Skocz do zawartości

Zmiana ilości miejsc w samochodzie ciezarowym


norbert94

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Paprock napisał:

Do jakiego stanu poprzedniego?

Do takiego jaki był przed zmianą liczby miejsc.

16 minut temu, Paprock napisał:

Kto ten stan ma potwierdzić?

Diagnosta i nikt więcej.

16 minut temu, Paprock napisał:

Z kabiny zniknęły trzy miejsca do siedzenia i co,

I były zmiany konstrukcyjne po demontażu.

17 minut temu, Paprock napisał:

A jak punkty mocowania siedzeń (zaiste ławka tam był) wraz z punktami kotwiczenia pasów wcięło

Wierzysz w cuda?

17 minut temu, Paprock napisał:

dla siedzeń w BB stawiają rygorystyczne wymagania, a w kabinie nadwozia skrzyniowego dokoptowanie foteli to wolna amerykanka?

Żadna wolna amerykanka. Przepis o miejscach kotwiczenia obowiązuje. Różni się to tylko tym, że nie potrzeba jednostki uprawnionej ani oświadczenia producenta. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, michal_k napisał:

Różni się to tylko tym, że nie potrzeba jednostki uprawnionej ani oświadczenia producenta. Proste.

No, i zawsze można opinię rzeczoznawcy zażądać, w końcu to nie ozdobnik w przepisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paprock-u nie unoś się, popieram to co napisałeś, zerknąłem też w powyższy link i 

Godzinę temu, michal_k napisał:
1 godzinę temu, Paprock napisał:

Kto ten stan ma potwierdzić?

Diagnosta i nikt więcej.

I Diagnosta takie coś pogoni, a na patologię niestety nie poradzimy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, cezary napisał:

nie unoś się

On jest oazą spokoju, nikt nie jest w stanie ruszyć tego posągu z fundamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Krissu72 napisał:

dla VAT zdjęto tylną kanapę założono kratkę

Ile jeszcze taka patologia w przepisach podatkowych będzie funkcjonowała? Te przepisy są chore i tyle - mam firmę, mam samochód, taki jaki mi potrzebny do jej funkcjonowania i liczę kilometry na VAT - bo będzie zbrodniarzem podatkowym ten wielbłąd co nie udowodni, że jest garbaty od urodzenia i nie udaje... zrezygnowali by z tej kilometrówki, ustalili 50% z urzędu na VAT dla przedsiębiorcy i co by się takiego wydarzyło. Natomiast to że "Wykluczone jest w takim przypadku używanie pojazdu do celów prywatnych"  to już zwykła głupota.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, nesiasps napisał:

Ile jeszcze taka patologia w przepisach podatkowych będzie funkcjonowała?

A wystarczyło obniżyć podatki i nie robić szopki w stylu wy zapłacicie, potem odliczycie i się wam zwróci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czytałem wszystkie komentarze i mogę stwierdzić , że w przypadku tej Toyoty Hilux powrót do stanu przed ZK może nastąpić po zamontowaniu w oryginalnych miejscach kotwiczenia tylnej kanapy.Wykonanie badania ZK po przedstawieniu dokumentu od uprawnionego przedsiębiorcy i ewentualnie dodatkowo potwierdzenia przez rzeczoznawcę. Na tym powinno zakończyć się badanie z wynikiem pozytywnym😉  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

miałem dziś klienta, który przyjechał na badanie Grand Cheeroke, pojazd z Belgii, w dowodzie Belgijskim pozycja J: N1, S:7.

 

W pojeździe fizycznie jest fabryczne 7 miejsc...

jak to ugryźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem homologacje, ale nie zdążyłem jej spisać, bo klient stwierdził , że odjeżdża bo szukam problemu

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pozio napisał:

bo klient stwierdził , że odjeżdża bo szukam problemu

Normalny, to by się zainteresował, że może jest problem i należałoby zrobić porządek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie tam... jaki porządek?

Są wydziały, które to puszczą jako ciężarowy 7 miejsc, albo osobowy 7 miejsc bez żadnych zmian konstrukcyjnych..

Wystarczy, że gość pojeździ popyta, pokombinuje, znajdzie odpowiedniego diagnoste...

Znam takie przypadki, nawet z ostatnich miesięcy...

 

Przeciętny człowiek chce mieć po prostu zarejestrowane, nie ważne w jakiej formie, bo nie interesuje go, co będzie dalej.

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pozio napisał:

przeciętny człowiek chce mieć po prostu zarejestrowane, nie ważne w jakiej formie, bo nie interesuje go, co będzie dalej.

Zainteresuje go jak się zmienią przepisy i odpowiedzialność klienta. Wówczas będzie ogryzał paznokcie dlaczego od razu nie zrobiłem porządku. Tak jak po wprowadzeniu zdjęć będzie z amerykańskimi tworami, TIRami o dwudziestu światłach, ... itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta prawda...


swoją drogą... delikatnie zbaczając z tematu... nigdy właśnie nie rozumiałem, jak te ciągniki siodłowe jeżdżą na legalu oświetlone jak choinka.

nie ma dnia, żebym takiego nie widział, a w mediach propaganda ITD, jak to oni nie dbają o porządek na drodze i ilu to naruszeń nie ujawnili....

podejrzewam, że znaczny procent diagnostów nawet nie wie, że takie coś należy eliminować z dróg...
 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam . Mercedes Atego DMC 12 ton . Dołożono trzecie miejsce siedzące (na tunelu środkowym) . §9 mówi o pojazdach do 3,5 tony i 7,5 tony. A co z pojazdami powyżej 7,5 tony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, baileys1989 napisał:

A co z pojazdami powyżej 7,5 tony?

Dla takich pojazdów robi się zmiany "po staremu", czyli nie obowiązuje przepis o uprawnionej jednostce ani oświadczeniu producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to obowiązuje tabelka:

b) Mocowanie siedzeń w miejscach nieprzewidzianych do tego konstrukcyjnie dla danego typu pojazdu.

g) Punkty kotwiczenia pasów bezpieczeństwa w miejscach nieprzewidzianych przez producenta pojazdu.

- więc chyba warto producenta podpytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Paprock napisał:

- więc chyba warto producenta podpytać.

Tak właśnie zrobiłem - odesłałem po jakąś podkładkę od producenta

Oczywiście klient oburzony moim ,,wymyślaniem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przykręciłby fotel w miejscu przewidzianym, np zamieniając 1 osobowy na podwójny to nie robił bym problemu. Jeśli fotel przykręcony na sztukę byle gdzie to wylot. Oświadczeń, zaświadczeń to dla siebie można wymagać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.