Skocz do zawartości

Strzelectwo sportowe


wrc69

Rekomendowane odpowiedzi

Na wyposażenie stacji takie narzędzie by się przydało czasem - jak tu takiemu klientowi tłumaczysz godzinę i nie możesz się z nim rozstać - może nie żeby użyć - tylko nad głową powiesić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • wrc69

    16

  • leski66

    8

  • biker100

    7

  • rewers

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

W dniu 10.12.2018 o 17:00, wrc69 napisał:

 Rozpadają się na kawałki.

indeks.jpg

A nie prawda. Ostatnio jak klient przyjechał MANEM i mu mówię że wielkie N bo tarcze zaraz się rozpadną to mówił że w Manach można zjeździć do końca, a pęknięcia w niczym nie przeszkadzają bo to tylko powłoka taka i można hulać na niemcy... Tak że może spróbuj Manowskie te tarcze poniszczyć

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wrc69 napisał:

 Jeszcze nie strzelana, nie mam kiedy

A co, klienci nie przyjeżdżają,  dowiedzieli się już o nowym nabytku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, nesiasps napisał:

Na wyposażenie stacji

Mam krótszą strzelbę z uchwytem pistoletowym. Pojemność magazynka: 4 szt 12/76 i o wiele lepszy w pomieszczeniach. Ten niebieski Doruk jest na zawody.

1 minutę temu, Mecher napisał:

dowiedzieli się

Nie kryję tego, że mam pozwolenie na broń. To żadna tajemnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, yogi1984 napisał:

Dobrze mieć na wschodniej flance

To nie tak. Jestem oficjalnym posiadaczem i jestem w rejestrze. W razie "W", dzielnicowy zabiera mi zabawki.

Ale potrafiłbym się posłużyć tym, co znajdę.

4 minuty temu, rewers napisał:

do rzutek

Można zastosować, ale...

Towarzystwo strzelające TRAP czy SKEET, jest (jakby to powiedzieć) tradycyjne, dość. Jeśli pokażesz się na osi z "pompką", staniesz się, co najmniej, obiektem żartów.

Do rzutek trzeba mieć Bocka. Mam IŻ-a 27E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ... wielu jest tutaj byłych .. co to wystrzelali pare set tysięcy pocisków z wszystkiego co było w armii - też się do nich zaliczam.. piękne czasy. Czasami tęsknię za tą "beztroską" . A teraz to po 5 sztuk i lipa - i taka "młodzież" ma nas bronić  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, IVVO napisał:

po 5 sztuk

W zawodach tarczowych strzela się, przeważnie 20 szt. + 5 szt. próbnych. Dotyczy to każdej konkurencji. Jeśli jest to Psp (pistolet sportowy) i Kdw (karabin dowolny), to już razem 50 szt. amunicji. Do tego dochodzi Kcz (centralnego zapłonu) + 25. Strzelba, to 5 lub 10 breneki do tarczy, albo do 20 szt. śrutu do blach , popperów czy rzutek. Inaczej jest w konkurencjach dynamicznych. Strzela się Pistolet, Karabin i Strzelbę w różnych kolejnościach w zależności od toru. Ogólnie może to być około 200 szt. amunicji na zawody w różnych kalibrach.

Do tego dochodzą treningi i przystrzeliwanie broni. Razem ze strzelbą kupiłem 700 szt. amunicji pistoletowej 9x19 Luger i nie mam złudzeń że na cały sezon mi wystarczy.

Jak Żonę na strzelnicę zabiorę, to mi setkę w tarczę wywali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wrc69 napisał:

Do tego dochodzą treningi i przystrzeliwanie bron

Kolego - na zawodach to sie w słuchawkach strzela - Nas uczono strzelać celnie w innych warunkach - mam kolegę "mistrz Polski w .. "  - poszedłem z nim na strzelnicę - zdioł słuchaczki - co strzał to "klasnąłem"    - pięć razy w ogóle nie trafił w tarczę

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, IVVO napisał:

pięć razy w ogóle nie trafił w tarczę

Ja na 10 strzałów to średnio między 75 a 95 punktów strzelam.

Edytowane przez rewers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
32 minuty temu, IVVO napisał:

na zawodach to sie w słuchawkach strzela

Oczywiście. Ochrona oczu i uszu wpisana jest przeważnie w regulamin zawodów. To nie podlega dyskusji, inaczej DQ (dyskwalifikacja).

Jestem strzelcem sportowym, nie masochistą. A i tak po zawodach we łbie dzwoni.

Edytowane przez wrc69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wrc69 napisał:

Jestem strzelcem sportowym

To spróbuj się skupić jak 10 strzela obok Ciebie - tylko bez słuchawek - z P83- średnio 48/50 ale to dopiero po kilku latach - a że słuch trochę słabszy - to w pakiecie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mimo pewnego zniedołężnienia i jakiejś już tam ślepoty oraz czasami braku chęci spowodowanej podeszłym wiekiem, ale jak już przymierzę to zawsze w celu ląduje to co trzeba. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, IVVO napisał:

To spróbuj

Tego się po prostu nie robi. Bo po co?

A ci, co strzelają z Kałacha pod dachem z kompensatorem Cerbera na lufie, nie są lubiani wśród Kolegów na osi.

Żeby nie było, że tylko o swojej broni Strzelcy mówią, żart rysunkowy:

Czy widzisz łuskę????

czy widzisz łuskę.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzało mi się strzelać i na sportowo i nie na sportowo - i zdecydowanie częściej wspominam te chwile, kiedy to po spaniu  w lesie, marszu w deszczu, po puszce konserwy i łyku kawy zbożowej - czekałem na pokazanie się celu. Nigdy mi tak już ta kawa nie smakowała jak wtedy. Inaczej się patrzy na to teraz, a inaczej na ambonie, pod Hindykuszem - jak jakiś dwóch niesympatycznych Panów leży niedaleko w trawie z SWD i to ty jesteś ich figurą bojową...ale nie żałuję - dla tych chwil warto było:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Obostrzenia poluzowane, psucia amunicji czas zacząć. Trzeba przystrzelić sprzęt, bo (być może) niedługo będą już organizowane jakieś zawody.

20200510_110108.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.