Skocz do zawartości

Patronat zestawienie OE do MF


kirko

Rekomendowane odpowiedzi

Przerabiałem niezgodność jednej jedynej złotóweczki między księgowością a cepem. I nie życzę nikomu tego przechodzić jak na etacie zatrudniona żelazna księgowa. Papiery (KP/KW, rachunki, paragony, faktury) muszą zgadzać się co do grosza i koniec! Na szczęście zmieniłem robotę.

Co do sprawozdania, to tam nie ma ani pieczątki stacji, ani pieczątek diagnosty. Jest tylko podpis tego, co sprawozdania robi. No to skoro podpisywałeś te druki na starym programie, to ja nie widzę przeciwwskazań abyś to zrobił teraz, gdy stacja przepisana. Jedyna różnica to taka, że druk będzie wypełniony inną techniką. Nie wiem, może ręcznie, może w fotoszopie, może w jakimś offisie czy tam pedeefie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kirko napisał:

trochę się boję, że dane mogą się pomieszac

Nie ma takiej możliwości.

Zrób tak, jak kazali w ITS. W starym folderze DIAGOGOL (niech będzie DIAGOGOL1) będziesz miał plik PATRONAT.EXE. Włącz go, odpali stary program z bazą danych, znajdującą się w pliku DIAGOGOL (DIAGOGOL1)/GL0WNA.

Jeśli fizycznie nie będziesz bawił się lokalizacją bazy danych (folderów GL0WNA i GL0LOKAL) to nic ci nie grozi.

Moja rada: Nawet jeśli teoretycznie nic ci nie grozi, przed każdą (potencjalnie) niebezpieczną operacją skopiuj cały plik DIAGOGOL (na którym aktualnie pracujesz) na zewnętrznym nośniku danych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

A niech jasny piorun trzaśnie ten cały patronat, żeby przez pół soboty po godzinach szukać cepikowego PiT-a z ewidencyjnych opłat!!! :evil:

 

IVVO! Prośba! Weź no wklej i pokaż jak w PRAWDZIWYM PROGRAMIE to wygląda!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tym różni się Dobry Program od apki, że nic nie muszę wiedzieć, umieć, męczyć szare komórki.

Odpalam maszynę i wszystko widzę. Enter i zrobione zestawienie. Bez pałowania się, bez poszukiwania, wklikiwania "od - do" dat, bo i po co, jak obsługa obsługa wbudowanego kalendarza to też masakra.

Sorry! Ogarniam Windowsa, ogarniam smartfona, ogarnę i TV bez instrukcji. No tak czy nie? Kto potrzebuje rozpiski do powyższych?

A apki nie ogarniam. Apka mnie męczy, nuży, frustruje... Praca na Dobrym Programie to relax w porównaniu do apki!

Mało tego, bo chyba userzy widzą, że Dobry Program zbiera info, coby przeobrażać się w jeszcze lepszy. A reszta cicho siedzi.

 

W Dobrym Programie wszystko mam wyraźnie podpowiedziane, zasygnalizowane, opisane i ikoną okraszone! Można? Można!

 

 

 

 

 

Sprawozdanie CEPiK Norcom.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Paprock napisał:

A niech jasny piorun trzaśnie ten cały patronat, żeby przez pół soboty po godzinach szukać cepikowego PiT-a z ewidencyjnych opłat!!! :evil:

 

Nie ,no bez przesady. Można pomarudzić co najwyżej  przy wydruku statystyki badań przy corocznej kontroli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś jest stały w uczuciach i pokocha (żonę, partner....?) od pierwszego wejrzenia po grobową deskę, wad nie zobaczy, a jak już, to wybaczy, takiego nie ma co przekonywać, dla niego zmiana zawsze jest czymś złym  :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, że "bez przesady". Zapodałem gdzie jest "ukryte" ZESTAWIENIE w PROGRAMIE i o takie samo wskazanie poproszę użytkowników korzystających z apki.

Ile klików należy wykonać, aby do tego się dokopać? Uwaga, bo start jest dla obu równy, czyli oba na ekranie odpalone.

No dalej proszę, krok po kroczku, kursor za kursorem, enter po enterze.

Bo jak dobrze pamiętam, to w programie jest krótko: generuj za listopad i koniec. Dalej ENTER -> DRUKUJ -> THE END-TER.

 

Powiem prawdę. Przepaść dzieli PROGRAM od pozostałych apek. Dla jasności: w tych pozostałych nie zawarłem JAPY.

 

Pan Linda w pierwszych trzydziestu sekundach dosadnie zobrazował Instytut Filmowy. Biorąc z niego wzór, to samo powiem o samochodowym. W sprawie apki, zaiste.

Pierwsze 30", a pan Seweryn w moment 'nie' macha palcem: https://www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=gdpbzc6Yq50&feature=emb_logo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program domyślnie  robi zestawienie OE za ubiegły miesiąc , dlatego aby nie przysparzać sobie niepotrzebnych kliknięć należy tę czynność wykonać na początku nowego okresu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wadi napisał:

Program domyślnie  robi zestawienie OE za ubiegły miesiąc (...)

I prawidłowo ( nie ma co być .......) ;-) :

Cytat

Wpłat z tytułu pobrania opłaty ewidencyjnej należy dokonywać do 10 dnia miesiąca następującego za miesiąc poprzedni na konto (...)

:silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelew ma się nijak do sprawozdania! Bo - OK - sprawozdanie za listopad robię robię pierwszego grudnia, lecz przelewik księgowa puszcza dopiero 10 grudnia. No przecież nic (złego) jej nie zrobię. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak w listopadzie klikniesz w odpowiednie okienko to z automatu pokaże zestawienie OE za październik, a jak klikniesz 1 grudnia, to będzie zestawienie za listopad, przelew wykonany przez księgową to inna bajka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.