Skocz do zawartości

Zabranie dowodu


Pastuszek

Rekomendowane odpowiedzi

Klient ma wiedzieć... no dobra... przyjeżdża klient, wnioskuje o badanie dodatkowe, ponieważ policja wirtualnie zablokowała mu dowód rejestracyjny za zbitą szybę. Klient wie co chce, ale pokwitowania nie ma... dowód rejestracyjny jest, robicie badanie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Logen napisał:

robicie badanie ??

Jak już to jestem skłonny wykonać OBT. Jak chce DBT to bez skierowania nie robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to jest taka trochę bezsensowna sytuacja z zamianą badania dodatkowego na okresowe, bo zamiast pokwitowania klient okazuje dowód rejestracyjny notabene wirtualnie zatrzymany.

Powstaje proste pytanie, kto, co i po co zlecał skoro w całym zamieszaniu szło o dodatkowe badanie. Szczerze wątpię, żeby klient mając ważny termin badania w dowodzie wnioskował o okresowe. I zaś cała sytuacja rozbija się o bycie dobrym wobec klienta i sugerowanie wiadomo przez kogo wykonanie okresowego, bo co pan będzie za kawałkiem papierka po komisariatach latał.

No taka prawda!

Ja dodatkowego-nie wiadomo jakiego nie zrobię bez papierka! Nad okresowym grubo bym się zastanowił i o wniosek na piśmie bym poprosił.Życie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Paprock napisał:

Ja dodatkowego-nie wiadomo jakiego nie zrobię bez papierka! Nad okresowym grubo bym się zastanowił i o wniosek na piśmie bym poprosił.Życie. ;-)

A jak raz w tygodniu bym przyjeżdżał do ciebie na OBT  tym samym pojazdem, to też za każdym razem takowy wniosek na piśmie byś wymagał ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mecher napisał:

A jak raz w tygodniu bym przyjeżdżał do ciebie na OBT

To podejrzewam, że przez ‰ skończył bym na ( oiom-ie ) :silent:  ;-), a wracając do tematu to DBT ( na buzię ) czyli bez skierowania w ręku klienta bym  " nie tknął ":oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Logen napisał:

przyjeżdża klient, wnioskuje o badanie dodatkowe, ponieważ policja wirtualnie zablokowała mu dowód rejestracyjny za zbitą szybę. Klient wie co chce, ale pokwitowania nie ma...

Ala sprawa jest bardzo prosta. Jeżeli mamy wykonać jakiekolwiek BT pojazdu skierowanego przez..., to klient ma posiadać odpowiednie dokumenty do tego badania. Nie ma znaczenia czy to będzie skierowanie ze SP czy OKRD. Posiadanie przez klienta DR w ręku nic tu nie zmienia. To skierowanie mówi nam jaki jest zakres BT, jego rodzaj i czynności kontrolne. Tyle.

 

Jedynie w przypadku pojazdu, któremu OKRD zatrzymuje DR za brak OBT możliwe jest wykonanie tego badania bez pokwitowania, jeśli klient ma DR w ręku. Mało tego, rozporządzenie zobowiązuje nas w takim przypadku do dokonania w DR wpisu TNBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Paprock napisał:

zamianą badania dodatkowego na okresowe, bo zamiast pokwitowania klient okazuje dowód rejestracyjny notabene wirtualnie zatrzymany

Ja nie miałem na myśli, że klient informuje o tym, że DR został zatrzymany a o tym, że przychodzi z DR w ręku i chce OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK @danielg539. Tak jest zawsze. Dowód w ręku i wniosek o okresowe. A tu idzie o roztrząsanie jak klient robi podchody jakieś, bo wie pan... miałem, bo wie pan... zapodziałem, no wie pan...  panie diagnosto pan tu szefem to niechże pan coś zaradzi do jasnej ciasnej, bo przecież ja do pana rok w rok jeżdżę a pan mnie dzisiaj po jakieś papierki odganiasz! ;-)

Piszę z autopsji. Ze dwa razy taką akcję miałem, żeby zamiast dodatkowego cokolwiek innego zrobić, żeby jaśnie pan klient nie musiał za pokwitowaniem latać. W każdym razie okresowego nie zrobiłem i nie wiem jak się to pokończyło. Nie wróciły do mnie żadne informacje zwrotne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dużo pitolenia do tej pory, a ma to być tak:

 zjawia się klient na skp,

1.po co? na badanie techniczne pojazdu, proszę DR, ma, w którym TNBT jest ważny, robimy OBT wcześniej?, tak, wykonuję, koniec.

