Skocz do zawartości
Grzywa

AIXAM bez wypełnionego pola G.

Rekomendowane odpowiedzi

Grzywa

Witam wszystkich, klient przyniósł mi włoskie dokumenty pojazdu AIXAM z pustym polem masy pojazdu G. Ma tylko DMC 675kg. Kategoria pojazdu J: L6e ale mnie już moc P2: 6kW nie pasuje... Co z takim pojazdem? Wysłać go po homologację? Wg mnie po mocy przekraczającej 4kW już nie kwalifikuje się do pojazdów kategorii L6e. Co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paprock

A co do numeru homologacji są gdzieś podane szczegóły, może na tabliczce, może w dowodzie?

Może tak rodzaj silnika, rodzaj paliwa, pojemność jeszcze warto by podać do rozgryzienia problemu, co?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Logen

Pojazdy kategorii L6e-B mogą mieć moc 6 kW. W polskich słownikach nie ma takiej kategorii więc do dowodów wpisują L6e, możliwe że w włoskich jest podobnie. Popatrz do dowodu i na tabliczkę znamionową czy numer homologacji składa się z takiego członu" "168/2013". Jeżeli tak to pojazd może być zarejestrowany, odeślij klienta po wyciąg ze świadectwa homologacji i tam będziesz miał wszystkie potrzebne dane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paprock

A tam bliźniak był przerabiany ze wszystkimi przekierowaniami do dyrektyw i innych takich ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Grzywa

Pojemność silnika 479ccm, diesel, w dokumentach znalazłem jeszcze jakąś masę "Segue tara max 542kg

Dokładnie ten sam model co podałeś w ostatnim poście! Aixam UV53 AF0A nr homologacji e2*168/2013*00003*01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paprock

No nic, samo życie.. Mus zapoznać się z treścią całego linka i albo samemu dokoptować pojazd do opisanych tam warunków, albo o świadectwo homo wnosić. Wyczarować świadectwo raczej będzie trudno, więc pozostaje spasowanie pojazdu z przepisami. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Grzywa

Świadectwo ponoć jest do dostania za jedyne 300EUR netto! :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paprock

Znajdź numer homo na tabliczce/włoskim dowodzie i jaśniej się zrobi. Jaki jest jego rocznik?

W zależności, pod którą homologację się łapie przypasuje mu się warunki starsze opisane w w drugim paragrafie ustęp trzynaście i piętnaście.

No, albo łapie się pod nowsze homo i wtedy pasuje do przepisu ustęp numer dwanaście, a tam ładowności to jakoś sto czterdzieści kilogramów obleci.

Siedemdziesiąt pięć dla szofera i sześćdziesiąt pięć dla pasażera. Kanapki w McDonaldsie. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mecher

No przecież podał 

51 minut temu, Grzywa napisał:

nr homologacji e2*168/2013*00003*01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Logen

Podchodzi pod nową homologacje. Czyli musi mieć 4 koła :), maksymalna prędkość 45 km/h, masa własna bez kierowcy 425 kg max, pojemność silnika w przypadku diesla max 500 cm/3 moc max 6 kW, Maksymalnie 2 miejsca, Zamknięty przedział dla kierowcy i pasażera, oraz w przypadku gdy jest on do przewozu towarów to odpowiednią przestrzeń bagażową. 

Jeżeli klient nie chce dostarczyć homologacji to opinia rzeczoznawcy albo oświadczenie od producenta o masie własnej (w stanie gotowym do jazdy, bez kierowcy), o ograniczeniu prędkości, roku produkcji i ewentualnie o naciskach o ile nie ma na tabliczce znamionowej. No i chyba wszystko do rejestracji będziesz miał ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Grzywa

Autko jest tegoroczne 2018. ? Podaję jeszcze raz nr homo: e2*168/2013*00003*01

Logen, czyli wystarczy oświadczenie od producenta o masie i naciskach? Ciągle mnie męczy co to za masa w przypisach (danych dodatkowych) we włoskim dowodzie która brzmi: "Segue tara max 542kg"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Logen

Ciężko mi powiedzieć co oznacza ta masa... przydało by się tłumaczenie. 

No ja bym wymagał wszystkich danych których mi brakuje do DIPu. A nie wiem co tam dokładnie masz w dowodzie i na tabliczce... masy przyczep, dmc zespołu pojazdu, kto wie czy on może w ogóle coś ciągnąc, taka informacja również by się przydała. No i na pewno oświadczenie o maksymalnej prędkości, bo przecież sam nie będziesz tego sprawdzał :P.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
IVVO
7 minut temu, Logen napisał:

masy przyczep, dmc zespołu pojazdu, kto wie czy on może w ogóle coś ciągnąc

?

Toż to on sam ledwo się wlecze

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paprock
27 minut temu, Grzywa napisał:

Ciągle mnie męczy co to za masa w przypisach (danych dodatkowych) we włoskim dowodzie która brzmi: "Segue tara max 542kg"

- zostaw, nie rozdrapuj, to jest masa tara i licho wie, co w niej zawiera się.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

20 minut temu, Logen napisał:

No i na pewno oświadczenie o maksymalnej prędkości, bo przecież sam nie będziesz tego sprawdzał :P.

- czy w przypadku badań motorowerków też tego oświadczenia o maksymalnej prędkości wymagasz?

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
michal_k
23 minuty temu, Logen napisał:

No i na pewno oświadczenie o maksymalnej prędkości

Do każdego motoroweru też takiego wymagasz? Zawsze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cezary

a takie się przyda wydruk z homo

str 1.pdf

Edytowane przez cezary

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paprock

Weź! I czysta ojro poszło się je... Poszło piechoto! :evil:

Byś mi lepiej wytłumaczył skąd w tej tabelce tam gdzieś u góry w opisie kategorii wzięły i znalazły się takie parametry. Czyżby o połączenie naszej ustawy z unijnym rozporządzeniem chodziło? :?

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Grzywa

Cezary, dzięki za homo! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paprock

To nie homo. To naruszenie dóbr! :silent:

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Grzywa

:wink:

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i podpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JANUSZ60

Mam taki przypadek z Holandii;

Aixam

Mega

B -  31,08,2005

L6e

F1/F2 = 640 kg

G = 380 kg

TMax. 45km/H

P1 = 400ccm

P2 = 4kW

K e2*2002/24*0009*00

Czy homo powie więcej o masach ?

Byłbym wdzięczny,,,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
leski66

Kolego @JANUSZ60 po e2*2002/24*0009*00 ( nie mogę znaleźć , może nie umiem ? ) , wg marki,modelu i kategorii L6e takie homo e2*2002/24*0009*04 :oops:

mixam.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
biker100

Skąd i dlaczego różnica między DMC,a MMC?

8 minut temu, leski66 napisał:

po e2*2002/24*0009*00 ( nie mogę znaleźć

też nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
leski66

Jeszcze " udało mi się " wydobyć :e2*2002/24*0009*03 , a tam między DMC a MMC różnicy nie ma.:oops: ( i masa G jest taka jak z tego zagranicznego DR )aixim1.JPG.7fdb62169b9aea5c7e0b2209b75120dc.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
IVVO

Zrób tak jak rozmawialiśmy i będzie OK?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi