Skocz do zawartości

Egzamin opisowy ,Wrocław 5.12.2018


sebeklca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ,pierwszy raz podchodziłem do egzaminu teoretycznego. Zadanie opisowe brzmiało :

Na badanie "powypadkowe" przyjechała naczepa-cysterna o4.

 

A)Jakie dokumenty zarząda diagnosta?

B) Jaki zakres i jakie badania zrobi?

C) Jak sprawdzamy geometrię w naczepie?

D) Jakie wystawiamy dokumenty?

 

Ja zaliczyłem 1 moduł i 2 moduł nie pełen , niestety na opisowe zabrakło czasu ,aby dać pełną odpowiedź. 

 

Pozdrawiam tych przed jak i już po egzaminach :)

Edytowane przez sebeklca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sebeklca napisał:

A)Jakie dokumenty zarząda diagnosta?

Nie wiemy o jaka cysternę chodzi : ADR czy neutralną

diagnosta poprosi o: -  DR a jeśli jest zatrzymany to pokwitowanie

 - protokół z badania cysterny z datą wydania  po kolizji ( jeśli dotyczy )

 - zaświadczenie o ABS naczepy ( jeśli dotyczy )

9 godzin temu, sebeklca napisał:

B) Jaki zakres i jakie badania zrobi?

zakres badania powypadkowego razem z zakresem badania okresowego wg pkt 0-10 działu I załącznika nr 1   i  dział I załącznika nr 2  do rozporządzenia

 

9 godzin temu, sebeklca napisał:

C) Jak sprawdzamy geometrię w naczepie?

tak samo jak w samochodzie - na szarpakach sprawdzamy luzy w zawieszeniu , sprawdzamy i uzupełniamy ciśnienie w ogumieniu. trochę się trzeba narobić bo każdą oś trzeba podnieść i skompensować bicie kół . sprawdzić należy także równoległość każdej osi  , zbieżność , katy pochylenia , równość ramy ( pomiar ramy ).  szczegółowy sposób pomiaru geometrii zależy od rodzaju posiadanego sprzętu ( osobiście robiłem 2 razy ).

 

10 godzin temu, sebeklca napisał:

D) Jakie wystawiamy dokumenty?

zaświadczenie  o przeprowadzonym badaniu dodatkowym . jeżeli jest to cysterna dozorowa to w uwagach wpisujemy nr i date wydania decyzji / protokołu wydanego przez właściwą jednostkę ( TDT ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję że czasu zabrakło. Ja w Warszawie jak zdawałem to było o tyle spoko że pozwalała komisja przenosić zaoszczędzony czas na następne moduły pod warunkiem że już nie wracamy do poprzedniego. Pierwszy moduł poszedł w 40 minut i 20 do przodu i tak wyszło że na opisowe miałem 50 minut zamiast 30. Spoko nawet było to że można było sobie pozaznaczać w materiałach konkretne rozporządzenia/ustawy  i nie było takiego ostrego grzebania aby coś znaleźć. Swoją drogą ciekawe czy nadal tak jest i czy w innych miastach jest tak samo. Zdawałem w okolicach wakacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, michal_k napisał:

 

A to na jakiej podstawie?

@michal_k, od zawsze podważasz tezę, że przy powypadkowym wykonujemy zakres badania okresowego, czy to negowanie związane jest z tym, że zakres okresowego jest określony przez § 2 pkt 1 i nie ma w nim nic o zał. nr 1, a zał. ten nazwany jest jako zakres badania technicznego i służy do oceny usterek?

p.s. żeby nie było niedomówień, mowa jest o dz. u. 776.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiedz jeszcze, że za samo powypadkowe, ale takie powypadkowe po całości, takie powypadkowe od punktu zero do punktu dziesięć plus załącznik numer dwa wyznaczasz termin badania na zakończenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, cezary napisał:

od zawsze podważasz tezę, że przy powypadkowym wykonujemy zakres badania okresowego,

 

Podważam i będę podważał. Zakres okresowego wykonuje się przy zmianach konstrukcyjnych. Natomiast, zwłaszcza na egzaminie, trzeba się moim zdaniem trzymać rozporządzenia i wpisać zakres taki, jaki jest w nim określony (nie ma mowy o okresowym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cezary napisał:

jeżeli to ostatnie pytanie jest do mnie to odpowiadam:

NIE

 - tak, do Ciebie Szanowny Panie. I widać jasno, że zakres od zera do dziesięciu a terminu nie wyznacza się. No to, co to za "okresowe" badanie jest?  ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michal_k, czyli de facto, nie chodzi o zakres czynności wykonywanych podczas badań , bo w zasadzie one się wg zał. nr 1 pokrywają a nawet są rozleglejsze o zał nr 2, tylko o nazewnictwo i o to, że :

7 minut temu, Paprock napisał:

terminu nie wyznacza się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No badania okresowe mają swoje przywileje i badania dodatkowe mają swoje przywileje. Z tych dwóch zbiorów badań można wytrącić wspólny zbiór dla jednego dodatkowego badania z zakresem okresowego, przy którym, w zależności od potrzeb, termin kolejnego okresowego badania można wyznaczyć.

Dodatkowe powypadkowe zawiera punkty od zera do dziesięć i terminu się nie wyznacza.

Dodatkowe po zmianach zawiera zakres okresowego i termin (czasami) się wyznacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego @Paprock, wielkie dzięki za odświeżenie zagadnienia, przypomnienie i utrwalenie, niemniej mnie chodziło o kwestię,  dlaczego w kontekście badania powypadkowego nie należy używać terminu "zakres badania okresowego", teraz wiem, że ze względów tak formalnych jak i merytorycznych. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.