Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Tytus

Auta z Japonii - tabliczki znamionowe

Polecane posty

Tytus
Napisano (edytowany)

Cześć 

Kolejne auto bez tabliczki znamionowej dziś do mnie przyjechało. Mam problem bo to fajny stały klient i chciałbym mu pomóc a nie mogę. Klient importuje luksusowe auta i nie chodzi tu o to by było taniej. Chce żeby było tak jak trzeba. 

Czy samochody produkowane na rynek japoński nie maja tabliczek ?

Przerabialem juz S klasa, 911 GT4, Alpine 750 a teraz E60 M5

Edytowano przez Tytus

Paprock

Nie mam zielonego pojęcia o wymogach japońskich, ale coś mi się zdaję, że tabliczka być powinna w każdym aucie jeżdżącym po zielonej planecie.

Nie ma innej rady jak z badania wynik N i procedura o zastępczą rozpoczęta. Nie mówiąc o tym, że klient bez badania o nadanie zastępczej może wystąpić.

Poza tym, jak sobie przypominam, to niektóre bardziej niszowe marki z kraju kwitnących wiśni posiadają dwie tabliczki. Jedna pisana po ichniemu, a druga po naszemu. Po naszemu czyli po europejskiemu/unijnemu, czyli po łacińskiemu, czyli litery łacińskie a cyfry arabskie). ;-)

Tytus

I ja tak uważałem - do czasu kiedy pojawiło się drugie trzecie i czwarte auto.

Zadne nie ma tabliczki ani śladu po tabliczce i to w żadnych z języków świata.

Co do procedur to znam ale klient nie chce mieć żadnych zastępczych i zamawia u dealerów oryginalne 

aboz
12 minut temu, Tytus napisał:

Co do procedur to znam ale klient nie chce mieć żadnych zastępczych i zamawia u dealerów oryginalne 

I to jest najsłuszniejsza droga przy tego typu pojazdach.

Paprock

A ci dealerzy to tak bez szemrania tabliczki wydają, czy może drążą sprawę zanim wydadzą i coś tam wiedzą w temacie.

Może warto kogoś tam pociągnąć za ucho, co?

Dobrze, że nie sprowadza stamtąd Fiatów. :evil:

Tytus

A dlaczego maja nie wydawać ?

Jest jako cześć zamienna to ja sprzedają.

W Porsche 1600 zł netto 😄

aboz

Te samochody to najczęściej wersje europejskie. Japończycy lubują się w luksusowych europejczykach.

danielg539
1 godzinę temu, Tytus napisał:

A dlaczego maja nie wydawać ?

A dlatego, że np. do wydania TZ lub kluczyka zamawianego pod nr VIN potrzebne jest okazania DR i DO.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.