faktura zakupu a tam niby ciężarowy.

Faktura jest zgodna z resortowym DR więc jest to samochód ciężarowy i tak powinien być dalej klasyfikowany.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.