Skocz do zawartości

ustalenie danych


stangzbi

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, piter1973 napisał:

... daj mu za to premię bo uratował Twoją PSK ( i siebie ) od kłopotów  , wie co robi .

Prędzej dostanie wypowiedzenie, bo mało elastyczny i nieżyczliwy dla klienta, bo przecież musiał 20 km dalej dymać. :yeah:

Taki realizm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, stangzbi napisał:

mój diagnosta

przede wszystkim to nie Twój diagnosta tylko UPRAWNIONY DIAGNOSTA, którego właśnie dlatego zatrudniasz, wiąże się to z prawami i obowiązkami, tak Jego jak i Twoimi, zgodnymi z kodeksem pracy, czasy  feudalizmu minęły dość dawno. :evil:

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, piter1973 napisał:

także nabicia numerów i tabliczek zastępczych ( na podstawowej nie ma prawa tego robić).

 

Podaj podstawę prawną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, michal_k napisał:

 

Podaj podstawę prawną.

chodziło mi oczywiście o pojazdy DMC pow 3,5 t , idąc tokiem rozumowania głównego rozmówcy tego tematu , numeratory ma takie same jak OSKP ( piję do kalkulatora ). Co do PSKP to nie każda może nabijać cechy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, piter1973 napisał:

 Co do PSKP to nie każda może nabijać cechy .

 

Jeżeli ma zezwolenie od STAROSTY to może nabijać numery i wykonywać tabliczki zastępcze. Taka malutka litera "h"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, piter1973 napisał:

Co do PSKP to nie każda może nabijać cechy .

owszem, ale jak ma w zezwoleniu literkę "h" to może, sam nabijałem nr i wykonywałem ztz  przyczepom mimo tego, że badań technicznych robić im nie mogłem (skp nie miała takich uprawnień), przecież w  Dz.U. 2011 nr 236 poz. 1401 jest określenie "stacja" bez rozgraniczania czy to okręgowa, czy podstawowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, cezary napisał:

przecież w  Dz.U. 2011 nr 236 poz. 1401 jest określenie "stacja" bez rozgraniczania czy to okręgowa, czy podstawowa. 

jeśli uznamy nadanie cech jako inne czynności a nie badanie i na decyzji o nadniu cech będzie wskazana dana stacja.znowu przepisy niedoprecyzowane . inne pytanie bardziej do Michała - starostwo wydaje decyzję na nadnie cech i wskazuje na decyzji stację , która ma to wykonać . czy może to zrobić inna stacja ( oczywiście SKP ma takowe uprawnienia ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, piter1973 napisał:

jeśli uznamy nadanie cech jako inne czynności a nie badanie

my nic nie musimy uznawać, nadawanie cech toinne czynności w nomenklaturze działalności skp w przeciwieństwie do "haka", który tak naprawdę jest nie wiadomo czym. 

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, piter1973 napisał:

starostwo wydaje decyzję na nadnie cech i wskazuje na decyzji stację , która ma to wykonać . czy może to zrobić inna stacja ( oczywiście SKP ma takowe uprawnienia ) ?

 

- zakładam, że sens pytania kumam to odpowiadam. A odpowiadam bo klepałem cechy we Wrocławiu na podstawie decyzji wystawionych w Opolu i Legnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, piter1973 napisał:

starostwo wydaje decyzję na nadnie cech i wskazuje na decyzji stację , która ma to wykonać

§ 3. 1.
§ 3. 1. Numer nadwozia, podwozia lub ramy
umieszcza, na nadwoziu, podwoziu lub ramie oraz
tabliczce znamionowej zastępczej, stacja kontroli po-
jazdów wskazana w decyzji starosty właściwego
w sprawach rejestracji pojazdu, zgodnie z art. 83a
ust. 7 ustawy, zwana dalej „stacją”
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Paprock napisał:

A odpowiadam bo klepałem cechy we Wrocławiu na podstawie decyzji wystawionych w Opolu i Legnicy.

nie wiem czy o to chodzi, kiedyś, daaawno temu ( teraz moja skp nie ma "h"), w decyzji był podany nr skp i tylko ona mogła nadać cechy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przed północą wymuszasz na mnie abym przekopał archiwum swoje i zapodał decyzję dla jasności sprawy bo inaczej nie zaśniesz, tak? :evil:

Proszę. Oto decyzja:

 

 

Decyzja o nadaniu cechy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przecież w decyzji jasno napisano jaka SKP ma nadać cechę (DW091). I tylko ta stacja może. Przecież Koledze Cezary o to chodzi.

22 minuty temu, cezary napisał:

w decyzji był podany nr skp i tylko ona mogła nadać cechy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak wybicie wygląda w praktyce:

 

Wybicie numeru identyfikacyjnego.gif

Wybity numer identyfikacyjny.gif

 

Chyba nie trzeba mówić, kto wybijał które! ?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

No i przecież w decyzji jasno napisano jaka SKP ma nadać cechę (DW091). I tylko ta stacja może. Przecież Koledze Cezary o to chodzi. 

 

 

Ja tam nie śmiem mieć cokolwiek do Ceazara. Choć może o czasach rejonizacji gadać. Kto tam wie co komu pod sufitem się ściele. :silent::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, piter1973 napisał:

chodziło mi oczywiście o pojazdy DMC pow 3,5 t

 

Nie ma podstawy zabraniającej PSKP nabijania numerów i wykonywania tabliczek wszystkim pojazdom. To nie są badania. Oczywiście warunkiem jest, że stacja posiada zgodę starosty na nabijanie.

