Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Suugi81

Opisowa 09.01.2019 godzin. 8.30 Lublin

Polecane posty

Suugi81

Pytanie mniej więcej brzmiało.

Na stację przyjeżdża pojazd N3 samochod cieżarowy(chyba z turbodoładowaniem zarejestrowany w 2012r) przewożący beton z urządzeniem do podawania pod ciśnieniem "zaprawe". Pojazd w chwili przyjazdu na stację ma 30stopni oleju silnikowego. Klientowi bardzo się śpieszy ponieważ jest załadowany betonem który ma dostarczyć na budowę.Nalezy wykonać pomiar emisji zanieczyszczen.

Jakie dokumenty żądamy i opisać w/w procedurę pomiaru.

Mogłem oczywiście coś pomylic więc proszę mnie poprawić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g0rnik00
Napisano (edytowany)

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tego egzaminu, a dokładnie tematu egzaminu?
Czy na pewno było takie zagadnienie? 

Możliwe że były różne tematy?

Edytowano przez g0rnik00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sucre9
Napisano (edytowany)

Pytanie o, którym mówi Suugi81 ostatnio pojawiło się na teoretycznym jako pytanie opisowe (09.01.19 Wrocław). Identyczne z tym w/w.

Edytowano przez Sucre9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisw

Pojazd kar.N3 to pojazd, którego max. masa przekracza 12 ton. Pokazy zarejestrowany w 2012r. czyli zadymienie nie może przekroczyć 1,5m1. Pojazd posiada urządzenie podlegające pod dozór TDT( czyli kierowcą musi przedstawić ważną decyzję o protokół). Weryfikacja danych zawartych w decyzji TDT i na urządzeniu. Podczas wykonywania pomiaru zadymienia wykonujemy następujące czynności: sprawdzany układ wydechowy (szczelności i kompletność), temperatury oleju min.70, płynu chłodzącego 80 stopni Celsjusza., w tym przypadku pojazd należy dogrzać. Należy również przedmuchać układ wydechowy przez kilkukrotne wciśnięcie pedału gazu i przez ok 1 min utrzymać na wyższych obrotach. Sąde wprowadzamy do układu wydechowego centrycznie, przewody nie mogą być pozaginane aby nie utrudniały przepływu spalin do dymomierza. Pomiaru dokonuje się od obrotów jałowych i przez wciśnięcie pedału gazu, aż do pełnego wydatku pompy wtryskowej. Wysokie obroty utrzymujemy przez min 1,5s. Przerwa po takim pomiarze ok 15s. wykonujemy min 3 takie pomiary, pod uwagę bierzemy wyniki uzyskane z 3 pomiarów nie różniących się od siebie więcej niż 0,50m1 i nie tworzą tendencji malejącej. 

Dokumenty niezbędne do badania to: dowód rejestracyjny, decyzja na urządzenie TDT . Diagnosta wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu w którym określa wynik badania - pozytywny ustala termin następnego badania za rok od daty ostatniego oraz w uwagach wpisuje nr i datę decyzji/ protokół oraz podbiją DR. Jeśli jest to wynik negatywny to nie określa następnego BTP w polu uwagi wpisuje się symbol usterki np. 6.5 UI. Sam jestem ciekaw czy bym zdał.?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecher
2 godziny temu, Lisw napisał:

 Diagnosta wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu w którym określa wynik badania - pozytywny ustala termin następnego badania za rok od daty ostatniego oraz w uwagach wpisuje nr i datę decyzji/ protokół oraz podbiją DR. Jeśli jest to wynik negatywny to nie określa następnego BTP w polu uwagi wpisuje się symbol usterki np. 6.5 UI. Sam jestem ciekaw czy bym zdał.?

 

 

 

W pytaniu, jak czytam, nie ma jaki dokument wystawia diagnosta, nic o wyniku czy usterkach. Nie ma nawet nic o rodzaju badania. Ba, nie ma nawet słowa badanie. Jest tylko o wykonaniu pomiaru emisji zanieczyszczeń.

 

Może to ma być dodatkowe badanie pojazdu skierowanego przez OKRD ? 

 

 

A ogólnie to

 

3 godziny temu, Lisw napisał:

 Sąde wprowadzamy 

jak mawiała Pawlakowa "Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie" - pakując mu granaty do kieszeni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suugi81
Napisano (edytowany)

Tak jak pisałem wcześniej mogłem coś zapomnieć, pomylic itd. Jakby się ktoś trafił z tego egzaminu proszę o uzupełnienie dla potomnych. 

Ale jestem prawie pewny że wystarczyło opisać jakie dokumenty żądamy i opisać procedurę pomiaru emisji zanieczyszczeń. Było to chyba badanie okresowe. Zdało z tego co pamiętam 5 osób całość plus parę osób zaliczyło opisowe.

Edytowano przez Suugi81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisw

Przepraszam za za literówkę pisane na tel. Opisałem to pytanie tak obrazowo ale jeśli jest coś nie tak to dopiszcie uwagi i swoje wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.