Skocz do zawartości

VAT/PIT/CIT


bubson922

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tylko w tym objaśnieniu zaświadczenia czytając dalej nie mam "lub/i" tylko "lub". Inaczej mówiąc wpisz vat lub pit lub cit. W tej kwestii dużo się nie zmieniło :P.

Edytowane przez Logen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Norcomie nie da się wpisać więcej niż dane badanie VAT/CIT/PIT -gdyż do danego badania wyskakuję podstawa prawna - chyba że na zasadzie Ctrl + C i Ctrl + V ?

Ale samo nazewnictwo badania świadczy o konieczności wykonani 3 oddzielnych  

Nie mówimy tu o "objaśnieniu do zaświadczenia" które od dawna nie jest drukowane bo nie ma takiego wymogu

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Logen napisał:

Tak tylko w tym objaśnieniu zaświadczenia czytając dalej nie mam "lub/i" tylko "lub". Inaczej mówiąc wpisz vat lub pit lub cit. W tej kwestii dużo się nie zmieniło :P.

Ale równie dobrze można by wpisać - spełnia dodatkowe warunki techniczne VAT lub CIT lub PIT. A przy poprzednim zapisie można było wpisać tylko jeden warunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, IVVO napisał:

VAT/nr bad/ skp/ rok , CIT/nr bad/skp/rok. PIT/nr bad/skp/rok

Przy badaniu Vat chcesz dopisać podstawy dla CIT/ PIT - życzę powodzenia jak kopia trafi do US

A z oryginału WK wpisze do DR i karty pojazdu  VAT/PIT/CIT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, IVVO napisał:

system max przyjmuje dwa dodatkowe na raz 

W moim systemie można wszystko wpisać i z ręki i z bazy szablonów i można również dopisać tekst do bazy szablonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - szablony są tworzone na własną odpowiedzialność - nie przez twórcę oprogramowania - On przewidział - jedno badanie - jedna podstawa - dla tego zauważ jaki jest przedrostek przed nr badania

Właściwie tylko Michał może się wypowiedzieć - czy kilka podstaw prawnych w jednym zaświadczeniu jest prawidłowa - ale  dla VAT postawa VAT, dla cit....

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, IVVO napisał:

A z oryginału WK wpisze do DR i karty pojazdu  VAT/PIT/CIT ?

IVVO z czystej ciekawości przedzwoniłem do naszego WK. Pracownica odpowiedziała mi, że nie ma najmniejszego problemu, aby wpisać do dowodu rejestracyjnego jednocześnie VAT, PIT i CIT jeśli w zaświadczeniu z badania będzie taki zapis. Stwierdziła również, że takie zapisy już robiła niejednokrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, IVVO napisał:

tych badań nie powinno się łączyć - ze w/g na nomenklaturę badań

 

Ale to jest jedno badanie - DODATKOWE.

9 minut temu, rewers napisał:

nie ma najmniejszego problemu, aby wpisać do dowodu rejestracyjnego jednocześnie VAT, PIT i CIT jeśli w zaświadczeniu z badania będzie taki zapis.

 

Dokładnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W starych objaśnieniach do wzoru zaświadczenia jak i w obecnych objaśnieniach wzoru do zaświadczenia wszystko jest dobrze.

Sensem jest wskazanie jednego słusznego punku z danej ustawy, z danych ustaw. Sensem jest wskazanie takiego punktu dla ustawy VAT, PIT i CIT, żeby było wiadomo jaki to jest samochód. No nie może być tak, że dla VATU będzie to wielozadaniowy/van, a dla PIT i CIT skrzyniowa paka i kabina.

CAŁY CZAS JEST MOWA O JEDNYM DODATKOWYM BADANIU, podczas którego należy sprawdzić warunki wynikające z trzech ustaw i dla skrócenia całego procesu można podpytac klienta jak się rozlicza, czy VAT, PIT lub CIT mu wpisać. A jak nie wie, to wszystkie trzy mu w zaświadczenie wysmarować i nie dyskutować.

