Skocz do zawartości

dodatkwa lampa


Oczko

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, danielg539 napisał:

jaki kod usterki proponujesz dla "światełka"

a ten spod tabelki pkt. 2 uwag:

 


 UWAGI: 1. Oględziny/kontrolę wzrokową/kontrolę organoleptyczną przeprowadza się bez demontażu zespołów i części pojazdu ustawionego na kanale lub  podniesionego za pomocą dźwignika na stanowisku kontrolnym.

2. Wykaz czynności oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdów nie wyczerpują wszystkich możliwych przypadków niesprawności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, danielg539 napisał:

 jaki kod usterki proponujesz dla "światełka", któro nie jest żadnym światłem z tych wymienionych w rozporządzeniu?

może to:

2. Wykaz czynności oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdów nie wyczerpują wszystkich możliwych przypadków niesprawności

choć osobiście nie wiem jak to faktycznie  zastosować, żeby skutkowało wynikiem N i  było widoczne w cepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten pojazd jest jak najbardziej sprawny! A sąd w wyroku założył, że ustawodawca był racjonalny jak Prawo Drogowe tworzył! :evil: Dlatego w nim zwroty takie a nie inne, zaiste! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, biker100 napisał:

2. Wykaz czynności oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdów nie wyczerpują wszystkich możliwych przypadków niesprawności.

To jeszcze napisz jak taka usterkę wysłać do CEPIK, bo ten punkt pod tabelą usterek pochodzi z niepamiętnych czasów i jakoś nie za bardzo przystaje do obecnego systemu informatycznego. Gdyby tabela zawierała pozycję: Inna usterka i była by możliwość jej opisania z palca to OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, danielg539 napisał:

jak taka usterkę wysłać do CEPIK

tu może rzeczywiście być problem z wysłaniem chociaż nie wiem jak  ta sprawa wygląda w różnych programach pozostaje jedynie negatyw w trybie awaryjnym z opisem usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michal_k napisał:

par. 12 warunków technicznych mówi jasno, w jakie światła się wyposaża zawsze (ust. 1), a jakie dodatkowo "się dopuszcza" (ust. 3). Z tego zapisu jasno wynika, że inne są niedopuszczalne. 

a adnotacja lekko zmodyfikowana brzmiała by tak jak co Michał ją zapodał.

Edytowane przez biker100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład 4.12.b - UD/UI

A ręcznie w zaświadczeniu opisać czego dotyczy problem.Do CEPiK już pójdzie.Trzeba sobie przecież jakoś radzić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ale ustawa wspomina o zakazie umieszczania umieszczania wewnątrz i zewnątrz pojazdu wystających spiczastych albo ostrych części lub przedmiotów, które mogą spowodować uszkodzenie ciała osób jadących w pojeździe lub innych uczestników ruchu;

To ja mam z tym związane nie od dzisiaj pytanie: czy obłe przedmioty, obłe części mogą być swobodnie umieszczane, czy aby je umieścić na samochodzie to muszą pochodzić ze zbioru wyposażenia opisanego w rozporządzeniu?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

Na przykład 4.12.b - UD/UI

 

- no ale to dotyczy światła odblaskowego lub światła dodatkowego. Owszem, radzić sobie jakoś trzeba, ale ta LED-belka to ani odblask, ani dodatkowe.

Mało tego, bo światła dodatkowe są w rozporządzeniu zdefiniowane, a decyzję o wyposażeniu pojazdu w światła dodatkowe podejmuje producent, a przynajmniej regulamin czterdziesty ósmy tak mówi.

A zwrot "dodatkowe" to tylko użyty jest w tym regulaminie jako rodzynek. Rozporządzenie jakoś w rozdziale o światłach tego terminu nie używa.

Więc, które to są "światła dodatkowe" Panowie?

Bo według mnie dopiero pod szczegółową tabelką pojawiają się gdzieś tam dopuszczone dodatkowe światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawigacje na szybie mogę mieć? A jeśli tak to jaką dużą? A kamerkę? A CB radio na podsufitce? :)

 

No temat naprawdę ciężki - tym bardziej jak pany inspektory się jeszcze na tle takich choinek na autach wymundrzajom na temat warunków technicznych pojazdów...

