Skocz do zawartości

Zmiana ilości miejsc w samochodzie ciezarowym


norbert94

Rekomendowane odpowiedzi

Pismo Hyundaia jest ok. Piszą zgodnie z prawdą. Najpierw ASO ogląda pojazd (bo centrala nie ma możliwości technicznych) a później na tej podstawie PRODUCENT potwierdza prawidłowość zamontowania pasów i siedzeń. Z mojego doświadczenia widzę że grupa VW ( skoda , seat) piszę jak należy. Audi natomiast kombinuje , i niestety ten dokument pewniakiem nie jest bo potwierdza to co wyszło z fabryki w zasadzie.

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wystarczy jedno, góra dwa zdania.

My jako producent/generalny przedstawiciel producenta potwierdzamy zgodność montażu pasów i siedzeń, jak zawarto w paragrafie 9i rozporządzenia Ministra... z dnia... (Dz. U.), w pojeździe marki..., numer VIN... przedstawionym nam do oględzin dnia...

i KONIEC.

Hyundai OK - 👍

Audi no OK - 👎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

A co w przypadku aut wiele starszych? 
Mam VW z 1968 (białe tablice) jest zarejestrowany na 3 osoby, ciężarowy. Chce zarejestrować na 5-6 osób. 
Jak to się ma do § 9f? Wymagania dotyczące wytrzymałości siedzeń i ich mocowania, kotwiczenia pasów bezpieczeństwa, potwierdzone badaniami na zgodność z wymaganiami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 15.07.2021 o 11:49, danielg539 napisał:

Musi spełniać obecne wymagania.

Ale czy te wszystkie dokumenty są potrzebne tylko w wydziale komunikacji, czy tylko diagnoście do wglądu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich!

Mam pytanie na które odpowiedzi w tym wątku nie odnalazłem. Jestem w posiadaniu Berlingo VU - normalny, dwumiejscowy dostawczak, z kratą. Zarejestrowany jako ciężarowy. W dowodzie i karcie pojazdu, z nieznanych przyczyn, wpisane jest 5 miejsc siedzących. Moim zdaniem albo ktoś coś kombinował, albo to błąd. Nie wydaje mi się żeby samochód kiedykolwiek miał te dodatkowe siedzenia zamontowane. Dzwoniłem do Citroena, potwierdzają że wyjechał z fabryki z dwoma miejscami, to samo wynika z VIN i samej konstrukcji pojazdu.

Jaką drogą mam teraz iść żeby jak najniższym kosztem to odkręcić i wpisać mu, zgodnie z prawdą, 2 miejsca? Moim zdaniem to błąd w dokumentach, nie chcę przerabiać go fikcyjnie na dwuoosobowy jeśli zawsze taki był.

P.S. Samochód sprowadzony z zagranicy 3 lata temu, czekam na skan zagranicznego dowodu żeby zobaczyć czy to w Polsce zmienili, czy jeszcze wcześniej.

Edytowane przez Borys123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mecher napisał:

 

To  daj znać jak dostaniesz ten skan i co tam wpisane

 

OK, mam jutro dostać od 1. właściciela ten skan. Za to pogrzebałem trochę i mam nowe informacje. Nie tylko ilość miejsc, ale większość danych tego auta to bzdury... Tylko silnik się zgadza. W dowodzie wpisane są dane, które wyskakują z darmowych dekoderów VIN - m.in. 5 miejsc, 600-coś kg ładowności. Oficjalny dekoder Citroena i ASO przez telefon mówią za to - 2 miejsca, 800 kg ładowności. I taki jest faktyczny stan auta. Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi.

Mi wprawdzie zależy tylko na tej ilości miejsc, ale okazuje się że zakres pomyłek jest o wiele większy. Co raczej skłania mnie ku teorii że ktoś pomylił się przy rejestracji, w Polsce albo zagranicą. Raczej 5 miejsc nigdy tam nie było. Zobaczymy teraz jak będzie w zagranicznym dowodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
W dniu 6.09.2021 o 19:52, Mecher napisał:

 

To  daj znać jak dostaniesz ten skan i co tam wpisane

 

Dzień Dobry

nie chcę zakładać nowego wątku, i tuta moje pytanie:

Samochód nowy ciężarowy (dostawczy) nic nie przerabiane:

1. w karcie pojazdu 3 miejscowy, fizycznie 3 miejscowy

2. zarejestrowany przez dealera(błędnie) jako dwumiejscowy

3. zarejestrowany prze ze mnie (jeszcze czasowo) jako dwumiejscowy - powielony błąd

Jak to odkręcić ?

z góry dziękuje za pomoc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pax napisał:

3. zarejestrowany prze ze mnie (jeszcze czasowo) jako dwumiejscowy - powielony błąd

Jesteś pracownikiem WK?

