Skocz do zawartości

Egzamin opisówka Kraków 05.12.2018 godz. 13:30


GrzegorzM

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos pisał o 13:30 tego dnia ? Uważam, że pytanie było jedno z prostszych, a zdał 1 człowiek na 30. Sam sie zastanawiam co mogło byc tego przyczyna.

 

Treść pytania +/- " Powypadkowy pojazd M3 przyjechal na stacje skierowany przez Policje. W pytaniu tylko proszono o opisanie Pomiaru geometri kół przednich oraz czynności jak również wartość skrętności kół i to było na tyle.  Jedyne informacja, że powypadkowy i M3.

Ja napisałem wszystko z Załącznika 2 Działu I Dz.U 776 ( uwzględniając to co chcieli czyli oś przednia geometria wrac z czynnością z tabelki oraz wszystko co konieczne dla skrętości jak w pytaniu)

 

Może mi ktoś powiedzieć co jest nie tak ? Bo pytanie uważam, że się trafiło jednio z lepszych, a wynik końcowy niestety negatywny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dawniej głównym hakiem do uwalenia była kompensacja bicia kół i wyregulowanie w ogumieniu ciśnienia.

A teraz to nie wiem o co komisji może się rozchodzić. Mało informacji zwrotnych. Mało chętnych do opisywania swych poczynań na egzaminach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paprock no ja na pewno napisałem jak z tabelki o wyregulowaniu cisnienia oraz skompensowaniu "bicia" kół to jest błąd ?
Czy po prostu kiedyś było tego brak w ustawie i się tego czepiali, że ludzie nie pisali ?

Edytowane przez GrzegorzM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego własnie nie pisałem o luzach. Odniosłem sie tylko do tych 2 myślników pomiar i skrętnośc napsiałem co chcieli nie dodawałem nic od siebie, a żeby nie przedobrzyć. Ale najwidoczniej jest coś czego sie nigdy nie dowiem i strasznie to irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy opisali tak samo jak w tabeli a nikt nie zaliczył? w vademecum jest podobny temat i podobna odpowiedz dziwne ze nikt nie zaliczył.Jeśli jest tu na forum Pan co zdał, niech sie wypowie jak to opisal. Po zapytaniu komisji jak trzeba bylo opisac Pan dyrektor odpowiedzial ze trzeba bylo opisac ,,czynnosci'' a np sprawdzenie i wyregulowanie ciśnienia w oponach to co to jest?dla mnie czynnosc

Edytowane przez majuA61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zdawałem w Warszawie takie samo pytanie i opisałem ciśnienie, kompensacje i cały przebieg pomiaru geometrii. Nie napisałem o sprawdzeniu luzów. Napisałem też o sprawdzeniu punktów kontrolnych ramy. Finalnie nie zdałem :( i też ciężko dowiedzieć się czemu, ogólnie zdało coś z dodatków lub całość dodatków ze 30 procent osób. 

Ech jutro kolejny wniosek wysyłam. 

Pozdrawiam wszystkich Grzesiek.

Edytowane przez GGGregor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje nic innego jak jeden ( lub kilku) z was napisze wniosek do TDT o podanie przyczyny negatywnego wyniku egzaminu. Po otrzymaniu odpowiedzi opublikujcie ją ja forum ( bez danych osobowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisujecie wszystko z tabeli, a prócz tego ważne aby wykazać się wiedzą praktyczną...Jak wykonuje się pomiar kąta wyprzedzenia sworznia zwrotnicy ? O luzach nawet nie wspominam, przy badaniu układu hamulcowego pneumatycznego często zapominacie o kontroli słuchowej ewentualnych wycieków z układu, szczegół który wpływa na cały obraz waszej wiedzy w tym temacie...Co innego jest przepisać z tabeli, a czym innym jest połączyć tą wiedzę z doświadczeniem...i tego wymagają od Was na egzaminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamos i tu możesz miec w zupełności racje. Bo na 30 zdających niech z 15  przepisze z tabelki spoko, jest ustawa ludzie przepisali. Nie wystarczające dla komisji. Był u nas rodzynek co naajwidoczniej wykazał się ciut wiekszym sprytem i wiedzą, dodał od siebie troche z wiedzy praktycznej i zapewne dla tego zdał pozytywnie. No nic trzeba bedzie trochę zmienić system opisówki na bardziej z "życia" może to będzie ten magiczny czynnik zdania tej opisówki, a nie strikte ustawa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, GrzegorzM napisał:

jest ustawa ludzie przepisali

 