 

10 godzin temu, piter1973 napisał:

wskazuje na decyzji stację , która ma to wykonać . czy może to zrobić inna stacja

 

Nabić numer może wyłącznie ta stacja, która jest wskazana w decyzji (jej liczbowy wyróżnik zawiera się w numerze). Nie ma przeszkód prawnych żeby starosta wskazał stację z innego powiatu, chociaż niektóre urzędy tego nie zrobią na zasadzie "nie bo nie".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2018 o 09:52, stangzbi napisał:

 przyjechał klient który miał do uzupełnienia tylko pozycje F1 w DR i moim zdaniem wystarczyło z sumować  dwie pozycje z DR i wystawić zaświadczenie niestety mój diagnosta odesłał klienta do oddalonej o 20 km  OSKP

Uważacie że na OSKP mają inne kalkulatory ?

?

I właśnie dlatego uważam że stacje powinny zostać zabrane z rąk prywatnych. Ponieważ jedno z drugim się gryzie.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Żaden przepis nie zabrania, aby numer nawet w 40-to tonowym pojeździe nabiła stacja podstawowa, bo nabicie, to nie badanie - a tylko przy badaniach jest podział tonażowy na stacje podstawowe i okręgowe.

Co do nabijania na stacjach z poza danego urzędu - jest to dozwolone, choć nie zawsze praktykowane.

Część osób uważa bowiem, że nabity numer powinien identyfikować stację, która tego dokonała - w końcu ten numer się w tym numerze zawiera. Myślę, że to trochę taka pozostałość z czasów rejonizacji badań. Trudno powiedzieć czy było to zamierzone, czy nie.

Niemniej jednak przykład podany przez Paproka pokazuje dokładnie o co chodzi - numer OPX091160007 niejako sugeruje, że nabicie miało miejsce w stacji OP091, tymczasem numer mogła nabić tak naprawdę każda stacja w kraju o numerze 091. W tym układzie numer ten praktycznie w ogóle nie identyfikuje stacji wykonującej tenże numer, więc pytanie po co w ogóle go tam umieszczać? No ale o to już by trzeba autorów przepisu pytać. Niemniej jednak na tym właśnie zasadzają swoją odmowę nabijania "gdzie indziej" pewne starostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Demart napisał:

I właśnie dlatego uważam że stacje powinny zostać zabrane z rąk prywatnych. Ponieważ jedno z drugim się gryzie.

Lub odpowiedzialnością za efekty pracy stacji powinni ponosić jej właściciele a nie tylko diagności.

Już dawno postulowałem, że powinny funkcjonować kary finansowe i 90% kary powinien płacić właściciel SKP a 10 diagnosta, jeżeli to z jego winy naliczono krę. Definitywnie zmieniło by to sytuację diagnostów i ci znający przepisy i restrykcyjnie podchodzący do do badań byli by poszukiwani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tak jak piszesz. Tylko widzisz jak chcieli wprowadzić kary dla przedsiębiorcy to ci zaczęli się burzyć jak oni mogą za diagnostę odpowiadać. Ale na powyższym przykładzie widać że w drugą stronę to mogą, a nawet muszą naciski wywierać bo kasa ucieka. Dlatego również jestem za karaniem właścicieli stacji za przewinienia diagnosty. Wtedy pracodawca dbał by o dobrego diagnostę i pilnował żeby ten był na bieżąco szkolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy byście tylko wszystkich karali. Zupełnie bez kosztów wystarczy diagnostów w TDT lub ITD zatrudnić i wynajmować rotacyjne na do pracy na SKP. Obywatel ani budżet państwa nie zapłaci ani złotówki więcej.  Proste i bez-kosztowe rozwiązanie wszystkich bolączek branży.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt by nikogo tylko nie karał. Jest to jeden z możliwych sposobów doprowadzenia do normalności. A sposobów żeby wyeliminować patologię jest wiele, ale nikt z tym nic nie chce zrobić. A w formie w jakiej są badania na dzisiaj to aż się prosi żeby coś z tym zrobić i chyba nie zaprzeczysz temu. Ja jestem za czymkolwiek żeby tylko było normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2018 o 15:01, Demart napisał:

Ja jestem za czymkolwiek żeby tylko było normalnie.

:ok

Dnia 31.12.2018 o 14:34, markes30 napisał:

Zupełnie bez kosztów wystarczy diagnostów w TDT lub ITD zatrudnić i wynajmować rotacyjne na do pracy na SKP.

Oczywiście, że tak ale w żadnym projekcie nawet najmniejszej przymiarki do tego nie było a dyrektywa wprost nakazywała uniezależnienie diagnosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2018 o 15:01, Demart napisał:

Ja jestem za czymkolwiek żeby tylko było normalnie

Mnie ręce opadły jak to przeczytałem! Co to znaczy " za czymkolwiek" ?? Kupcie sobie bat i się biczujcie jak potrzebujecie bata nad sobą. My potrzebujemy niezależności by było normalnie. Jak sami nie napiszemy przepisu to znów nas postawia pod ściana z pistoletem przy głowie.  Ja dziękuję za takie " cokolwiek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@markes30 jestem gotów przyznać Ci rację ale bez wątpienia dla większości osób ze środowiska zajmującego się BT obecny stan jest na rękę i konieczności zmian nie widzą. Ja natomiast nie chcę już dłużej patrzeć na tę fikcję i jestem w stanie zaakceptować wszelkie zmiany, które choć by i w części prowadziły do normalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.