5 godzin temu, Pax napisał:

w karcie pojazdu 3 miejscowy, fizycznie 3 miejscowy

Z kartą i DR do magistratu i poprawić błędny zapis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adam1501 napisał:

Jesteś pracownikiem WK?

Z kartą i DR do magistratu i poprawić błędny zapis.

nie, nie jestem pracownikiem, zarejestrowałem w sensie byłem i zarejestrowałem, możesz skrót DR wyjaśnić ?

I wktorym urzędzie rozumiem że w swoim, bo nowy ale dwa razy rejestrowany, u dilera i u mnie

2 godziny temu, adam1501 napisał:

Jesteś pracownikiem WK?

Z kartą i DR do magistratu i poprawić błędny zapis.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2019 o 15:27, Rafi90 napisał:

Na początek odesłałem Pana żeby zdobył wyciąg z homo co tam w ogóle jest wpisane

Był w tym jakiś sens ?

 

W dniu 2.01.2019 o 15:27, Rafi90 napisał:

ciężarowy wyszedł z fabryki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pax napisał:

I wktorym urzędzie rozumiem że w swoim

Dobrze rozumiesz

Godzinę temu, Pax napisał:

możesz skrót DR wyjaśnić ?

dowód rejestracyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mecher napisał:

Dobrze rozumiesz

dowód rejestracyjny

Dziękuje za odpowiedzi, bałem się że może z tym jakiś kłopot i potrzebne będą jakieś dodatkowe badania techniczne. Zwykły babol urzędnika, ale mogłem sprawdzić na miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do swojego urzędu, wyjaśnij problem, a urząd może ściągnie sobie kopie dokumentów, na podstawie których nowy pojazd był zarejestrowany. Wtedy będzie podstawa żeby poprawić błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki problem, zakupiłem C4 picasso z Francji, przy rejestracji, na stacji diagnostycznej okazało że w dowodzie rejestracyjnym francuskim oraz na tymczasowym, wydanym przez urząd, samochód jest 2-miejscowym samochodem osobowym (M1).

Przy zakupie nie zwróciłem uwagi na te wpisy, bo w samochodzie nie było kratki, tylne siedzenia, pasy itd. wyglądają jakby były tam wmontowane od nowego.

Czy miał ktoś podobne doświadczenie, wydaje mi się że został popełniony błąd w DR we Francji, tym bardziej że nie jest sklasyfikowany jako samochód ciężarowy, a osobowa wersja jest tylko 5-miejscowa.

Jak można z tego wybrnąć, czy tylko zmiana konstrukcyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest samochód osobowy. Pozostawiona kategoria homologacyjne świadczy o tym, że bazą była wersja osobowa, ale obecnie pojazd jest ciężarowy. Najlepiej jak wkleisz skan/zdjęcie dowodu francuskiego.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to samochód osobowy to w Francuskim dowodzie rejestracyjnym powinny być następujące informacje:

Cytat

J - M1; J1 - VP

Jeżeli pisze:

Cytat

J - M1; J1 - VASP

To znaczy, że jest to samochód specjalny 2 miejscowy, nie ma tutaj żadnego błędu w dowodzie. W takim wypadku zostają tylko zmiany konstrukcyjne. 

Edytowane przez Logen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie specjalny a specjalizowany, czyli dostosowany do możliwości odliczania podatków. Od 1 lipca 2015 r. Francja zmieniła przepisy podatkowe dotyczące pojazdów i wprowadzono możliwość zmiany rodzaju na użytkowy (ciężarowy), z możliwością powrotu do pierwotnej homologacji, jeśli pozostawiono kategorię M1.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest kategoria M1 to nie ma problemu. ZK na 5 osobowy (o ile wszystkie mocowania są oryginalne) i tyle. W zależność od WK , albo trzeba będzie jakiś odpis z homologacji albo nie. Zgodnie z prawem wymagać nie powinni, ale często się spotykam z sytuacją że bez oświadczenia że samochód był zbudowany jako 5 osobowy nie pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.