Skocz do zawartości

Patronat zestawienie OE do MF


kirko

Rekomendowane odpowiedzi

Od połowy miesiąca działam na nowej licencji i nowym Patronacie. Powódem zmian była zmiana przedsiębiorcy i co zatym idzie nowy kod ro, poznawczy SKP. Mam zgrabne na penie folder diagogool,, starej stacji ''

Teraz muszę odtrukowac sprawozdanie Cepik z byłej SKP, tylko niewiem jak to zrobić. Nie chcę tego robić na tym sąmym kompie /stanowisku, co jest obecnie uruchomiony nowy patronat. Licencja jest jednostanowiskowza, macie jakiś pomysł? Dzwoniłem do its, każą uruchomić patronat exe. z diagogola na tym samym kompie co jest zainstalowany Patronat, trochę się boję, że dane mogą się pomieszac

 

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kirko napisał:

Tak, tylko niewiem ile kasy wyslac

 

- no OK, OK. Nowy system rozumiem, A stary, co? Zakazany, brak dostępu, zabetonowany?

Trzeba na pieszkę przejrzeć rejestr, a tam przy każdym badaniu jest info o pobraniu lub nie opłaty, co nie. ;-)

 

Są jeszcze druki KP, paragony, faktury, raporty z kasy fiskalnej. Po mojemu idzie to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale całkiem od zera jako nowa SKP czy kontynuacja - bo jak kontynuacja to co z obecną bazą danych - przy pierwszej kontroli - zonk - dane trzeba przechowywać przez 5 lat

Jak by teraz przyszło do poprawienia jakiegoś badania to lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, IVVO napisał:

ale całkiem od zera jako nowa SKP czy kontynuacja

 

29 minut temu, kirko napisał:

zmiana przedsiębiorcy i co zatym idzie nowy kod ro, poznawczy SKP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara baza zgrana i do sejfu schowana. Nigdzie nie jest zapisane, że trzeba mieć przez pięć lat o każdej porze i dnia nieograniczony dostęp, prawda?

Zarchiwizowana na nośniku elektronicznym, czy jak tam zwał. Oczywiście brak dostępu będzie troszkę pracę utrudniał, ale co tam. "Nie takie imprezy się kładło". ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kirko napisał:

jako nowa skp, nowy przedsiębiorca i nowy nr skp

to co Cię obchodzi stara (skp ma się rozumieć:wink:)? nie ma, nie istnieje, koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ale długi pozostały :evil:
- zobowiązania pozostały :evil:
- mając nową, to starą trza i tak do zera spłacić :evil:
Dokładnie tak,.
Mam nową bazę i stary folddr/kopię digogol.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Osobiście trzymałbym się tego i niczego nie bał:

 

38 minut temu, kirko napisał:

 Dzwoniłem do its, każą uruchomić patronat exe. z diagogola na tym samym kompie co jest zainstalowany Patronat, trochę się boję, że dane mogą się pomieszac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Paprock napisał:

- mając nową, to starą trza i tak do zera spłacić

jako kto? jak padła to jej nie ma, jest syndyk masy upadłościowej, niech się on martwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako kto? jak padła to jej nie ma, jest syndyk masy upadłościowej, niech się on martwi.
Żadne masy upadłościowe itp nie mają miejsca zastosowania w tym przypadku

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, IVVO napisał:

Jak by nie było to do bazy musi być dostęp bez możliwości dalszej pracy ale korekty powinieneś móc robić

 

Jeśli stara SKP została wykreślona z rejestru (lub zawieszona działalność lub zmieniony podmiot prowadzący) to rejestr w formie elektronicznego nośnika danych ma być przekazany staroście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jako nowy przedsiębiorca nie powinieneś mieć tego na kompie - to baza poprzedniej firmy 

2 minuty temu, michal_k napisał:

Jeśli stara SKP została wykreślona z rejestru

Masz całkoitą rację - więc dla czego mają do niej dostęp - ja bym się nie chwalił

RODO może dopaść  - przetwarzanie danych zostało udzielone poprzedniej firmie - nie obecnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jeśli stara SKP została wykreślona z rejestru (lub zawieszona działalność lub zmieniony podmiot prowadzący) to rejestr w formie elektronicznego nośnika danych ma być przekazany staroście.
Kopia rejestru, pieczątki oddane do UM. Nie potrzebuje kopi starej stacji na kompie, potrzebuję tylko rozliczyć się z MC za ostatni miesiąc działalności starej skp

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jako pracownik Nowej firmy nie możesz tego zrobić 

 

Ale tak jak pisałem ilość badań x1 - oczywiście całkowicie nieoficjalnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jako pracownik Nowej firmy nie możesz tego zrobić 
 
To jak to wyprostować, chyba jutro kontakt z MC, może coś się dowiem.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zrób jak pisałem wcześniej -MC  porówna z wysyłanym CEP i ewentualnie zrobisz korektę - to nie twoja sprawa tylko poprzedniego właściciela

Lepiej nadpłacić parę PLN - jak to mówią pi razy drzwi + 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zrób jak pisałem wcześniej -MC  porówna z wysyłanym CEP i ewentualnie zrobisz korektę - to nie twoja sprawa tylko poprzedniego właściciela
Lepiej nadpłacić parę PLN - jak to mówią pi razy drzwi + 10
Ok, tylko teraz czysty druk sprawozdania, wypełnić ręcznie i wysłać +przelew

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.