Skocz do zawartości

Ustalenie danych niezbednych do rejestracji


Rubel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Jak w temacie auto z niemiec ważne badanie techniczne przyjechalo na kolach, WK odsyla na ustalenie roku produkcji.
I pytanie musi mieć PC i tablice czasowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma niemieckie blachy na aucie?

Oficjalnie powinna być dokonana identyfikacja po całości i za brak tablic wynik [N] przysolony. No i teraz należałoby się zastanowić jaki wpływ ma negatywny wynik na ustalony rocznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem ze dodatkowe z tablicami. Ale od pewnego czasu ludzie twierdza ze jestem g...pi i ze wszędzie robia dodatkowe sprowadzonego auta i nie ważne czy ma tablice czy nie. Dlatego z ciekawości pytam jak Wy do tego podchodzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na dodatkowe wymagam tablic - oryginały zagraniczne lub polskie PC plus blachy czerwone. Ale wielu robi te dodatki w sposób przez Ciebie opisany i jakby nikt afery z tego powodu nie kręci. Poczekamy, zobaczymy jak wyłapią takie coś na kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Paprock napisał:

Ja na dodatkowe wymagam tablic - oryginały zagraniczne lub polskie PC plus blachy czerwone. Ale wielu robi te dodatki w sposób przez Ciebie opisany i jakby nikt afery z tego powodu nie kręci. Poczekamy, zobaczymy jak wyłapią takie coś na kontroli.

A jak mogę spytac jak postępujesz z pobraniem danych z CEPIKU jak robisz na oryginalnych zagranicznych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisi w trybie awaryjnym!

A przynajmniej jedna nauka jazdy [L] taki mi zalega, bo jej zmieniłem termin okresowego dodatkowym badaniem i bęc, ot wziął i się zawiesił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rubel napisał:

ludzie twierdza ze jestem g...pi

Jak ja bym się tym przejmował to już bym skończył w ........:icon_wink:Osobiście wyjaśnił bym klientowi ( o co chodzi z ustaleniem danych - brak TR wynik [N] ) i próbował, żeby klient zawnioskował o OBT przed pierwszą rejestracją ( jako całe ). Niektórzy mogą pomyśleć, że jestem naciągaczem ale:

18 minut temu, Mecher napisał:

Czy WK przyjmie z negatywnym wynikiem, bo nie każdy wydział przyjmie dodatkowe  z "enką"

Oto jest pytanie....:silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Rubel napisał:

WK odsyla na ustalenie roku produkcji.

Rok produkcji powinien być ustalony przez producenta lub dealera,tak jest w Bydgoszczy ,inna opcja nie wchodzi [programy itp]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dodatkowych cepik nie przyjmuje dbt z wyznaczonym terminem badań , nie które aplikacje mają tak zrobione ze na zaświadczeniu można wpisać termin,   ale do cepik go nie wysyła co jest chyba nie do końca zgodne z prawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wiesław napisał:

Rok produkcji powinien być ustalony przez producenta lub dealera

 

Ale WK może klienta wysłać jedynie na ustalenie danych do diagnosty. Tylko od diagnosty zależy z czego ten rok weźmie (literalnie ma prawo do opinii rzeczoznawcy).

 

1 godzinę temu, Rubel napisał:

pytanie musi mieć PC i tablice czasowe

 

Musi tylko w tym sensie, że wpływa to na wynik badania (ale nie wpływa na ustalone dane). Prawdą jest, że nie każde WK "uzna" takie badanie z wynikiem N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wiesław napisał:

Rok produkcji powinien być ustalony przez producenta lub dealera,tak jest w Bydgoszczy ,inna opcja nie wchodzi [programy itp]

 

- a jak Bydgoszcz postępuje jak producent się wziął i z rynku zawinął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Rubel napisał:

I pytanie musi mieć PC i tablice czasowe ?

1.Nie musi mieć TR.

2.Ustalenie danych jest badaniem dodatkowym.

3.Każde badanie techniczne musi skończyć się wynikiem P lub N.

