Skocz do zawartości

VAT/PIT/CIT


bubson922

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Tak. Jasne. 

A jak robisz ino tylko sam VAT, to które lub najbardziej interesuje, co?

Badania robi się od początku, a początek w ustawie jest rozpisany! Nie zaczyna się badania od końca, od uwag, od objaśnień na zakończenie stosowanych!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy @Paprock i @IVVO, jaki jest sens tej Waszej "konstruktywnej" polemiki? żaden, każdy z Was i tak zrobi po swojemu, każdy z Was i tak wie najlepiej, każdego z Was nic nie jest przekonać do opcji drugiego, żadnemu z głowy nie spadnie włos jak zrobi po swojemu, natłuczono już 8 stron tu i jeszcze kilka takiego samego, wygląda to jak powiedzenie o wyższości świąt jednych nad drugimi. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Paprock napisał:

a w naszej sprawie jak jest?

 Ja osobiście jestem za:

8 godzin temu, Paprock napisał:

 (..) dalej będę swoją gryzącą opinię trzymał(..)

 

No takie też jest i moje zdanie co to sprawy VAT,PIT,CIT :wink: A wymienione wyżej Twoje argumenty tylko to potwierdzają. Dziękuję :oops:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem z tych chytrych co to Vat Cit i Pit zrobią oddzielnie i przypuszczam iż 51% zrobi po mojemu a 49% po Paprokowatemu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 zrobi po mojemy a 49% po Paprokowatemu- 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVVO! Nie chodzi o chytrość i kto, co, jak tam zrobi. Rzeźbię w tym temacie tylko z jednego powodu. Rzeźbie aby pokapować w sensownym czytaniu te jeb... myślniki/kreseczki/tirety. :evil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, IVVO napisał:

przypuszczam iż 51% zrobi po mojemu a 49% po Paprokowatemu

Błąd. 20% zrobi po Twojemu, 20% po Paprokowatemu, reszta nie kuma o jakie badanie chodzi ;-)

  • Haha 2
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozjaśni mi ktoś umysł co robię nie tak? Badanie dodatkowe na PIT, a zaświadczenia drukują się z przedrostkiem VAT :/ Mam nieodparte wrażenie, że coś tu nie pasuje ;)

pit.jpg

pit2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, laptop napisał:

Badanie dodatkowe na PIT, a zaświadczenia drukują się z przedrostkiem VAT :/ Mam nieodparte wrażenie, że coś tu nie pasuje ;)

Słowniki CEPiK. I nie doszukuj się sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Zmieniło się  znów cos  z tym PIT-em i VAT-em?. Dałem klientowi jakiś czas temu Vat-2 i Pit-b (Auto furgon-chłodnia) a on teraz wraca na okresowe z takim wpisem. Mówi że jak wpisywali ten Vat i Pit to pan w okienku powiedział mu że ma błąd  w zaświadczeniu  i powinno być prawidłowo że jesli VAT-2 to PIT-a.

IMG_20190904_091352_Easy-Resize.com.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIT-b :

Cytat

Aktualny wpis do zaświadczenia:
„art. 5a pkt 19a lit. b ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2016 r. poz. 2032, z późn. zm.)”

Tak mam ze " ściągawki " z ITS-u. W/g mnie furgon-chłodnia PIT-b, bo :

Cytat

b) pojazd samochodowy, który posiada kabinę kierowcy z jednym rzędem siedzeń i nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu,

:wink:

----------------------------------

Dziwi mnie fakt " niby błędu " bez sprostowania zaświadczeniem ( nawet brak telefonu ze strony WK ), a i tak wpisano po " swojemu ". "To co te Nasze zaświadczenia są warte ? " Dziwne podejście do sprawy .8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ten mój to w 100% zgodny z ta definicją:

14 minut temu, leski66 napisał:

b) pojazd samochodowy, który posiada kabinę kierowcy z jednym rzędem siedzeń i nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu,

Czyli raczej napewno PIT-b 

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.