Skocz do zawartości

Identyfikacja


Gosć87

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, mirek.g napisał:

Coś nie tak ponieważ pierwsza rejestracja czerwiec 2012

Albo auto 3 lata stało gdzieś zabunkrowane w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Andrzej65 napisał:

Z suzuki jest problem. Jak chcesz mieć pewność to proponuję zadzwonić do Warszawy do Suzuki Motor Poland. Zawsze bez problemu mi podawali rok produkcji jak grzecznie się przedstawiłem i powiedziałem do czego jest to mi potrzebne.

W przypadku motocykli również idzie uzyskać taką informację telefonicznie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Logen napisał:

W przypadku motocykli również idzie uzyskać taką informację telefonicznie ??

 

Po mojemu to wszystko zależy od osoby po drugiej stronie słuchawki. Jedni udostępniają takie dane za free na swoich producenckich stronach. Na niektóre trzeba się logować. Ktoś tam jeszcze wymaga aby pocztą elektroniczną zapytanie skierować. Nie ma reguły, a wszystko zależy od chęci i możliwości systemowych. Ale jednak chęci. Mam kolegę co robi w Citroenie i jemu nigdy się nie chce. A wiadomo jak jest z francuzami... Smacznej kawy!

Ale bardziej mnie interesuje forma czy też sposób załatwienia takiej sprawy na linii Producent - WK. Czy to tylko fon, czy jakaś oficjalna procedura?

15 godzin temu, danielg539 napisał:

Albo auto 3 lata stało gdzieś zabunkrowane w salonie.

 

I tak bywa. U mnie w robocie Ducati tak się pozostał po motocyklowym salonie. Stał w 2017, stał w 2018 i będzie stał w 2019. A cena jak za małe nowe autko osobowe, jak nie lepiej... :?

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paprock napisał:

Czy to tylko fon, czy jakaś oficjalna procedura?

 Gdyby była oficjalna byłoby coś na ten temat w przepisach - nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie aż tak oficjalna. My, tu na forum debeściaki zawierzamy temu kto coś rozszyfruje, podpowie i raczej kłopotów z ustalonym w ten sposób rocznikiem nie mamy.

Dlatego ciekawi mnie jak to WK sobie organizuje, jak w ogóle organizuje. I nie chodzi mi o wszczęte postępowanie, tylko ot tak sobie, bo przy rejestracji coś nie pasi.

Zwykły fon wystarczy, czy raczej też taka droga jak życzy sobie tego tamta strona. Osobiście z jeden przedstawiciel zawsze wymagał ode mnie abym poprzez e-mail wystosował zapytanie i najczęściej odpowiadał, że nie udostępnia tych lub innych danych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W administracji obowiązuje zasada pisemności.

Nawet gdyby ustalić to telefonicznie to należałoby sporządzić z takiej rozmowy notatkę służbowa do akt pojazdu.

A skoro i tak trzeba pisać to już lepiej od razu to co napisane wysłać. Mailem idzie to najsprawniej po prostu - jak w większości spraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, blakop napisał:

Mailem idzie to najsprawniej

Ok :icon_wink: 

Chyba, że załączniki dotyczące konkretnej sprawy są tak " wielkie/ciężkie ", że nijak je odebrać/wysłać , a obsługujący nie potrafi  " spakować/skompresować - to tych plików ".:silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o sam rocznik to raczej załączniki nie będą potrzebne, tak ogólnie nawiązałem do .... pracy w administracji i " mailowych " spraw z tym związanych.:icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, blakop napisał:

najtrudniej to dowód wdzięczności załączyć

Nooo, nie inaczej.......  W zależności od charakteru/ciężaru sprawy zaiste.:silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.