 

W Niemczech parę lat temu była taka głośna sprawa. Kobieta w ten czy inny sposób w nocy zajechała na autostradzie drogę "tirowi". Ten dla ostrzeżenia puścił jej serię ze swoich świecidełek. Kobietę tak oślepiło, że straciła panowanie nad kierownicą i zabiła siebie i swoje dziecko które z nią jechało. Winowajcy szukano długo, ale znaleziono go i bezwzględnie skazano na więzienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I u nas musi dojść do czegoś takiego, żeby ktoś zmodyfikował prawo. Najlepiej żeby zdesperowany ojciec udostępnił filmik z zamontowanej w pojeździe kamerki, która pokazałaby przyczynę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze raz: czy można umieszczać na pojeździe jakiś sprzęt, urządzenie, które w poniższym przepisie jest pominięte, a którego się nie używa?

Niech będzie umieszczona ta tematyczna led-lampa, która nie stanowi obowiązkowego wyposażenia pojazdu uprzywilejowanego. Niech tam anty-radar umieszczony przykładowo będzie - będzie w sensie "umieszczania", a nie "wyposażania".

 

Art. 66. 1. Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego:

4. Zabrania się:

3) umieszczania w pojeździe lub na nim urządzeń stanowiących obowiązkowe wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego, wysyłających sygnały świetlne w postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnał dźwiękowy o zmiennym tonie;
4) wyposażania pojazdu w urządzenie informujące o działaniu sprzętu kontrolno-pomiarowego używanego przez organy kontroli ruchu drogowego lub działanie to zakłócające albo przewożenia w pojeździe takiego urządzenia w stanie wskazującym na gotowość jego użycia; nie dotyczy to pojazdów specjalnych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Krajowej Administracji Skarbowej wykorzystywanych przez Służbę Celno-Skarbową i Służby Ochrony Państwa;

 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale IVVO-Iwanie, ta lampeczka nie będzie podłączona, nie będzie używana w ruchu drogowym, bo wiesz... przepisy!

Tak ją tylko zamocowałem na magnes, że może kiedyś w nocy do lasu pojadę... :roll:

Ona jest tylko "umieszczona" na samochodzie. Nie chodzi, nie działa, nie świeci, nie pali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Paprock napisał:

Ona jest tylko "umieszczona" na samochodzie.

 

Czyli pojazd jest w nią wyposażony. A zatem należy sprawdzić, czy to światło, które dopuszcza rozporządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W punkcie czwartym jest opisane "wyposażenie". A właściwie co może znaczyć "wyposażenie".

To są właśnie takie niuanse, na których sąd odnośnie mania świateł, a ich nie używania oparł swoje uzasadnienie.

I z takich właśnie powodów nie cierpię tych różnych dodatków, świateł i innych wynalazków. NIE CIERPIĘ! 

 

No niestety ale trafiają się po przepisach terminy brzmiące dwuznacznie i ja się przy nich deko gubię.

Weźmy na przykład takie zwroty jak "pojazd uczestniczący w ruchu", "pojazd dopuszczony do ruchu", "pojazd używany w ruchu".

Niby podobne, a jak daleko od siebie różne. Tu, z tą LED-Lampą jest podobnie. Czy ta lampa jest "umieszczona", czy pojazd w nią jest "wyposażony"?

Ot, zagadki przy porannej kawie. ;-)

 

O masz ci los. IVVO oddał mi swój ruski telewizor. Całe dwadzieścia cztery cale po kineskopowej lampie.Wielki, ciężki grat, który do salonu mi nie wlazł. Więc go wziąłem i w sieni umieściłem. Stoi tak sobie bez prądu, bez anteny. Stoi i czeka na lepsze czasy. I teraz tak, czy ja chałupę w TV wyposażyłem, czy ja używam tego odbiornika, czy stosowanie tego odbiornika jako udekorowanie ganku jest zabroniona prawem? No tak deko abstrahuję traktując ten telewizor jako tematyczną... jako problematyczną LED-Lampę.

Czy sąd miał rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieć w sensie "wyposażenia" co znaczy ni mniej ni więcej jak podłączonego do prądu i do sygnału telewizyjnego. Jeszcze nikt nikogo nie ścigał za umieszczony na balkonie tranzystorowy radiomagnetofon w kartonie.

I nie o opłatach tu mowa, bo za auto też podatki odprowadzam w tej czy innej formie. Co tam składa się na litr paliwa, wie ktoś może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.