Skocz do zawartości

Powypadkowy z Niemiec


szymonp

Rekomendowane odpowiedzi

Peugeot sprowadzony z Niemiec - rok produkcji 2017 r. - brak tablic rejestracyjnych, samochód powypadkowy. Poprawcie jeśli źle rozumuje procedurę wykonania takiego badania.

1. Należy się udać do WK z kompletem dokumentów ( bez badania) po PC.
2. Klient wraca do mnie z PC, wykonuje najpierw badanie powypadkowe, następnie okresowe, termin wyznaczam na 2 lata od daty badania.
3. Klient jeździ na czerwonych tablicach do 30 dni, po czym otrzymuje w WK nowy dowód i tam wpisują mój termin badania? Jak ma się sprawa ubezpieczenia, jeżeli jeździmy jeżdzimy samochodem na PC, w przypadku zmiany rejestracji utrzymuje ono swoją ważność?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, szymonp napisał:

rok produkcji 2017 r

terminy liczymy od dnia pierwszej rejestracji..

 

ad.1 ok (PC i TR).

ad.2 WK skieruje na badanie, w skierowaniu określi rodzaj badania bo mże się okazać, że oprócz "powypadkowego" ustalenie danych trzeba będzie zrobić.

ad. 3 to już nie nasz temat.

Edytowane przez biker100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Można bez PC jeżeli ma TR ( bo jak nie to wynik wiadomy )

2. Tak.

3. Tak, odnośnie OC - zameldować się do agenta ( z DR ) w celu korekty TR no blankiecie polisy

No takie moje zdanie jest:wink:

Edytowane przez leski66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po PC - po kolizyjne + ustalasz dane do rejestracji - bez wyznaczeni terminu - chyba że z ZDR wynika inaczej - mógł dostać ZBT do roku do trzech w zależności od tego czy prywatny, zarobkowy lub wypożyczalnia  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, leski66 napisał:

jeżeli ma TR ( bo jak nie to wynik wiadomy ) 

 

7 minut temu, szymonp napisał:

brak tablic rejestracyjnych,

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, biker100 napisał:

terminy liczymy od dnia pierwszej rejestracji..

  

ad.1 ok (PC i TR).

ad.2 WK skieruje na badanie, w skierowaniu określi rodzaj badania bo mże się okazać, że oprócz "powypadkowego" ustalenie danych trzeba będzie zrobić.

ad. 3 to już nie nasz temat.

Jak najbardziej od daty pierwszej rejestracji, nie mam po prostu przed sobą dowodu i z tego względu podałem tylko rok produkcji. Dzięki panowie za odpowiedź, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie o jednej rzeczy, kierowca mając już PC + badania ode mnie + ubezpieczenie, może normalnie poruszać się takim pojazdem? Czy musi dostarczyć badania od razu do WK, jeżeli nie to w jakim terminie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaś nikt na tym padole łez nieszczęścia nie ogarnął sprawy co się dzieje z takim autem z PC przeterminowanym. Przecież nikt go nie wyrejestrował. Pojazd cały czas jest zarejestrowany. Dla mnie ważność tego dokumentu tyle samo znaczy, co jazda bez ważnych badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Paprock napisał:

z PC przeterminowanym

 

38 minut temu, Paprock napisał:

tyle samo znaczy, co jazda bez ważnych badań.

dokładnie też tak to rozumuję . uważam też , że w takim przypadku ( termin wazności PC minął )  okresowe badanie mogę wykonać , dodatkowe też.

1 godzinę temu, szymonp napisał:

Peugeot sprowadzony z Niemiec - rok produkcji 2017 r. - brak tablic rejestracyjnych, samochód powypadkowy.

a jakby takie coś zrobić - wykonujemy okresowe badanie przed 1 rej ( możemy bez TR ) , w toku tego badania okazuje się ,że widzimy uszkodzenia powypadowe  (ślady naruszeń ... ). drugiego dodatkowego badania zrobić nie można ( z wynikiem P ) bo brak TR , opłata za okresowe pobrana . dopisać do okresowego z cennika 1.2  i  6.10 ( w którym w czasie BT stwierdzoono ślady uszkodzeń lub naruszenia .... ) - przejdzie to ?   diagnosta  na badaniu nie musi widzieć żadnych faktur zakupu czy umów , żadnych tłumaczen  i skąd ma wiedzieć przed badaniem że pojazd jest po zdarzeniu ? właśnie po to mamy ten punkt w cenniku chyba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

Dla mnie ważność tego dokumentu tyle samo znaczy, co jazda bez ważnych badań.

