Skocz do zawartości

PSKP a vat


demotywator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Zwracam się do państwa z zapytaniem czy na podstawowej stacji kontroli pojazdów można wykonać badanie okresowe samochodu który w dowodzie rejestracyjnym w adnotacjach posiada wpis vat ?

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak możesz - tylko uważaj na cwaniaków - szczególnie tych którym kończy się DR - bo w DR może być już nie aktualny Vat - jadą specjalnie na PSKP bo nowy a stary VAT-2 to wielka różnica - jako Okręgówka robię przy starym adnotacje - Nie odpowiada warunkom Vat - 2 - a podstawówki rzadko na to zwracają uwagę i przy wymianie DR WK przepisuje Stary Vat do nowego DR

A klient dla doki dalej odlicza podatek

Ostatnio kolega z podstawowej dzwonił do mnie z pytaniem - dla czego klient robi badanie jak dzień wcześniej w Cep widział wykonany przegląd - powiedziałem aby zobaczył w adnotacjach czy przypadkiem nie ma problemu z Vat - 2 - strzał w dziesiątkę - dla odliczeń klient jest w stanie odwiedzić kilka SKP - aby tylko wynik był pozytywny a Vat pozostał w DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, IVVO napisał:

tylko uważaj na cwaniaków - szczególnie tych którym kończy się DR - bo w DR może być już nie aktualny Vat - jadą specjalnie na PSKP bo nowy a stary VAT-2 to wielka różnica

Nowy a stary VAT-2 można bez problemu odróżnić po dacie wpisania adnotacji VAT o liczbie miejsc nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Pozio napisał:

to nie lepiej mu zrobic nowe badanie na VAT?

Kolego @Pozio na PSKP takich dodatkowych badań się nie wykonuje - i myślę, że Tobie " po głowie " nie chodzi chęć zrobienia takowego badania ( o ile pracujesz w PSKP ) co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, leski66 napisał:

Kolego @Pozio na PSKP takich dodatkowych badań się nie wykonuje - i myślę, że Tobie " po głowie " nie chodzi chęć zrobienia takowego badania ( o ile pracujesz w PSKP ) co ?

czy gdzies w jakikolwiek sposob zasugerowalem cos takiego? pracuje na PSKP i OSKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Pozio napisał:

 pracuje na PSKP i OSKP

To skąd sugestia by zrobić

 

1 godzinę temu, Pozio napisał:

 to nie lepiej mu zrobic nowe badanie na VAT?

 skoro wyrażnie autor napisał

 

16 godzin temu, demotywator napisał:

... czy na podstawowejj stacji kontroli pojazdów można wykonać badanie okresowe samochodu który....

??

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, danielg539 napisał:

po dacie wpisania adnotacji VAT

Po wymianie DR ta data "ginie"

 

28 minut temu, danielg539 napisał:

o liczbie miejsc nie wspomnę

Dam Tobie namiar na kilka podstawówek dla których to bez różnicy - dla nich Vat to abstrakcja - kolegów z podstawówek przepraszam - bo jest wiele porządnych PSKP 

Ale bardzo wiele twierdzi iż to nie ich sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, IVVO napisał:
2 godziny temu, danielg539 napisał:

po dacie wpisania adnotacji VAT

Po wymianie DR ta data "ginie"

Cała adnotacja powinna zginąć - kumaty pracownik WK nie powinien mieć z tym problemu.

Jeżeli w WK bezmyślnie przepisują adnotacje to pewnie wykreślone zastawy też przepisują do nowych DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież US zna zmiany w Vat i przy kontroli nie będą pytać o zapis w dowodzie i chyba nie znajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania . Co może skutkować karami i odsetkami dla właściciela , dziwna ta wycieczka po PSKP.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, danielg539 napisał:

Przynajmniej powinno tak być.

Tak jest, nie spotkałem się z sytuacją by WK przepisywał adnotacje o Vat bezmyślnie, dawniej może i tak, ale po zmianach z  2014 to jest zbyt gruba sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 11.01.2019 o 08:05, mirek_handlarz napisał:

Tak jest, nie spotkałem się z sytuacją by WK przepisywał adnotacje o Vat bezmyślnie...

 

A ja się spotkałem :hooray:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę inne pytanie.

Badanie okresowe, pojazd 2 miejsca siedzące i brak przegrody. Data rejestracji 1994, adnotacjach VAT. No i tak, Vatu nie spełnia bo nie ma przegrody. Czyli na zaświadczeniu nie spełnia wymagań dla VAT. A jakaś podstawa do negatywnego wyniku badania ?? Za przegrodę nie da rady bo przed 1999 nie trzeba jej mieć... jakieś inne pomysły ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czymś i jakoś podeprzeć się trzeba. To jest własnie to, że inne dodatkowe klepie się corocznie, a z VATEM jak popadnie. Na upartego dopisz VAT-dodatkowe i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Logen napisał:

robię badanie okresowe to mogę wpitolić usterkę z badania dodatkowego

Przyznam się , że raz tak zrobiłem ( niesłuszną adnotację wykreślono ) nikt do mnie nie zadzwonił i klient na " popraweczkę " się zgłosił.:oops:

Też szło o Vat.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Logen napisał:

No ale jak robię badanie okresowe to mogę wpitolić usterkę z badania dodatkowego ??

Możesz, skoro nie spełnia warunków dodatkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, przy samym okresowym w jakiś magiczny sposób spełnienie warunków VAT się potwierdza w punkcie drugim zaświadczenia. To w końcu bada się ten VAT na okresowym, czy nie bada?

Zakładam, że rozmawiamy na badaniu wykonywanym przez  OSKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.