Skocz do zawartości

dodatkwa lampa


Oczko

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Oczko napisał:

witam, czy auto osobowe może posiadać dodatkową lampę ledową (taką jak na zdjęciu poniżej) jako światło przeciwmgłowe?

 

W jakie światła, który pojazd ma obowiązkowo być wyposażony, to jasno w przepisach stoi.

Natomiast sprawa się gmatwa jeżeli chodzi o wymysły, co widać choćby po TIRACH. W obecnym prawodawstwie nie ma jasnych wytycznych ani narzędzi jak się pozbyć z aut  upiększeń świetlnych, dodatków, ozdób, choinek. A w jednej sprawie, dotyczącej ponawieszanych bez umiaru lamp na kabinie, to i zdaje się sąd spojrzał dość łaskawie i przychylnie. 

Ma ktoś wyrok może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś montuje się w samochodach terenowych (mam zamiar zamontować na dachu mojego Jeepa) do jazdy tylko i wyłącznie w terenie. Widywałem na ciężarówkach, które wywożą drzewo z lasu (metry lub dłużyce) i używają w lesie żeby nie ocierać się o krzaki w ciemnościach (jako lampa robocza).

Ta lampa nie ma homologacji drogowej i na drodze publicznej nie można jej używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma homologację - tylko R10 - na zakłócenia elektromagnetyczne i CE - A na serwisie typu A... wystawione są jako "z homologacją" i naiwniacy biorą jak ciepłe bułki 

Przecież sprzedawca nie okłamał - homo jest - tylko nie na drogi publiczne? 

Taką samą homologację mają H4 led sprowadzane z Anglii za gruby kesz

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wrc69 napisał:

Ta lampa nie ma homologacji drogowej i na drodze publicznej nie można jej używać.

 

- i w tym ostatnim wyrazie jest całe sedno, cały sens. Albo pies pogrzebany na amen! :-?

Można do problemu podejść jak do anty-radaru. Nic i nikt nie zabrania go posiadać/mieć lecz gorzej z używaniem co nie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w robocie takie coś autoryzowany montuje i "co pan panie zrobisz, jak nic pan nie zrobisz". :-?

 

 

LED-HALOGEN.gif

 

Homo wymalowane dość wyraźnie. Innych oznaczeń brak,

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

4 minuty temu, wrc69 napisał:

Dokładnie tak. Jak jest przymocowane do samochodu, ale nie działa, to na jakiej podstawie są jakieś pretensje? Element wystający z nadwozia?

 

- ja Ci tam nie wróg. Proszę, powołuj się na to, co sąd zawyrokował: http://naosi.pl/wp-content/uploads/2015/08/wyrok.pdf

 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bardziej o zdrowy rozsądek się rozchodzi. I szczerze powiedziawszy mniej lub wcale będę się ciskał w terenowcu o tę lampę, niż w pseudo-ledy jako podświetlenie tablicy rejestracyjnej bez umiaru powciskane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację i uwierz, że takie światło naprawdę dużo daje w krzakach po zmroku. Mniejsze (takie kwadratowe) dodatkowo umieszcza się z tyłu i widzisz wtedy czy jedziesz tylko w krzaki, czy to już brzeg jakiegoś strumienia i będziesz się zaraz kąpał.

Dzięki za ten wyrok, ciekawa sprawa, piwo się należy.

Edytowane przez wrc69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E8  10R

Poszukaj po tej homo

Jak masz czas

https://publications.europa.eu/pl/publication-detail/-/publication/b0779df9-024e-11e2-8e28-01aa75ed71a1/language-pl

To regulamin 10

Oświetlenie ma spełniać 37

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/HTML/?uri=CELEX:42014X0718(02)&from=PL

To tak na szybko

Tylko Czesi robią to badziewie E8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na szybko, tylko zwolnij trochę Chłopie! Zwolnij, bo jeden link jest o kompatybilności elektromagnetycznej a drugi o żarówkach.

Nam potrzeba wytyczne na światła czyli Regulamin 48 EKG ONZ (rozmieszczenie) i dalej Regulamin 19 EKG ONZ (przednie halogeny).

 

A tak na poważnie, to co jest poszukiwane? Czyżby przepis na zasłaniania kogutów woreczkami po kapciach? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Oczko napisał:

witam, czy auto osobowe może posiadać dodatkową lampę ledową (taką jak na zdjęciu poniżej) jako światło przeciwmgłowe?

Choćby to nawet  miało chińską homo to nie ma szans ustawienia w pionie,,,

4.5.2.Wartość ustawienia światła przeciwmgłowego przedniego w płaszczyźnie pionowej różni się od  wartości nominalnej więcej niż: 5 cm/10 m w
górę lub w dół.  [UI]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Paprock napisał:

U mnie w robocie takie coś autoryzowany montuje i "co pan panie zrobisz, jak nic pan nie zrobisz"

 Znajdź na klosz coś podobnego - oglądałam i nie ma

 

Image

To oczywiście tylko przykład

Tylko z tyłu to co zapodałeś na focie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wątpię, żeby to o co pyta @wrc69 było dosłownym światłem używanym w gęstej mgle.

Mowa jest o tym co na focie. A co to jest, to ja nie wiem. Wiem, że świeci i tyle.

Pytanie: czy toto może być na samochodzie?

Nie ważne czy podłączone, czy działa, czy nie działa. Przykręcili toto w Jeepie do dachu, może schowali za grillem, może pod przednim zderzakiem. No jest tych miejsc trochę, więc powtórzę: może być taka lampa czy nie może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.