2. ma DR, TNBT ważny, robimy OBT?, nie, policja zatrzymała, poproszę pokw. policji, ma, wykonuję zgodnie z tym co w nim napisane, nie ma - żegnam, koniec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że pitolenie. Ale lampka powinna się zapalić jak ktoś robi podchody do okresowego badania w pięć miesięcy po rejestracji a termin w dowodzie na trzy lata ważny. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampki, sygnalizatory wzmagają moją czujność do granic wytrzymałości podczas wędkowania :icon_mrgreen:, w przypadku opisywanym tutaj NIE, całość problemu (którego de facto nie ma) opisałem wyżej. koniec. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy! Dzięki na odpowiedzi!!! 
Moje pytanie jeszcze dotyczy zabrania dowodów wirtualnie???

Czy to w końcu u kogoś widać czy nie ? ( że dowód zabrany)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem wam taką ciekawostkę że policjanci po 3 miesiącach po BT widza wpis u siebie w komputerkach. Ahhh te systemy...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cepik nie udostępnia takiej informacji skp , trwają prace aby  przy kolejnej modernizacji systemu talie informacje były dostępne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2019 o 10:02, smaug napisał:

 trwają prace aby  przy kolejnej modernizacji systemu talie informacje były dostępne

Skąd wiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo takie stwierdzenie, powiedziane przez osoby (osobę) odpowiedzialne za cep, tak naprawdę nic nie znaczą. Ani to obietnica, ani stwierdzenie faktu, to tylko by na jakiś czas nikt nie drążył tematu. A po wyborach się zobaczy....

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkanie w ministerstwie cyfryzacji w sprawie modernizacji cepik , tylko tam czas płynie wolno 3 miechy od spotkania i dalej cisza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli przyjedzie klijent z DR i nie powie,że jego DR  został zatrzymany przez Policję z powodu kolizji  i zażyczy sobie dodatkowe bt.z pkt.6.09 B ,który to punkt mówi :

DBT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to klient wróci do Ciebie i będzie jeszcze raz robił badanie z tym, że powie już za co zabrali mu dowód 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dok.tematu

Dodatkowe skierowane przez starostę lub na wniosek posiadacza pojazdu jeżeli z dokumentów wynika,że uczestniczył on w wypadku drogowym ,lub narusza wymagania ochrony środowiska.(dokument który przedstawi to umowa kupna -sprzedaży samochodu w której to umowie nie jest napisane nic o kolizji,a jedynie o uszkodzeniach samochodu).To stacja wykonując takowe badanie z automatu odblokowywuje ten pojazd w systemie CEPIK i klijen załatwia sprawę bez żadnego zaświadczenia.Tak,czy nie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, jarek28518 napisał:

To stacja wykonując takowe badanie z automatu odblokowywuje ten pojazd w systemie CEPIK

Stacja niczego nie odblokowywuje, nie ma takich uprawnień. Stacja robi badanie jakie klient sobie życzy i przesyła do systemu. To urząd decyduje czy to co trzyma w ręku pozwala na zdjęcie blokady czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Takowe" czyli jakie, bo całkiem zbaraniałem! :nausea:

Auto było roztrzaskane, czy wajcha od biegów się zacięła?

Co w tym wszystkim robi umowa, a gdzie jakiś dowód rejestracyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, jarek28518 napisał:

Tak,czy nie ?

Klient kupił uszkodzony pojazd w "umowie" i nie wiadomo dla urzędnika czy miał "dwie kreski " po torach kolejowych" na dachu czy stłuczoną lampę-  urząd to wychwycił i skierował - nic nie zostało odblokowane - bo w Cep nic na ten temat nie ma - obniżenie wartości zakupionego pojazdu szczególnie takiego z za granicy z silnikiem powyżej 2 litra a i krajowe się zdarzają

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Paprock napisał:

a gdzie jakiś dowód rejestracyjny?

Wywnioskowałem, że raczej zabrany , a klient kupił ten pojazd i ma tylko umowę ( czyli z  badania nici :?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.