Trzy, ale odpowiednie, tak jak mówi objaśnienie!

 

 I za wiele w temacie bym nie kombinował, bo zaraz wyjdzie, że identyfikacja to jedno badanie i rozporządzenie z tablicami i oznaczeniami pojazdu powiązane.

A stan techniczny, działanie sprzętów i urządzeń na pokładzie to drugie badania, bo przecież warunki techniczne podano w rozporządzeniu innym niż tym o tablicach i dowodach, co nie. :?

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na podatkach, ale jest niedaleko mnie taka firma, która zajmuję się najmem pojazdów ciężarowych do 3,5t. Najem ten jest na okres krótki lub długoterminowy i przypuśćmy, że taki samochód raz wynajmuje firma rozliczająca się na zasadzie podatku dochodowego od osób prawnych, a raz rozliczająca się na zasadzie podatku od osób fizycznych. Powtarzam nie znam się, ale wydaje mi się, że wtedy mogą pojawić się problemy z rozliczeniem podatków, chociażby rozliczeniem paliwa, gdyby nie był jednocześnie w dowód rejestracyjny wpisany PIT i CIT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rewers napisał:

Powtarzam nie znam się, ale wydaje mi się, że wtedy mogą pojawić się problemy z rozliczeniem podatków, chociażby rozliczeniem paliwa, gdyby nie był jednocześnie w dowód rejestracyjny wpisany PIT i CIT.

 Ale to już sprawa właściciela pojazdu i US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopowiem.

Rolą stacji, rolą diagnosty jest przeprowadzić dodatkowe badanie pojazdu zgodnie z zakresem! Zgodnie z zakresem a nie z klienta życzeniem.

Moim życzeniem jako tym uprawnionym do dokonania takiego badania może być chęć dopytania klienta o co chodzi dokładnie, żeby zminimalizować sprawę co do jednej adnotacji wynikającej z tej czy tamtej ustawy. I tyle.

Nie będę się rozmieniał na VAT, PIT i CIT jak klient jest kumaty i precyzuje dokładnie na czym mu zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wpisywałem dwie podstawy i nikt mi po stemple z US nie puka do drzwi. Jest to jedno DBT i warunki dla pojazdu te same, mimo że w trzech ustawach zapisane. Klienci zadowoleni, tylko księgowe nie bardzo ogarniają. Ale z nimi to wiecznie problem. Kiedyś jedna wysłała mi busa 9-cio osobowego na VAT i nie dało się przetłumaczyć, że nie spełnia wymagań. Ja jej o przegrodzie, rodzaju, ilości miejsc, a ona, że inaczej nie odliczy podatku. Powiedziałem właścicielowi firmy, żeby przemyślał zatrudnianie takich księgowych. Odparł, że koleżanka żony...

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory że nie mam czsu na konwersacje ale przed świętami zap... 

Czy ktoś może wrzucić skan jak to technicznie wygląda - druga strona zaświadczenia - bo Norcom nie dopuszcza aby zrobić 2-3 dodatkowe w jednym zaświadczeniu

Bo jak dla mnie to masło maślane - dla jednego pojazdu i właściciela/firmy w nim zawartego zrobić:

VAT- płatnik vat

CIT - np sp komandytowa

PIT - osoba fizyczna 

Zrobiłem w swoim życiu ze 150tyś przeglądów i takich wpisów podwójnych, potrójnych nie widziałem 

Szczerze mówiąc to ani wpisu PIT ani CIT nie widziałem w DR

Bo jak na razie to temat czysto hipotetyczny - wypowiadacie się - więc podajcie przykład jak to robicie

Bo tak hipotetycznie dala BB jeden rząd 

Vat -1a

CIT - a

PIT - a

Oczywiście wszystko w jednym zaświadczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, IVVO napisał:

Zrobiłem w swoim życiu ze 150tyś przeglądów i takich wpisów podwójnych, potrójnych nie widziałem 

Szczerze mówiąc to ani wpisu PIT ani CIT nie widziałem w DR

Bo jak na razie to temat czysto hipotetyczny - wypowiadacie się - więc podajcie przykład jak to robicie

 

- nie chodzi o to co widziałeś, a czego nie, bo nie to jest sensem,

- nie chodzi o to na co zezwala ten czy inny program, bo nie to jest sensem.

