Skocz do zawartości

Zabranie dowodu


Pastuszek

Rekomendowane odpowiedzi

Powód zatrzymania dowodu rejestracyjnego : Art.132.1.1b-pojazd zagraża porządkowi ruchu. 

 

Klient miał przyciemnione lampy- Jego wypowiedź

 

Jak mam potraktować ten zapis ? Co zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pastuszek napisał:

Jak mam potraktować ten zapis ? Co zrobić ?

Najlepiej wymienić lampy . Potem Badanie Dodatkowe skierowane przez okrd  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zagraża bezpieczeństwu tylko porządkowi. Może chodzić coś o tablice rejestracyjne albo nalepkę kontrolną. No ale ciężko dokładnie powiedzieć co tam policjant miał na myśli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USTAWA
z dnia 20 czerwca 1997 r.
Prawo o ruchu drogowym

 

Rozdział 5
Porządek i bezpieczeństwo ruchu na drogach
Oddział 1
Przepisy porządkowe

Oddział 3
Używanie świateł zewnętrznych

...

...

...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, michal_k napisał:

1.1.b podobno zaczęli stosować za zmniejszone tablice.

1.1 to układ hamulcowy

Jak już to 0.1 ale pkt b za bardzo nie pasuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, danielg539 napisał:

1.1 to układ hamulcowy

 ale Michał pisze o PORD, a nie o wymaganiach w trakcie badania okresowego ;)

 

Art. 132. Przesłanki zatrzymania dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego)

1. Policjant albo funkcjonariusz Straży Granicznej zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

1) stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:

a)...

b) zagraża porządkowi ruchu,

Edytowane przez biker100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak by faktycznie  chodziło o  TR to " jak zwykle " klient (mija się z prawdą ) bo :

3 godziny temu, Pastuszek napisał:

Klient miał przyciemnione lampy- Jego wypowiedź 

 

I to jest " klientela ":?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo świateł używa się zgodnie z przepisami, a nie poprzyciemnianych!

Uzasadnione przypuszczenie o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego z powodu zagrożenia porządkowi ruchu było jak najbardziej uzasadnione! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Czy zmieniło się coś w przepisach bądź postępowaniu przy wirtualnym zatrzymaniu dowodu ??

Pojawiają się klienci którym policja zatrzymała dowód ale nie wystawiła żadnego pokwitowania... w cepiku nie widać za co zatrzymano dowód to co na słowo klienta mam wiedzieć jakie były usterki ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieniło. No chyba że "sobiepaństwo" robi co chce. Nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem aby w zamian za zatrzymany dowód organ nie wystawił glejtu. Już mniejsza o formę tego zatrzymania, w sensie fizyczna/wirtualna. Papier ma być i basta. A drugie chybanie jest takie, że jak w cepie będzie widać zatrzymanie, to może coś wtedy ulegnie zmianie.

A trzecie chybanie sprowadza się do klienta, co to gapiszon zapodział i nie wie gdzie, albo w kulki leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się jeszcze iż władza zabiera DR - miałem kilka takich po kolizji - nie znam podstawy bo WK też się dziwi z tego powodu że DR wysyła Policja do nich - chyba nie wiedza się kłania lub stare przyzwyczajenia Policji - też już było paru co to pokwitowania niby nie dostali  - telefon do WK i sprawa jasna - zgubili i szukają szczęścia - ale to nie mój problem jeśli jest DR lub KP 

Edytowane przez IVVO
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiają się nieogarnięci klienci , co jednak znajdują karteczkę i są wielce zdziwieni ,że to o ten " świstek " się rozchodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robić swoje sumiennie i się nie zastanawiać czy zatrzymany czy nie  - to sprawa klienta czy zapłaci 20 czy 98

Sprawa się komplikuje tylko z gazowcami i wszelkiego typu UDT czy TDT jeśli uczestniczyli w kolizji - ale na to nie mamy wpływu 

Robię trochę tego i jak na razie - nie było telefony typu - Dlaczego.....

Ale prędzej czy później taka sytuacja będzie i ...... chyba dobrze że tych "wirtualnych" nie widzimy

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdarza się, że klient razem z mandacikiem w złości wyrzucił, albo ukrył i teraz sam nie wie gdzie, żeby się przed partnerem wyłgać na co parę złotych wydał.:silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak ogólnie - czy miał ktoś przypadek - np po kolizji - bez pokwitowania /wiedzy o zatrzymanym DR/ zrobił OBT z DR i jakieś telefony z WK czy TDT typu .... na jakiej podstawie 

Jeśli tak - to proszę przedstawić jak się  zakończyło ..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK oraz Policja, w moim rejonie, nie robi problemu diagności, a klient i tak przyjedzie na badanie powypadkowe celem odblokowania wirtualnego zatrzymania dokumentu -  monitoruje to Policja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, IVVO napisał:

A tak ogólnie - czy miał ktoś przypadek - np po kolizji - bez pokwitowania /wiedzy o zatrzymanym DR/ zrobił OBT z DR i jakieś telefony z WK czy TDT typu .... na jakiej podstawie 

Jeśli tak - to proszę przedstawić jak się  zakończyło ..... 

Tak, miałem takie przypadki, w pierwszym ITD bez pokwitowania, ale na protokole kontrolnym było napisane co niesprawne, i zaznaczyłem w badaniu, że wykonałem je tylko w tym zakresie, w drugim pomógł mój WK, oni wiedzieli za co, a w trzecim wysłałem klienta na komisariat po pokwitowanie i przywiózł.

A to ,że nie widzimy zatrzymań- to Polska właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, megalex napisał:

A to ,że nie widzimy zatrzymań- to Polska właśnie.

A po co Ci ta wiedza? Nie jesteś detektywem. To klient ma wiedzieć jakie BT jest mu potrzebne. Przypomnę tylko, bo niektórzy zapominają, że protokół i decyzja z badania doraźnego urządzenia dozorowego wymagana jest wyłącznie przy DBT po wypadku. I jeszcze jedno. Zapis ten dotyczy wszystkich urządzeń dozorowych, nie tylko zbiornika LPG/CNG.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.