4. Jeśli nie ma TR to wynik badania N, co w żaden sposób nie wpływa na ustalone dane w tym rok produkcji.

5. Tylko na badaniu okresowym przed pierwszą rejestracją można nie mieć TR i uzyskać wynik P.

Edytowane przez markes30
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, michal_k napisał:

Prawdą jest, że nie każde WK "uzna" takie badanie z wynikiem N.

I to jest przykre i prowadzi do:

22 godziny temu, Rubel napisał:

Ale od pewnego czasu ludzie twierdza ze jestem g...pi

Ważne by urzędnik miał komfort - bo przy "N-ce" to mu ustalony rok produkcji wydaje się mało wiarygodny, a jak jest "P" to chociaż by był źle ustalony to jest "GIT" ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, michal_k napisał:

 

Ale WK może klienta wysłać jedynie na ustalenie danych do diagnosty. 

3 minuty temu, mirek_handlarz napisał:

I to jest przykre i prowadzi do:

Ważne by urzędnik miał komfort - bo przy "N-ce" to mu ustalony rok produkcji wydaje się mało wiarygodny, a jak jest "P" to chociaż by był źle ustalony to jest "GIT" ;(

Pewien WK przy podejrzeniu nieprawidłowego ustalenia roku produkcji przez diagnostę , weryfikuje dane u producenta.Myślę że nie jest jedyny wydział tak postępujący.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mirek_handlarz napisał:

a jak jest "P" to chociaż by był źle ustalony to jest "GIT"

niekoniecznie, rejestrowałem samochód, badanie miałem P:hihi: i pani w wk przy mnie weryfikowała rok produkcji w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w wytycznych do spraw rejestracji jasno stoi, że jak już ma być dołączone zaświadczenie z badania aby poczynić akt rejestrowania, no to sorry, ale jasno stoi, że o wynik pozytywny się rozchodzi.

Patrz: wiadoma ustawa. ;-)

 

Art. 72. 1. Rejestracji dokonuje się na podstawie:

4) zaświadczenia o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu, jeżeli jest wymagane albo dowodu rejestracyjnego pojazdu

lub innego dokumentu wydanego przez właściwy organ państwa członkowskiego, potwierdzającego wykonanie oraz termin ważności badania technicznego;

 

Tylko, czy w tym dostarczonym zaświadczeniu przypadkiem nie o termin badania rozchodzi się bardziej? :?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też to widzę - chodzi o "ważność" okresowych badań.

1 godzinę temu, Paprock napisał:

albo

 

1 godzinę temu, Paprock napisał:

potwierdzającego wykonanie oraz termin ważności badania technicznego;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nasz ustawodawca najpierw sam podzielił badania,a potem tak się zakręcił,że sam nie wie o jakie badanie chodzi....Rzuca wszystkie do jednego wora....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2018 o 07:53, markes30 napisał:

1.Nie musi mieć TR.

2.Ustalenie danych jest badaniem dodatkowym.

3.Każde badanie techniczne musi skończyć się wynikiem P lub N.

4. Jeśli nie ma TR to wynik badania N, co w żaden sposób nie wpływa na ustalone dane w tym rok produkcji.

5. Tylko na badaniu okresowym przed pierwszą rejestracją można nie mieć TR i uzyskać wynik P.

Jak zrobić w Patronacie badanie dodatkowe,bez tablic ,sprowadzonego z zagranicy i wysłać do cepiku?Nie robiąc prerejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że tak ośmielę się dopytać nieśmiało: konkretnie co to za badania, jaki wynik z góry przewidziany i po co wysyłać to do Centralnej Bazy jak CEPiK pojazdami zarejestrowanymi w kraju jest zainteresowany. Inna sprawa gdy chodzi o 'porazpierwsze' badanie przed rejestracja w PL, kiedy to wykonuje się pre-rejestrację aby pobrać dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 1zł też nie pobierasz i badanie w trybie awaryjnym .Jakie jeszcze badanie robimy w trybie awaryjnym,poza hakiem?Chętnie się dowiem bo warto wiedzieć więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby dlaczego nie pobiera się opłaty ewidencyjnej? Jeśli pojazdu nie ma w CEP to nie ma możliwości przesłania badania dodatkowego (bo nie wykonujesz prerejestracji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.