7 minut temu, GrzegorzM napisał:

a nie strikte ustawa.

Tyko tyle,że w ustawie nic na ten temat nie ma.

Wiem ,czepiam się ale komisja TDT jest uczulona właśnie na takie szczególiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem jeden na 30 wykazał się u nas wiekszą wiedzą, najwidoczniej opisał wszystko, a nie wypunktował jak w tabelce : ) 
Cóż zrobić walczymy dalej ale to już pewnie po nowym roku bo teraz ani słychu o terminach juz na ten rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej zamiast gdybać to wysłać zapytanie o wyjaśnienie przyczyny negatywnego wyniku ? ! Nigdy się nie dowiecie jak nie napiszecie. Swoją drogom zachęcam każdego kto nie zdał do wysłania takiego zapytania. Może okazać się, że jak ktoś inny przeczyta waszą odpowiedź to jednak zdacie. Jak co drugi wyśle zapytanie to może i zdawalność się poprawi bo obecnie to uwalają za pierdoły dla kasy a nie za błędy merytoryczne.

Edytowane przez markes30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, markes30 napisał:

Może lepiej zamiast gdybać to wysłać zapytanie o wyjaśnienie przyczyny negatywnego wyniku ?

z tego co pamiętam to osobiście trzeba się udać po wyjaśnienia do TDT-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny egzamin w przyszłym roku . Co mają do roboty ? Najgorzej to dać im się panoszyć i nie reagować. Poza tym jakby pogrzebać w KPA to takie przymuszanie do osobistego stawienia też by nie utrzymali prawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2018 o 08:50, Lisw napisał:

Może haczyk był w tym, jakie wystawiamy dokumenty, jaki jest to rodzaj badania, jaki jest termin następnego badania?

Lisw ale tego nie było w pytaniu. Jak wyżej pisałem tylko dwie czynności do opisanoa były. O to jakie badanie jakie dokumenty wystawiamy tego nei było w ogóle w pytaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszy egzamin oblałem bo nie napisałem jakie wystawiamy dok, co wpisujemy w zaświadczenie. A pytanie dot. badania skody z LPG, całość czynnosci napisałem jak w rozporzadzeniu 776. Tak skwitował egzaminator, bo zdawalnosc na 20 os. zdała 1. Z drugim podejściem skupiłem się na kwitach i było ok. a miałem zmiany konstrukcyjne i w pytaniu też nie było nic o dok. tylko opisać czynności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

-sprawdzić i wyregulować ciśnienie.....

-ustawić poj. na ławie pomiarowej

-spraw.czy nie wystepuje nadmierny luz w zawieszeniu kół,ukł.kierowniczym oraz sprawdzić bicie promieniowe lub osiowe kół.

-dokonać organoleptycznej oceny ramy pojazdu.(czy nie ma widocznych odkształceń lub pęknięć)

-pojazd obciążyć zgodnie z zaleceniami producenta.

Sprawdzenie wartości skrętności sprawdzamy na obrotnicach ,zerując je na wyprostowanych kołach i skręcamy maksymalnie w lewo i maksymalnie w prawo odczytujemy wskazania i porównujesz z danymi producenta pojazdu.

+ opisać zbieżność kół   !!!! 

Udało mi się zdać  !

 

 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, majuA61 napisał:

wali w chu

 

No tak

1 godzinę temu, majuA61 napisał:

super

Proponuję odwołać się do TDT takim językiem jaki prezentujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.