Skocz do zawartości

CIT


kirko

Rekomendowane odpowiedzi

Jak brzmi podstawa prawna, ta która się pisze w zaświadczeniu odnośnie badania CIT. Ja w patronacie mam z 2016 r z poz. zmianami.

Klient przyniósł gotowca z zapisem a w nim data 2018

 

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi podobnie jak do VAT.

Pojazd odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla:

(szczegółowe objaśnienia w uwagach do zaświadczenia plus aktualna podstawa prawna)

 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A piszę się w pkt 1 zaświadczenia, tylko CIT, czy CIT-1alub1b w zależności o nadwozia?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze pisałem, że pojazd odpowiada warunkom opisanym w paragrafie takim, ustępie takim, literce takiej i tirecie takim.

 

Przykładowo:

Pojazd odpowiada warunkom technicznym opisanym w ustawie o podatku od osób prawnych: artykuł 4a, punkt 9a, litera a):

Art. 4a. Ilekroć w ustawie jest mowa o:

9a) samochodzie osobowym – oznacza to pojazd samochodowy w rozumieniu przepisów o ruchu drogowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony, konstrukcyjnie przeznaczony do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą, z wyjątkiem:

a) pojazdu samochodowego mającego jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą:

- klasyfikowanego na podstawie przepisów o ruchu drogowym do podrodzaju: wielozadaniowy, van lub

- z otwartą częścią przeznaczoną do przewozu ładunków, - i jak ktoś ma kaprys, to może tu dopisać [---CIT-a---]

 

Przykładowo:

Pojazd odpowiada warunkom technicznym opisanym w ustawie o podatku od osób prawnych: artykuł 4a, punkt 9a, litera b?

Art. 4a. Ilekroć w ustawie jest mowa o:

9a) samochodzie osobowym – oznacza to pojazd samochodowy w rozumieniu przepisów o ruchu drogowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony, konstrukcyjnie przeznaczony do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą, z wyjątkiem:

b) pojazdu samochodowego, który posiada kabinę kierowcy z jednym rzędem siedzeń i nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu, i jak ktoś ma kaprys, to może tu dopisać [---CIT-b---]

 

No, ale czy istnieją takie urzędowe CIT-adnotacje, to tego nie wiem zaiste. Do chałupy idę. Na razie. ;-)

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poza tym uważam, że to co trafiało do zaświadczeń pod postacią skrótów [VAT-1] / [VAT-2], już mniejsza o to czy z literkami (a) / (b), czy bez literek, to było naciągnięciem togo o czym mówią objaśnienia. To było takie trochę pucowanie się do WK, że na stacji co do joty potrafi określić się vaty, tak jak to czynią panie z okienek.

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np .wymagań określonych art. 4a pkt 9a lit. a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1888, z późn. zm.) [CIT-a]

Jeśli robisz CIT to podstawa prawna jest automatycznie generowana przez system - tak jak przy VAT i PIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok tylko ITS śpi odnośnie aktualnej podstawy prawnej.
Aktualna to Dz. U. z 2018 poz. 1036.


Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, a co ma ITS z tym wspólnego? Może program PATRONAT i żale, że coś nie tego... No nie rozumiem. Sam dopisz aktualny akt prawny, na który jako uprawniony urzędnik się powołujesz i po kłopocie. W końcu ile tych CIT-ów się wykonuje, żeby  z palca treści nie móc zapodać.

Poza tym nie tylko rozporządzenie w sprawie przeprowadzania badań przewiduje zmiany przepisów, dlatego w treści niektórych magiczny skrót stosuje "z późn. zm." się stosuje. A rozumie się ten skrót ni mniej ni więcej tylko tak, że w danym przepisie mogą nastąpić zmiany, które będą obowiązywały. I tyle. ;-)

Co do programów, to to jest dobra wola informatyków, że one cokolwiek pomocnego zawierają. 

 

A tak między nami to ustawa CIT z późniejszymi zmianami za trzy lata z hakiem to trzydzieści lat będzie miała, więc o co kaman.

Patrz, ustawa Prawo o Ruchu Drogowym też jest z 1997 roku i wciąż aktualna, a przecież tyle dokonano w niej późniejszych zmian = "późn. zm." ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak się zapytam - dla kogo /dla jakiej organizacji, podmiotu/ robiłeś CIT - osobiście nigdy nie miałem takiego badania - a robię ich powiedzmy dużo 

I jak na razie - martwa pozycja w rejestrze?

Tak samo jak PIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosz choroba dziennik ustaw z 2018 roku a w nim wciąż ustawa jedna i ta sama.

Poza tym, to co zawiera treść objaśnień, to zawiera treść objaśnień opracowana przez ministra.

A aktualny dziennik ustaw (oczywiście jak ktoś ma wewnętrzną presję) to samemu można podać.

Czyli; pojazd odpowiada dodatkowym warunkom dla pojazdu opisanego w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych [CIT], a świeżonka tej ustawy zapodana w dzienniku z 2018 roku pod pozycją 1036. :evil: Czy tak będzie GiT? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.