Skocz do zawartości

AIXAM bez wypełnionego pola G.


Grzywa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, klient przyniósł mi włoskie dokumenty pojazdu AIXAM z pustym polem masy pojazdu G. Ma tylko DMC 675kg. Kategoria pojazdu J: L6e ale mnie już moc P2: 6kW nie pasuje... Co z takim pojazdem? Wysłać go po homologację? Wg mnie po mocy przekraczającej 4kW już nie kwalifikuje się do pojazdów kategorii L6e. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do numeru homologacji są gdzieś podane szczegóły, może na tabliczce, może w dowodzie?

Może tak rodzaj silnika, rodzaj paliwa, pojemność jeszcze warto by podać do rozgryzienia problemu, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazdy kategorii L6e-B mogą mieć moc 6 kW. W polskich słownikach nie ma takiej kategorii więc do dowodów wpisują L6e, możliwe że w włoskich jest podobnie. Popatrz do dowodu i na tabliczkę znamionową czy numer homologacji składa się z takiego członu" "168/2013". Jeżeli tak to pojazd może być zarejestrowany, odeślij klienta po wyciąg ze świadectwa homologacji i tam będziesz miał wszystkie potrzebne dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność silnika 479ccm, diesel, w dokumentach znalazłem jeszcze jakąś masę "Segue tara max 542kg

Dokładnie ten sam model co podałeś w ostatnim poście! Aixam UV53 AF0A nr homologacji e2*168/2013*00003*01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, samo życie.. Mus zapoznać się z treścią całego linka i albo samemu dokoptować pojazd do opisanych tam warunków, albo o świadectwo homo wnosić. Wyczarować świadectwo raczej będzie trudno, więc pozostaje spasowanie pojazdu z przepisami. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź numer homo na tabliczce/włoskim dowodzie i jaśniej się zrobi. Jaki jest jego rocznik?

W zależności, pod którą homologację się łapie przypasuje mu się warunki starsze opisane w w drugim paragrafie ustęp trzynaście i piętnaście.

No, albo łapie się pod nowsze homo i wtedy pasuje do przepisu ustęp numer dwanaście, a tam ładowności to jakoś sto czterdzieści kilogramów obleci.

Siedemdziesiąt pięć dla szofera i sześćdziesiąt pięć dla pasażera. Kanapki w McDonaldsie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podchodzi pod nową homologacje. Czyli musi mieć 4 koła :), maksymalna prędkość 45 km/h, masa własna bez kierowcy 425 kg max, pojemność silnika w przypadku diesla max 500 cm/3 moc max 6 kW, Maksymalnie 2 miejsca, Zamknięty przedział dla kierowcy i pasażera, oraz w przypadku gdy jest on do przewozu towarów to odpowiednią przestrzeń bagażową. 

Jeżeli klient nie chce dostarczyć homologacji to opinia rzeczoznawcy albo oświadczenie od producenta o masie własnej (w stanie gotowym do jazdy, bez kierowcy), o ograniczeniu prędkości, roku produkcji i ewentualnie o naciskach o ile nie ma na tabliczce znamionowej. No i chyba wszystko do rejestracji będziesz miał ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko jest tegoroczne 2018. ? Podaję jeszcze raz nr homo: e2*168/2013*00003*01

Logen, czyli wystarczy oświadczenie od producenta o masie i naciskach? Ciągle mnie męczy co to za masa w przypisach (danych dodatkowych) we włoskim dowodzie która brzmi: "Segue tara max 542kg"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć co oznacza ta masa... przydało by się tłumaczenie. 

No ja bym wymagał wszystkich danych których mi brakuje do DIPu. A nie wiem co tam dokładnie masz w dowodzie i na tabliczce... masy przyczep, dmc zespołu pojazdu, kto wie czy on może w ogóle coś ciągnąc, taka informacja również by się przydała. No i na pewno oświadczenie o maksymalnej prędkości, bo przecież sam nie będziesz tego sprawdzał :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Logen napisał:

masy przyczep, dmc zespołu pojazdu, kto wie czy on może w ogóle coś ciągnąc

?

Toż to on sam ledwo się wlecze

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Grzywa napisał:

Ciągle mnie męczy co to za masa w przypisach (danych dodatkowych) we włoskim dowodzie która brzmi: "Segue tara max 542kg"

 

- zostaw, nie rozdrapuj, to jest masa tara i licho wie, co w niej zawiera się.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

20 minut temu, Logen napisał:

No i na pewno oświadczenie o maksymalnej prędkości, bo przecież sam nie będziesz tego sprawdzał :P.

 

- czy w przypadku badań motorowerków też tego oświadczenia o maksymalnej prędkości wymagasz?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Logen napisał:

No i na pewno oświadczenie o maksymalnej prędkości

 

Do każdego motoroweru też takiego wymagasz? Zawsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź! I czysta ojro poszło się je... Poszło piechoto! :evil:

 

Byś mi lepiej wytłumaczył skąd w tej tabelce tam gdzieś u góry w opisie kategorii wzięły i znalazły się takie parametry. Czyżby o połączenie naszej ustawy z unijnym rozporządzeniem chodziło? :?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Mam taki przypadek z Holandii;

Aixam

Mega

B -  31,08,2005

L6e

F1/F2 = 640 kg

G = 380 kg

TMax. 45km/H

P1 = 400ccm

P2 = 4kW

K e2*2002/24*0009*00

Czy homo powie więcej o masach ?

Byłbym wdzięczny,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd i dlaczego różnica między DMC,a MMC?

8 minut temu, leski66 napisał:

po e2*2002/24*0009*00 ( nie mogę znaleźć

też nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze " udało mi się " wydobyć :e2*2002/24*0009*03 , a tam między DMC a MMC różnicy nie ma.:oops: ( i masa G jest taka jak z tego zagranicznego DR )aixim1.JPG.7fdb62169b9aea5c7e0b2209b75120dc.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.