Chodzi o to, żeby znać zakres takiego badania, a dla chcącego nic trudnego i stosowne adnotacje może poczynić z ręki.

Już wystarczy mi na szosie tych co wierzą wszelkim aplikacjom, programom i automatom chociażby do (nie)uruchamiania oświetlenia po zmierzchu, we mgle lub ograniczonej widoczności, co nie.

Co to znaczy, że program pozwala/nie pozwala?! A cepik info o zatrzymanym dowodzie nie pokazuje i też jest dobrze. I też idzie załatwić sprawę, a tu nagle problem i wszystko idzie pod górkę z pitem, citem i vatem. No o co chodzi jak wszystko jest dobrze. 8/ 

Sam podpowiadałeś "kopiuj wklej" i pozamiatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak!

2. Pojazd odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla:


dla pojazdu opisanego w:
 
− art. 5a pkt 19a lit. a  ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2016 r. poz. 2032, z późn. zm.) 
 
− art. 4a pkt 9a lit. a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1888, z późn. zm.),

− art. 86a ust. 9 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2017 r. poz. 1221).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie trzeba podawać bo jest w opisie do zaświadczenia - chyba że jak Norcom nie drukuje opisu - chciałem zauważyć iż tam jest wszędzie LUB nie I

Ale to jest pikuś - jak wygląda wpis w "uwagach" VAT -1a z opisem CIT - a z opisem PIT - a z opisem

Czyli w/g Ciebie - robisz badanie za 50 warte 150

9) Niepotrzebne skreślić oraz wpisać potwierdzenie przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne lub spełnienie dodatkowych warunków technicznych. W przypadku badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 pkt 7 ustawy, należy wpisać odpowiednio:
− art. 5a pkt 19a lit. a lub lit. b ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2016 r. poz. 2032, z późn. zm.) lub
− art. 4a pkt 9a lit. a lub lit. b ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1888, z późn. zm.), lub
− art. 86a ust. 9 pkt 1 lub pkt 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2017 r. poz. 1221).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po polsku czyta to się tak:

Niepotrzebne skreślić oraz wpisać  spełnienie dodatkowych warunków technicznych.

W przypadku badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 pkt 7 ustawy, należy wpisać odpowiednio:

PIT lub

CIT lub

VAT

 

Odpowiednio, to znaczy odpowiedni punkt z VATU lub z PITU lub CITU. To co pisałem wcześniej, że jak VAN dla VATU to i VAN dla PITU i CITU. A nie, że dla VATU VAN, a dla PITU, CITU skrzynia!

 

Poniżej ZAKRES BADANIA:

12) dla którego określono wymagania techniczne w przepisach ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych lub ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia dodatkowych warunków technicznych, w sposób określony w pkt 0 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia oraz w pkt 7 działu I załącznika nr 2 do rozporządzenia;

 

Ile ustaw jest w tym przepisie wyszczególnionych i dlaczego sposób badania (określony w pkt 0 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia oraz w pkt 7 działu I załącznika nr 2 do rozporządzenia) tylko jeden jest zapodany, a nie trzy razy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ( od pewnego czasu ) i rodzaj badania się nawet przystosował, bo kiedyś   było tylko  - dodatkowe vat.:oops:

vat, pit ,cit.JPG

Edytowane przez leski66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę bardzo, oto praktyka. No ciekawe czy ktoś jakieś sensowne przeciw znajdzie bez przywoływania skarbówki, naczelników, urzędników. Badaniem rządzi prawo drogowe wespół z rozporządzeniem w sprawie  zakresu i sposobu przeprowadzania tychże badań.

Konkretnie, a nie "nie bo nie", "bo naczelnik gadał coś inaczej".

 

 

VAT PIT CIT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.