Skocz do zawartości

Opisowa 09.01.2019 godzin. 8.30 Lublin


Suugi81

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie mniej więcej brzmiało.

Na stację przyjeżdża pojazd N3 samochod cieżarowy(chyba z turbodoładowaniem zarejestrowany w 2012r) przewożący beton z urządzeniem do podawania pod ciśnieniem "zaprawe". Pojazd w chwili przyjazdu na stację ma 30stopni oleju silnikowego. Klientowi bardzo się śpieszy ponieważ jest załadowany betonem który ma dostarczyć na budowę.Nalezy wykonać pomiar emisji zanieczyszczen.

Jakie dokumenty żądamy i opisać w/w procedurę pomiaru.

Mogłem oczywiście coś pomylic więc proszę mnie poprawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tego egzaminu, a dokładnie tematu egzaminu?
Czy na pewno było takie zagadnienie? 

Możliwe że były różne tematy?

Edytowane przez g0rnik00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o, którym mówi Suugi81 ostatnio pojawiło się na teoretycznym jako pytanie opisowe (09.01.19 Wrocław). Identyczne z tym w/w.

Edytowane przez Sucre9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd kar.N3 to pojazd, którego max. masa przekracza 12 ton. Pokazy zarejestrowany w 2012r. czyli zadymienie nie może przekroczyć 1,5m1. Pojazd posiada urządzenie podlegające pod dozór TDT( czyli kierowcą musi przedstawić ważną decyzję o protokół). Weryfikacja danych zawartych w decyzji TDT i na urządzeniu. Podczas wykonywania pomiaru zadymienia wykonujemy następujące czynności: sprawdzany układ wydechowy (szczelności i kompletność), temperatury oleju min.70, płynu chłodzącego 80 stopni Celsjusza., w tym przypadku pojazd należy dogrzać. Należy również przedmuchać układ wydechowy przez kilkukrotne wciśnięcie pedału gazu i przez ok 1 min utrzymać na wyższych obrotach. Sąde wprowadzamy do układu wydechowego centrycznie, przewody nie mogą być pozaginane aby nie utrudniały przepływu spalin do dymomierza. Pomiaru dokonuje się od obrotów jałowych i przez wciśnięcie pedału gazu, aż do pełnego wydatku pompy wtryskowej. Wysokie obroty utrzymujemy przez min 1,5s. Przerwa po takim pomiarze ok 15s. wykonujemy min 3 takie pomiary, pod uwagę bierzemy wyniki uzyskane z 3 pomiarów nie różniących się od siebie więcej niż 0,50m1 i nie tworzą tendencji malejącej. 

Dokumenty niezbędne do badania to: dowód rejestracyjny, decyzja na urządzenie TDT . Diagnosta wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu w którym określa wynik badania - pozytywny ustala termin następnego badania za rok od daty ostatniego oraz w uwagach wpisuje nr i datę decyzji/ protokół oraz podbiją DR. Jeśli jest to wynik negatywny to nie określa następnego BTP w polu uwagi wpisuje się symbol usterki np. 6.5 UI. Sam jestem ciekaw czy bym zdał.?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lisw napisał:

 Diagnosta wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu w którym określa wynik badania - pozytywny ustala termin następnego badania za rok od daty ostatniego oraz w uwagach wpisuje nr i datę decyzji/ protokół oraz podbiją DR. Jeśli jest to wynik negatywny to nie określa następnego BTP w polu uwagi wpisuje się symbol usterki np. 6.5 UI. Sam jestem ciekaw czy bym zdał.?

 

 

 

W pytaniu, jak czytam, nie ma jaki dokument wystawia diagnosta, nic o wyniku czy usterkach. Nie ma nawet nic o rodzaju badania. Ba, nie ma nawet słowa badanie. Jest tylko o wykonaniu pomiaru emisji zanieczyszczeń.

 

Może to ma być dodatkowe badanie pojazdu skierowanego przez OKRD ? 

 

 

A ogólnie to

 

3 godziny temu, Lisw napisał:

 Sąde wprowadzamy 

jak mawiała Pawlakowa "Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie" - pakując mu granaty do kieszeni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej mogłem coś zapomnieć, pomylic itd. Jakby się ktoś trafił z tego egzaminu proszę o uzupełnienie dla potomnych. 

Ale jestem prawie pewny że wystarczyło opisać jakie dokumenty żądamy i opisać procedurę pomiaru emisji zanieczyszczeń. Było to chyba badanie okresowe. Zdało z tego co pamiętam 5 osób całość plus parę osób zaliczyło opisowe.

Edytowane przez Suugi81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.