Skocz do zawartości

Ustalenie danych niezbednych do rejestracji


Rubel

Rekomendowane odpowiedzi

resortowych nie wysyłasz i nie pobierasz cepiku.

pojazdy zarejestrowane za granica z zatrzymanym dowodem tez robisz w awaryjnym i nigdzie ich nie wysyłasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, magentis2 napisał:

Jakie jeszcze badanie robimy w trybie awaryjnym,poza hakiem?

A dlaczego badanie na hak robisz w trybie awaryjnym bo tego nie rozumiem. Cep go nie przyjmuje to fakt ale tryb awaryjny? To co danych pojazdu nie pobierasz i nie sprawdzasz. Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie awaryjnym wykonuje się te badania, których nie można wykonać w trybie normalnym. Czynności związane z hakiem są pół na pół traktowane, a w każdym razie wybitnie niedopracowane jeżeli chodzi o zakres, o konkretnie zdefiniowane badanie. U jednych jest tak, a i drugich inaczej. Nie istnieją badania w awaryjnym trybie. Awaryjny tryb jest dopuszczony w sytuacjach gdy normalna procedura zawodzi, nie działa, nie chodzi. Chyba nie trzeba wspominać jaka ma być informacja w zaświadczeniu co do trybu wykonania badania.

No tak to na dzisiaj widzę i za bardzo bym się nie przejmował cepikiem, bo on zdaje się cały czas się stabilizuje, wdraża i proceduje... :?

Patrz chociażby info w cepiku o zatrzymaniu dowodu. Ani widu... Ani słychu...

Przepisy nakazują pobierać opłatę ewidencyjną od każdego badania. Z tego też powodu zmienia się sposób wykonywania przykładowo dwóch badań pod jednym wpisem do rejestru. Coraz więcej stacji wykonuje osobno każde badanie i popiera osobno słuszną opłatę ewidencyjną za nie. Oczywiście są wyjątki od reguły dotyczące pojazdów z grubsza biorąc resortowych.

-------------------------------------------------------------------------------------------

1 godzinę temu, Grzegorz Łódź napisał:

A u mnie przyjmuje.Jest jeszcze inny CEPiK2?

 

- inny jak inny, ale funkcjonują po programach szare kropki symbolizujące stan badania. U mnie też wisi dodatkowe [L], w którym to się pokusiłem o zmianę terminu badania i teraz mam. Co chcę do cepiku przesłać, to bęc komunikat, że nie da rady i pozamiatane.

Może trzeba zrobić kolejne doświadczenie poprzez zapodanie VINU i wklikanie danych na innej zaprzyjaźnionej stacji coby się przekonać jakie dane cep pokaże. Czy pokaże to hakowe badanie? No ciekawe. U mnie przy hakowych czynnościach wyświetlany komunikat, że to badanie nie idzie do cepiku. Nazwy programów przemilczę, żeby o kryptoreklamę nie być posądzonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak. Żadna.

Z tym zapisem poknociłem:

 

5.  W przypadku, o którym mowa w art. 80bc ustawy, uprawniony diagnosta po odzyskaniu połączenia z centralną ewidencją pojazdów pobiera dane, weryfikuje je i wprowadza nowe dane do centralnej ewidencji pojazdów, z wyjątkiem danych o pojazdach, o których mowa w art. 73 ust. 3 ustawy. Uprawniony diagnosta wprowadza do ewidencji dodatkowe oznaczenie informujące, że badanie wykonane zostało w trybie awaryjnym, oraz wprowadza datę wykonania badania technicznego.

 

Sorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na przykład z ciekawych doświadczeń wiem, że są programy które pozwalają zrobić nabicie numeru bądź wykonanie tabliczki jako dodatkowe badanie :P i nawet można to potem wysłać do cepiku :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Logen napisał:

dodatkowe badanie :P i nawet można to potem wysłać do cepiku :P 

I o to właśnie chodzi,że każde badanie (z wiadomym wyjątkiem) powinno iść do cepiku.Nie wnikam jakie daje możliwości program... Ale jeśli jest to BADANIE to nie można mówić,że CEPiK nie przyjmuje.Trzeba się zdecydować jak daną czynność traktujemy i jeśli to BADANIE to CEPiK przyjmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Andrzej65 napisał:

A dlaczego badanie na hak robisz w trybie awaryjnym bo tego nie rozumiem. Cep go nie przyjmuje to fakt ale tryb awaryjny? To co danych pojazdu nie pobierasz i nie sprawdzasz. Dlaczego?

jak wiemy ułomności cepa i oprogramowań skp są i trzeba się z tym pogodzić, na dzień dzisiejszy hak to tzw "inne czynności', procedurę rozpoczynamy standardowo, czyli połączenie z cepik, pobranie danych, kasa ,wykonanie czynności i w  momencie przesyłania zwrotnego uruchamia się tryb awaryjny (patronat, jak inne nie wiem), tak to wygląda na teraz, dlatego nie ma się co dziwić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien ze programy pozwalają wysłać hak , tabliczkę i nabicie do cepik, czy program pobiera dane z cepik wydajesz zaświadczenia z wykonania czynności lub bdt (nazwa nie ma tu znaczenia )  i nie wysyła do cepik, i nie zaznacza tego w trybie awaryjnym awaryjnym na rejestrze, bo  cepik nie jest zainteresowany tymi czynnościami na skp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłać jak wysłać, ale te cuda-aplikacje takie komunikaty wyświetlają na ekranie właśnie: [Badanie przekazano do CEP].

No to ja ćwiczebnie coby chętni posprawdzali sobie, bo akurat wysłałem w kosmos hakowe badanie. I proszę mnie nie nękać o nazwę handlową tego samochodu. 8/

WV2ZZZ7HZJH099611

Jak tam, jest badanko w centralnej bazie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, smaug napisał:

Jesteś pewien ze programy pozwalają wysłać hak , tabliczkę i nabicie do cepik.

Tak jestem pewny. Jeżeli w rodzaju badania wybiorę BADANIE DODATKOWE to cepik jak na razie wszystko łykał. Jeżeli w rodzaju badania wybierzesz INNE CZYNNOŚCI bez różnicy czy dla haka czy wykonania tabliczki to wtedy cepik już czegoś takiego nie przyjmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki VIN jeszcze wkleję samochodu co miał wykonane hakowe badanie w zaświadczeniu jako DODATKOWE podane, a cała sprawa odbyła się na początku ubiegłego miesiąca.

Co Wam CEP wyświetla odnośnie tego DODATKOWEGO HAKOWEGO badania?

WF0SXXWPGSFT32157

A może kolega z WK coś nam posprawdza?  ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, michal_k napisał:

 

 tracić czas i pieniądze w WK?

Tracił czas i pieniądze to będzie jak mu WK nie przyjmie zaświadczenia z N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to są pieniądze klienta i jego problem na co wydaje własną kasę! Osobiście wolałbym aby to diagnosta wykazał więcej kompetencji niż wydział komunikacji.

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, michal_k napisał:

A czemu właściciel miałby tracić czas i pieniądze w WK?

"Przeca" :) to tańsze rozwiązanie od wynajęcia lawety na tą okoliczność - co nie ? ? A o wygodzie nie wspominam i mnóstwo czasu na załatwienie tematu, a i ludzie mają pracę w WK, w papierni, w wytwórni tuszy, tonerów ... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.