Skocz do zawartości

Badanie hamulców VW Blue Motion


andy6a

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na razie ja widzę trzy problemy:

- problem z rolkami

-problem z pojazdem

-problem z diagnostą (obsługującym urządzenie i sprawdzaniem pojazdu)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na zablokowaniu kół przedniej osi w trakcie badania .A badanie wykonywano dwukrotnie z pilota , raz lewe a następnie prawe koło pojedynczo ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więcej szczegółów poprosimy jeśli mamy cos pomóc . w tej chwili jest jak u lekarza - doktorze , mam kaszel . czy umrę ? też mam linie maha , znam ja dosc dobrze . opisz jak te koła przednie sie blokują . przeciez pomiar sił hamowania przeprowadza sie aż do momentu zablokowania badanego koła / osi .czy auto ma napęd 4x4 ? , automatyczna skrzynię ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm!

"na granicy blokady"

Czy to jest stan, aż oparcie fotela zatrzeszczy a heble staną dęba w miejscu biorąc pod uwagę nacisk wywierany na pedał (dźwignię) hamulca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie chodzi o to, żeby wyłączyć "automatykę" w pojeździe przed wjazdem na rolki. Aby nie hamował automatycznie po wykryciu obrotów jednego z kół.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, ddmmgg napisał:

Aby nie hamował automatycznie po wykryciu obrotów jednego z kół.

 

 

podobnie zachowywały się OCTAVIE z"jedynki".

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, biker100 napisał:

podobnie zachowywały się OCTAVIE z"jedynki".

tak, miały taką 'psedo szperę" mechanizm różnicowy o podwyższonym tarciu, który miał poprawiać  trakcję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2018 o 12:10, piter1973 napisał:

przeciez pomiar sił hamowania przeprowadza sie aż do momentu zablokowania badanego koła / osi

człowieku co Ty piszesz ? do jakiego momentu zblokowania ?????

Nigdzie nie ma takiego warunku koniecznego. To, że tak się czasami zdarzy, że zblokuje się koło podczas pomiaru to inna rzecz (i nie zawsze jest pożądana)

 

Edytowane przez LUKASZ_7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, LUKASZ_7 napisał:

człowieku co Ty piszesz

Spokojnie, bo:

Pomiar sił hamowania

§ 2.

3) pomiar sił hamowania powinien być dokonany na granicy blokady któregokolwiek koła, przy czym nacisk na pedał (dźwignię) hamulca nie może przekraczać (.....)....

Raczej Koledze @piter1973- owi o to szło.:oops:( no tak jakoś przy porannej kawie ):wink:

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leski66 zgadza się, wiem o co Ci chodzi ?

Mi chodzi tylko o logikę wypowiedzi, by nie wprowadzać innych w błąd.

 

On w swojej wypowiedzi użył sformułowania "aż do" co brzmi jako warunek konieczny (czyli wg tej logiki, gdy nie zblokuje to co? lipa? negat? układ hamulcowy niesprawny? zapowietrzony? itp itd  :P)

 

Edytowane przez LUKASZ_7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2018 o 11:24, andy6a napisał:

Problem polega na zablokowaniu kół przedniej osi w trakcie badania

Czyli wiesz już, co Cię zaskoczyło ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja mam powiedzieć jak pracuję na płytach HEKA. Jakie opory toczenia? Jaka owalizacja? A blokowanie kół prawie za każdym razem bo inaczej płyty by musiały mieć z 10m długości.::claus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy chodzi o siły hamowania to pokazuje siły na kole i procentową różnicę pomiędzy kołami osi. Po wpisaniu DMC pojazdu przelicza na wskaźnik skuteczności hamowania na każdej osi i całego pojazdu. Chcesz wiedzieć więcej to wejdź w internet na HEKA i w pdf przeczytaj instrukcję obsługi.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.