Skocz do zawartości

TRAILOR CYY 2SX - CO TO JEST I vin ?


bartekacprzak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie mam taki problem przyjechała do mnie przyczepa w dowodzie rejestracyjnym  TRAILOR CYY 2SX .  R. 1982

Ma nabity krótki 5-cio cyfrowy numer ramy na słupku prawym przednim od burty ??? - Nie miałem wcześniej takiej przyczepy u siebie .

Brak tabliczki znamionowej . ( Zrobiłbym N na tabliczkę itd. ale...)

Czy te przyczepy mają oryginalny numer w tym miejscu ???

Druga sprawa  : w necie szukałem i wyszło mi ,że kilka osób sprzedaje taką przyczepę jako  "tandem"  ( dwie ośki ze sztywnym dyszlem )  a do mnie przyjechała zwykła

dwuosiowa przyczepa z obrotnicą na przednie osi . ?????

Może ktoś ma doświadczenie z tymi przyczepami lub jakieś dane do niej ? Co to w ogóle jest i gdzie powinna mieć numery i tabliczke?

20190104_101545.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam 4 takie i mają VIN  17 cyfrowy - nie znalazłem tego modelu poniżej 1995 r - więc bez opinii biegłego bym nie ruszył bo może ale nie musi być to jakiś "wałek" 

Na rocznik 1982 to raczej nie wygląda - osłony boczne itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałek jak wałek, ale po prostu mogła być mocno przebudowana od czasów pierwotnych. W tym układzie faktycznie bez opinii rzeczoznawcy bym tego nie tykał. Potem i tak wynik N i nadanie tabliczki itd.

A ten nr z przyczepki zgadza się z tym co w DR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, IVVO napisał:

Kolego mam 4 takie i mają VIN  17 cyfrowy - nie znalazłem tego modelu poniżej 1995 r - więc bez opinii biegłego bym nie ruszył bo może ale nie musi być to jakiś "wałek" 

Na rocznik 1982 to raczej nie wygląda - osłony boczne itd

Koła chyba także nie z 1982 ale z lat 90tych wg mnie. Jedzie za traktorem/ciągnikiem rolniczym. Przebudowana napewno i to nie jeden raz od tamtego czasu.

A co ma w papierach??? Ilość osi, DMC,ładowność??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, IVVO napisał:

Kolego mam 4 takie i mają VIN  17 cyfrowy

Czy one wyglądają jak ta moja czy tak jak na zdjęciach do sprzedaży ???

https://www.europa-ciezarowki.pl/przyczepa-trailor-plandeka/ariege/ts-vi1562318/uzywana.html

 

W papierach jest OK  - wg przepisów . Tylko porównać nie ma z czym bo tabliczki brak . Numer na ramie nijaki ???   , osie dwie, DMC= 16000,  MW = 3810, ładowność 12190 .

Mam po prostu wątpliwości co do tego numeru , jego miejsca nabicia i w ogóle czy to ten model przyczepy jest . co w papierach bo jak widać na załączonym  linku powyżej pod tym modelem CYY 2SX   ktoś sprzedaję    "Tandem"  ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Kolego za dużo niewiadomych jak na jeden egzemplarz - bez opinii bym nie ruszał dla własnego RWD

A to co zapodałeś w linku - te moje TRAILOR to właśnie takie  plandeki - zadzwoniłem  do firmy która je ma - niby ten sam model ale .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivvo, a ten VIN/numer ramy, to gdzie powinien być nabity, tak jak kolega zapodał, na "kłonicy"?

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - w tym miejscu w większości mają przyczepy skrzyniowe z dyszlem bo wywrotki to raczej na ramie i to miejsce niby się zgadza ale raczej nie na belce pionowej / bo to nie typowa kłonica/  tylko obok  -tandemy mają  przy zaczepie po prawej bity pionowo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za  zainteresowanie tematem.  Odpuściłem temat , bo i BT i Zmiana Konstrukcyjna by się przydała ( wg . właściciela ) :)

Ale podrążę temat dla pogłębienia własnej wiedzy .

Przyczepy Trailor do Angielski producent ?  Poszukam może coś znajdę , od kiedy model produkowany , jak powinien w rzeczywistości wyglądać ,

jak powinien być oznaczony , itp ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.