Skocz do zawartości

VAT/PIT/CIT


bubson922

Rekomendowane odpowiedzi

W programie JAPA też nie ma tego dodatku do numeru badania i przechodzi. To jak to jest? Obowiązujące prawo czy nadgorliwość producenta - ja będę lepszy.:665:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak...? Jak...? Jak...?

Twórczość autorów zasugerowana! Podobnie jak słownik dokumentów służących do identyfikacji. Jest dowód, jest pozwolenie, jest pozwolenie wielokrotne, jest karta.

Są też takie skróty jak PP, ZDR, PSG... i nie wiem co jeszcze. Może coś o skarbówce? Kto pracuje na tym niech się dokładniej wypowie. PIS i PO raczej słownik nie podpowie. :silent:

Nie bardzo wiem jak na te skróty oraz serie i numery dokumentów zapatruje się rejestr, bo ogólnie wiadomo, że oprócz dowodu, to niczym więcej zainteresowany nie jest.

Kiedyś można było kombinować i zasłaniać się nie wiadomo czym, że należy wpisywać to, co diagnosta dzierży w łapie. Ale dzisiaj, w dobie cepiku dwa zero wszystkie dane jak na tacy podane.

Nie widzę zasadności wklepywania czegokolwiek innego oprócz serii i numeru dowodu rejestracyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, aboz napisał:

I możemy tak się przekrzykiwać na forum, a przepisy są takie same dla wszystkich.

Dla przypomnienia przepis taki sam dla wszystkich:

 

"Struktura numeru badania technicznego powinna mieć następującą budowę:
1) XXXXXI)/XXX/YYY/PII)/XXXXIII) – dla podstawowej stacji kontroli pojazdów
2) XXXXXI)/XXX/YYYII)/XXXXIII) – dla okręgowej stacji kontroli pojazdów
I) Pięcioznakowy numer badania zaczynający się z prawej strony, np. 00001.
II) Kod rozpoznawczy stacji kontroli pojazdów:
XXX – właściwy wyróżnik województwa i powiatu oznaczony według przepisów dotyczących rejestracji i oznaczania pojazdów (dwie lub odpowiednio trzy litery),
YYY – numer kolejny stacji kontroli pojazdów (dla stacji działających w dniu wejścia w życie rozporządzenia – numer nadany na podstawie dotychczasowych przepisów),
P – stały element kodu rozpoznawczego podstawowych stacji kontroli pojazdów.
III) Czterocyfrowe pełne oznakowanie roku, np. 2016."

 

Natomiast interpretacja słowa "powinna" już nie koniecznie będzie taka sama dla wszystkich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu drążyć sprawy. Jedni akceptują takie dodatki, drudzy Nostradamusa wypatrują. A i tak słuszna odpowiedź jaka padnie w mniemaniu niektórych będzie taka, że to jest prefix czyli przed strukturą.  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za opcją pozwalającą na łączenie badań VAT/CIT/PIT i dziwię się, że program nie pozwala, bo to jedno badanie.

Tak na marginesie to w ilu egzemplarzach drukujecie badanie PIT/CIT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, danielg539 napisał:

to w ilu egzemplarzach drukujecie badanie PIT/CIT

Ja może nadgorliwy jestem i w trzech, bo " wszędzie wymagają oryginału " - WK,US i Księgowość. No tak mi pozostało, przyzwyczajenie.:oops: Jak 1-wszy raz ( dawno temu ) robiłem Vat to klient mnie o 3 egzemplarze poprosił i tak zostało.;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kapuję. Wydajesz trzy egzemplarze z sygnaturą 'oryginał', czy czyste?

Długo drukowałem na igłówce i jakieś fochy pamiętam były, że nie chcą na żółtym i różowym a ino na białym tylko. 

Późnej, jak wprowadzili wtórnik/duplikat, to powinienem wydać oryginał plus wtórniki, ale jak zwykle łatwiej było przestawić na drukuj trzy razy to samo i... i tak oto w świat poszło.

Ciekawe co powiedziałby Anioł na oryginał fresków sykstyńskich wymalowanych gdzieś het daleko na wschodzie w bożnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Paprock napisał:

Wydajesz trzy egzemplarze z sygnaturą 'oryginał', czy czyste?

Nie ,no, no lecą po oryginale fochy strzela program/rejestr po drugim dokumencie ( ale przyduszony do parteru ) mało ma do powiedzenia. A czyst-a/e to dzisiaj, ale bez ( programu/rejestru ) będzie.:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie wychodzi, że tak pobłażliwie traktujemy ten dokument. Dokument, który jest oficjalnym dokumentem opracowanym i o wzorze w rozporządzeniu zapodanym. Ten dokument, po mojemu, powinno się traktować na równi ze świadectwem ukończenia klasy w szkole, by nie powiedzieć szkoły. Ten dokument, to jak dowód osobisty, paszport. Jak protokół i decyzja na urządzenie poddozorowe. Oryginał jak sama nazwa mówi jest oryginałem i występuje w pojedynczej formie. No nie ma czegoś takiego jak dwa oryginały. Zespół rockowy nagrywa płytę w oryginalnej formie, która jest potem kopiowana w milionach egzemplarzy. Każdy oryginalny banknot ma swój numer niepowtarzalny, żeby nie było dwóch takich samych oryginałów. A wiadomo, że jak się trafią o tych samych cechach, to jeden jest lipa a nie oryginał. Tak, wiem jak wygląda stosowana praktyka. Idź i weź oryginał metryki z kościoła jak wiadomo, że i tak wypis otrzymasz. ?

