Skocz do zawartości

Termin badania technicznego przy pierwszej rejestracji.


jasiek82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.

Jaki termin OBT w przypadku pierwszej rejestracji w PL pojazdu z 2017.07.12? Uzupełnienie do 3 lat czy od razu na 2? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

Podziwiam Was. Bo ja jak na razie nie wiem o jaki pojazd chodzi

Ja też.

Może to ciągnik rolniczy lub autobus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Grzegorz Łódź napisał:

Podziwiam Was

Pisze to diagnosta - więc jeśli się zastanawia czy 3 lub 2 to wiadomo o co chodzi ? nie o "żółte seicento " Tylko o "coś" do 3,5t

Edytowane przez IVVO
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, IVVO napisał:

Pisze to diagnosta - więc jeśli się zastanawia czy 3 lub 2

Z całym szacunkiem ale diagnosta nie może wpaść na pomysł aby dopełniać do 3 lat.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grzegorz Łódź napisał:

Z całym szacunkiem ale diagnosta nie może wpaść na pomysł aby dopełniać do 3 lat.

Spróbuj w Lublinie zrobić inaczej to "konsultacje telefoniczne" z WK masz zagwarantowane. 

Ja szczęśliwym trafem jeszcze nie miałem tak świeżego pojazdu, który został zarejestrowany w Lublinie to nie miałem okazji naświetlić swego stanowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, danielg539 napisał:

Jak widać zmiana nadzoru nad SKP jest wskazana.

Tylko co to niby zmieni w tym konkretnym przypadku?

Ja widzę  " zagrożenie " polegające na mnogości interpretacyjnej przepisów. Dotychczas mamy tak diagnosta-WK,a niebawem dojdzie trzeci i będzie diagnosta-TDT-WK. Ucierpi na tym właściciel pojazdu. Trzy "grupy" będą się spierać o swoją rację a właściciel pojazdu i tak nie zarejestruje pojazdu lub innych spraw związanych z pojazdem do czasu stwierdzenia kto ma rację. Czyli jego oczekiwanie wydłuży się jeszcze bardziej jak dotychczas.

2. W przypadku gdy:
1) w ocenie organu rejestrującego istnieje uzasadnione przypuszczenie, że badanie techniczne zostało przeprowadzone z naruszeniem przepisów prawa,
2) komórka nadzoru TDT, o której mowa w art. 86j ust. 1, wystąpi z wnioskiem, o którym mowa w art. 86j ust. 8 pkt 6
organ rejestrujący kieruje pojazd do ponownego badania technicznego, które przeprowadza Dyrektor Transportowego Dozoru Technicznego.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Grzegorz Łódź napisał:

Tylko co to niby zmieni w tym konkretnym przypadku?

To, że jak będzie jedna jednostka nadzorująca to będzie jedna interpretacja i żaden WK nie będzie straszył diagnosty utrata uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosty może i nie będą straszyć, ale myślę, że wojenka na linii SKP-WK-TDT w myśl tego co pisze Grzegorz jest jak najbardziej prawdopodobna. Tym bardziej, że być może JST będą czuły się urażone po utarcie nadzoru nad SKP i będą chciały pokazać swoją wyższość. Wszak głównym motywem odebrania nadzoru jest rzekomo brak kompetencji... No to teraz im pokażą... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co demonizować, oby zdrowy rozsądek wziął górę. Myślę, że Panie w okienkach pro forma ograniczą swe zapędy, a mniej biegli diagności w trudnych przypadkach na początku będą realizować spychologię do tych upierd.... douczonych kolegów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jasiek82 napisał:

Uzupełnienie do 3 lat

Jeśli jesteś diagnostą, to najwyższy czas abyś wiedział, że to może tylko WK.

 

17 godzin temu, danielg539 napisał:

Spróbuj w Lublinie zrobić inaczej to "konsultacje telefoniczne" z WK masz zagwarantowane. 

Wiem coś na ten temat,,,

15 godzin temu, blakop napisał:

W życiu bym się nie dostosował.  

Tak zrobiłem, i co ?

Pomimo, że dane z Dip wykorzystano, to TNBO zastosowano inny niż mój dwuletni ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jarek1 napisał:

Dlatego myślę ,że dobrze będzie jeden nadzór nad stacjami

mogą być interpretacje "oddziałowe" także ... w zależności od regionu będą takie, które nie przyjmą się w innym.

Centralizacja nie jest synonimem JEDNAKOWO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, biker100 napisał:

mogą być interpretacje "oddziałowe" także ... w zależności od regionu będą takie, które nie przyjmą się w innym.

Teraz mamy prawie 400 WK to na bank nowych oddziałów będzie mniej a zatem i liczba interpretacji spadnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.