Skocz do zawartości

Pre-rejestracja..po raz drugi ?


waldi_m1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewien problem, którego nie wiem jak "ugryź"

Rok temu (po 13 listopada) przyjechał do mnie klient na badanie techniczne OKRESOWE - PRZED - pierwszą rejestracją.

Badanie zostało wykonane prawidłowo i wysłane do CEPIK-u.

Po roku klient przyjeżdża tym samym samochodem, kładzie na biurko dokumenty z zeszłorocznego badania i mówi, że nie zdążył pojazdu zarejestrować.

W CEPIK-u widnieje ten pojazd już jako PRE-REJESTRACJA.

Co można teraz zrobić ?

Zrobić ponowne badanie jako nowy pojazd ?

Zrobić korektę w trybie niezgodności PRE-REJESTRACJI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyszukuję pojazd w CEPIK-u. Wybieram go i robię nowe badanie OKRESOWE - PRZED - pierwszą rejestracją.

Badanie ponownie na rok.

Nowe zaświadczenie i DIP. 

Klient do WK i z głowy.

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, dario7110 napisał:

tylko badanie okresowe bez Dip-u

 

"Stary" DIP jest załącznikiem do badania nr xyz/2017 

Robiąc badanie sprowadzonego wystawiasz nowy załącznik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się kłócił,może masz rację? Ale miałem podobną sytuację niedawno z autobusem ,starostwo bez problemu zarejestrowało go na podstawie nowego OBT i ''starego''

dip-u z poprzedniego badania .Osobiście raczej nie zabieram głosu ,czytam co inni piszą niemniej jeżeli się nie mylę to po raz drugi nie ma możliwości wykonać pre-rejestracji tego

samego pojazdu ,a być nadgorliwym i ''gratis''wypisywać kolejny papier.Kurde chyba jestem leniwy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie trzeba sobie zadać pytanie- jakie badanie wykonuję?

Bo jeśli takie:

10. Wykonując okresowe badanie techniczne, o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, uprawniony diagnosta wystawia dokument identyfikacyjny pojazdu, który jest załącznikiem do zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu. Wzór dokumentu identyfikacyjnego pojazdu jest określony w załączniku nr 4 do rozporządzenia

 

I jak dla mnie wszystko jasne. Trzeba wykonać zgodnie z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tomasz56 napisał:

do ponownej pre-rejstracji pojazdu

A próbował ktoś, czy jest ona niezbędna ?

Wykonujemy badanie przed I - szą rej. i jeśli jest w Cep. to pomijamy procedurę pre-rejestracji,,,

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na terenie komis,który robi przeglądy pierwsze i auta które nie zostały sprzedane trafiają po roku na powtórny przegląd ale nigdy w CEP ich nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Sebi36 napisał:

Mam na terenie komis,który robi przeglądy pierwsze i auta które nie zostały sprzedane trafiają po roku na powtórny przegląd ale nigdy w CEP ich nie znalazłem.

Szukałeś po numerze VIN ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to wina jakiejś aplikacji? Ciekawe na czym kolega @Sebi36 jedzie?

Oby tylko nie na tym na literkę jak biust! :silent:

 

A poza wszystkim, to niech @Sebi36 wyjawi kiedy były robione te pre-rejestracje, bo jak za czasów CEP 1.0, to raczej bułka po maśle. ;-)

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Według mnie, najbardziej przyjazna apka, takie ma sposoby wyszukiwania:

 

 

 

 

Sposoby wyszukiwania w CEP.gif

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, JANUSZ60 napisał:

nie wystarczy sam nr vin,,,

u mnie wystarczy,wczoraj miałem po raz pierwsze po negatywie na innej stacji i znalazłem po VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Paprock napisał:

SHHFN13609U001935

to co powyżej jedna dana i znajduje bez problemu na dowód tego to co poniżej spisane z cepa

nr rej. APUS100

CIVIC 3DR typ FN1

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.