Skocz do zawartości

13.12.2018 praktyczny Poznan


Kriscar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Co do poznania atmosfera jak przed każdym egzaminem . Czyli lekki stre sik.

Autka te same Cysterna ADR, autobus, skoda i kangoo z gazem.

moje pytanie:

III.1 Wykonaj dodatkowe badanie techniczne przedstawionego pojazdu (FL, AT, EXII, EXIII, Memu)odpowiednio przygotowanego lub wyposażonego

zgodnie z przepisami o przewozie towarów niebezpiecznych. Zakres badania obejmuje weryfikacje przedstawionych dokumentów oraz sprawdzenie pod 

względem wymagań technicznych ADR  i wymaganej dokumentacji układu ABS (odpowiedniej kategorii) Dokonaj oceny spełnienia wymagań technicznych.

Wystaw zaświadczenie z przeprowadzonego badania technicznego przy założeniu ze pozostałe podzespoły i układy są sprawne.

dokumenty które otrzymałem to świadectwo dopuszczenia , protokół tdt , oświadczenie na zwalniacz i abs, dowód rejestracyjny

Papiery były ok Czyli daty vin było ok i od tego auta . Zapytanie  Egzaminatorów było czy dokumenty które otrzymałem są wystarczające . 

I czy na pewno są ok pytali kilka razy wiec można się w ty momencie wysypać bo zaczynasz się zastanawiać. Trzeba być pewnym i się nie dać.

Dodatkowe pytanie

Co to jest ABS jak jest zbudowany do czego służy i jak się sprawdza?

Ogólnie wynik pozytywny 

Mam nadzieje ze się przyda .

Życzę wszystkim wytrwałości i zdania egzaminów

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, fajny zestaw pytań dostałeś, tzn. taki książkowy. Teoria też Ci tak łatwo poszła?

Edytowane przez dominikpk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

no niby książkowy ale stres robi swoje .

egzaminy zdawałem od kwietnia z rożnym sutkiem . ale praktyczny za pierwszym podejściem. 

Mam jeszcze jedno pytanie które było w poznaniu 2 miesiące temu.

III.10 Wymień jakie dokumenty powinien przedstawić zgłaszający do badania okresowego pojazd cysternę przystosowaną do przewozu towarów niebezpiecznych. 

Przeprowadź weryfikacje przedstawionych przez użytkownika pojazdu dokumentów . Sprawdź ,czy przedstawiony pojazd spełnia wymagania przewidziane dla 

pojazdu FL wg ADR . Wystaw zaświadczenie z przeprowadzonego badania technicznego przy założeniu , ze pozostałe podzespoły i układy są sprawne. 

Edytowane przez Kriscar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumenty potrzebne do badania:

- dowód rejestracyjny

- oświadczenie przectawiciela marki pojazdu, że pojazd jest wyposażony w ABS kat1, zwalniacz 2A

- legalizacja tacho typ. EX

- kwit na ogrzewanie kabiny(cykl wybiegu)

- ogranicznik prędkości max 80 km, dokument- naklejki 

- protokół wystawiony przez TDT z badaniami urządzenia transporowego do przewozu materiałów niebezpiecznych.

Weryfikacja dokumentów polega na porównaniu danych z dokumentów na danych zawartych na pojeździe, tabliczkach, nr VIN, nr rej. Oraz sprawdzenie dat na dok.

Pojazd ADR klas FL powinienem odpowiadać warunkom określonym w załączniku B ADR, tj.tabela z warunkami np. wyposażenie elektryczne, układ hamulcowy, zabezpieczenia przeciwpożarowe itp.

Dok które wystawia diagnosta to

- zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu, w uwagach wpisuje się nr protokół TDT i jego datę, oraz adnotację ADR FL

- wystawia zaświadczenie ADR załącznik nr7 do rozporządzenia 776 tam wykreślamy lub wypełniamy poszczególne pola.

Określamy nowy terminal następnego badania za rok od daty badania wbijany pieczątkę do dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Ja bym tak odpowiedział czy bym zdał???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lisw napisał:

zwalniacz 2A

jeśli już to zwalniacz typu IIA  a to różnica zwłaszcza na egzaminie

 

5 godzin temu, Lisw napisał:

- ogranicznik prędkości max 80 km,

????? dlaczego 80 km/h   a nie 90 km/h ?

 

5 godzin temu, Lisw napisał:

Ja bym tak odpowiedział czy bym zdał???

Nie - uzasadnienie poniżej :

 

jeśli pytanie było o badaniu okresowym to :

 - oświadczenie na zwalniacz nie jest potrzebne

- kwit na ogrzewanie nie jest potrzebne

Powyższe dokumenty potrzebne są tylko do dodatkowego badania ADR .

Do okresowego potrzebne dokumenty to :

 - dowód rejestracyjny

 - protokół / decyzja wydane przez dyr TDT na "sprawność" cysterny.

W uwagach w zaświadczeniu o przeprowadzonym okresowym badaniu technicznym trzeba wpisać nr protokołu / decyzji cysterny .

Badanie okresowe mozna zrobić oddzielnie i niezależnie od dodatkowego i odwrotnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.