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wrzucajmy wszystkich dokumentów do " jednego worka " . Każdy z omawianych egzemplarzy zaświadczenia  jest tak samo ważny. Ustawodawca nie określił wyraźnego obowiązku takiego podziału na oryginał i kopię. Nawet taki dokument jak faktura Vat nie musi posiadać oznaczenia jako oryginał i kopia. Przeważnie z dokumentami dzielonymi na oryginał /kopia idzie w parze kasa , zapłacisz to otrzymasz . 

Edytowane przez wadi
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepis jest prosty. Wykonując badanie należy wystawić zaświadczenie "oryginalne", a potem klient może sobie zażyczyć ile chce duplikatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wadi napisał:

Nie wrzucajmy wszystkich dokumentów do " jednego worka " .  

 

- skoro nie określił, to nie określił. A nie zaraz samowolka: co nie zabronione, to dozwolone. Tu nie określił, ale dawnymi czasy przy fakturach jasno to było powiedziane jak ma wyglądać oryginał a jak kopia. A jak dobrze pamiętam, to zdaje się funkcjonował jeszcze wymysł "druga kopia". Poza tym, co to za forma "mniej ważnego dokumentu", że niby co, że świadectwo z pierwszej klasy jest mnie ważne lub bardziej ważne od świadectwa z drugiej klasy?

A co do dokumentów, to nie wiem jak jest dzisiaj, ale swoim życiem żyły takie prikazy jak stosowanie niebieskiego atramentu przy podpisywaniu nie czego innego jak właśnie dokumentów.

 

Poza tym z badania wydaje się ZAŚWIADCZENIE, a nie garść papieru nie wiadomo do czego. Każdy dodatkowo wypuszczony z drukarki dokument ma być słusznym przedrostkiem oznakowany. Tyle  ustawodawca określił jasno i wyraźnie na dodatek!

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Paprock napisał:

z badania wydaje się ZAŚWIADCZENIE, a nie garść papieru nie wiadomo do czego

Ok, ok, ok, już w programie/rejestrze od ptaszkowany został format dokument/zaświadczenia  - 1 oryginał + 2 kopie. A z nowym rokiem: 

 

17 minut temu, Paprock napisał:

Każdy dodatkowo wypuszczony z drukarki dokument ma być słusznym przedrostkiem oznakowany.

Dziękuję bo zostałem przekonany/douczony co do zasadności przedrostków nadrukowanych w Zaświadczeniach z SKP. A teraz uciekam na Bal Sylwestrowy i Wszystkim radzę to samo Dziękuję;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Koledzy nadal nie rozumiem, dlaczego mamy wydawać zaświadczenie o spełnianiu warunków dla VAT ,PIT,CIT na ten sam pojazd ,skoro  VAT dotyczy pojazdów samochodowych,innych niż pojazdy osobowe ......... Natomiast PIT i CIT........... ilekroć  w ustawie jest mowa o samochodzie osobowym ..........z wyjątkiem.........

Edytowane przez ede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ede napisał:

Natomiast PIT i CIT........... ilekroć  w ustawie jest mowa o samochodzie osobowym ..........z wyjątkiem.........

Może żeby nie przeciągać to prosiłbym,żebyś napisał jakie warunki musi spełniać pojazd żeby był PIT i CIT.

Warunki dla VAT znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kolego - tych PIT - owców to teraz cała masa - nie wiem po co to robią -bo tak do końca  oni sami nie wiedzą - kasuję 51 i "następny proszę "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz z samym VATEM można odliczać coś 70% czy tam 75%... żeby odliczać całe 100% trzeba mieć VAT i PIT albo VAT i CIT... przynajmniej ja tak to rozumiem ;).

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, IVVO napisał:

oni sami nie wiedzą - kasuję 51 i "następny proszę "

tak jak ja . klient prosi o badanie - pojazd spełnia wymagania więc P i następny a było już ich ze 20 i jeszcze inni pytaja bo w okolicy inne stacje rozkładają ręce .

14 godzin temu, Logen napisał:

żeby odliczać całe 100% trzeba mieć VAT i PIT albo VAT i CIT... przynajmniej ja tak to rozumiem ;).

ja podobnie , badanie VAT pozwoli odliczać 100 % vatu od zakupu , paliwa , napraw . badanie PIT ( cit dla spółek ) pozwoli  "wrzucać  w koszty "kwoty netto . druga opcja  to firmy nie będące vatowcami - aby mogli "wrzucać w koszty " serwisowanie auta muszą mieć badanie pit ( cit dla spółek ) . nasza księgowa wertuje przepisy bo mamy kilka firmówek "vatowskich ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem - PIT robią ci którzy pojazdy mają zarejestrowane  na nazwisko i imię - nie na firmę - a używają pojazdy firmowo - ale może to tylko przypadek.

Na pytanie - Dla czego robi to badanie - odpowiedz - Księgowa kazała - i nie wnikam dalej 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.