A jeśli teraz nie trzeba go wozić? Ciekawe co w CEPiK widać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było wałkowane PC przeterminowane. Kiedyś dawno... Odżegnuję się na dzisiaj od tamtego tematu. Na dzisiaj nic nie stoi na przeszkodzie aby z powodu przedawnionej daty odmówić, odstąpić od wykonania badania. Oprócz tej daty, to całe PC nadal zawiera aktualne informacje. A nam potrzebne są dane identyfikacyjne i dane techniczne, których termin przydatności do spożycia przecież nie unieważnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Paprock napisał:

co się dzieje z takim autem z PC przeterminowanym. Przecież nikt go nie wyrejestrował. Pojazd cały czas jest zarejestrowany.

 

To zależy skąd pochodzi pojazd. Jeśli był już rejestrowany w Polsce to nadal pozostaje zarejestrowany. Jeśli nie był (a był wyrejestrowany w poprzednim kraju) to nie jest zarejestrowany, bo decyzja o rejestracji czasowej (z urzędu lub na wniosek - czerwone tablice) wygasła z mocy ustawy (do 30 dni, można przedłużyć o 14).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, michal_k napisał:

decyzja o rejestracji czasowej (z urzędu lub na wniosek - czerwone tablice) wygasła z mocy ustawy

czyli w takim przypadku  nie mogę wykonać BT ? np ktoś sprowadził z zagranicy przyczepę rolniczą ( nie była tam zarejestrowana ). pobrał PC i tablice czasowe aby wykonać BT przed 1 rej w PL. z przyczyn nam nieznanych nie zdążył w ciągu 30 dni wykonać BT ( może zachorował , zapomniał , nie chciał , nie mial kasy itd ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, piter1973 napisał:

czyli w takim przypadku  nie mogę wykonać BT ?

 

Moim zdaniem możesz. Nigdzie nie jest powiedziane, że BT można wykonać wyłącznie dla pojazdów aktualnie zarejestrowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, piter1973 napisał:

PC też ( a że termin minął ) .

 

Nie wiem czemu niektórzy diagności mają straszne opory przed wykonaniem badania na przeterminowanym polskim PC. Ale na unieważnionych zagranicznych DR nie ma żadnego problemu. Skąd ta różnica? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam oporów , robiłem już kilka badań z nieważnm PC ale to byly krajowe auta . nie miałem jeszcze sprowadzonego z PC ( nierejestrowanego za granicą ). chyba jeżdża po badania tam , gdzie robią to bez PC i tablic ...:noOK:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ptk. 2 dlaczego chcesz wykonać badanie okresowe ? pojazd jest uszkodzony czyli wymaga dbt  skierowanego przez starostę albo na wniosek posiadacza pojazdu, jeżeli z dokumentów wymaganych do jego rejestracji wynika, że uczestniczył on w wypadku drogowym , jeśli to pojazd w którego dowodzie rejestracyjnym  zawarta jest informacja o ważnym badaniu technicznym  ,lub z z grupy w których terminy badań są 3,2,1  to termin następnego badania ustali wk na 3 lata od dnia 1 rejestracji lub przepisze z zagranicznego dowodu , + dbt ustalenie danych niezbędnych do rejestracji , chyba że jest po pojazd dla których jest wymagane okresowe badanie przed 1 rejestracją to wtedy tak okresowe  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie możliwości - albo w postaci DIP lub tak jak w Norcomie - szablon /tabelki/ do uzupełnienia która jest przyczepiona do Uwag - nie wyznaczasz terminu NTB

Oczywiście - tablice 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja, że przyjeżdża klient na badanie kompletnym ,naprawionym samochodem z zagranicznym dowodem rejestracyjnym i bez tablic. Nie widząc umowy kupna-sprzedaży czy faktury nie zawsze jesteśmy w stanie stwierdzić czy auto jest powypadkowe czy nie. Klient tez nie zawsze mówi, chce powiedzieć lub nie wie. Wtedy okresowe po raz pierwszy do wydziału i tam czasami wychodzi poźniej z potłumaczonych dokumentów, że powypadkowy jednak. W takiej sytuacji  PC + TR + skierowanie na dodatkowe powypadkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.