Skocz do zawartości

PSKP a vat


demotywator

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Paprock napisał:

badaniu wykonywanym przez  OSKP

No nie inaczej " ma się rozumieć ":oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak doprecyzowywuję, bo raz: problem dopisany do tematu "PSKP a VAT". A dwa: to u mnie na podstawowych funkcjonuje taka dopiska uzgodniona nie wiadomo jak, którą się wpisuje do punktu pierwszego uwag zaświadczenia, a brzmi ona tak: 

Adnotacje urzędowe dowodu rejestracyjnego zwierają wpis [---VAT-(?)---] :-?

Chodzi o to, żeby nie potwierdzać tego, co nie należy do stacji podstawowych ale zaznaczyć, że jednak pojazd coś tam ma wspólnego z VATEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a co jak taki pojazd przyjedzie na podstawowa stacje... mam dać usterkę z dodatkowego badania którego nawet nie mogę przeprowadzać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze go nie możesz przeprowadzić - nie oznacza że masz to zignorować - walisz usterki jak okręgowa - chyba że nie które programy dla PSKS pewne usterki z pewnych zakresów badań mają po blokowane - przykład - bez przegrody która jest wymagana przy VAT -1 klient przyjeżdża na OBT - puścić czy pogonić -  ale to moje zdanie nie musisz się wzorować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie bla... bla... bla..., że nadgorliwość coś tam... coś tam, ale jako funkcjonariusz publiczny napisałbym w zaświadczeniu, iż poza wymaganym zakresem stwierdzono braki w niespełnieniu warunków VAT-ustawy, o czym zostanie powiadomiony Wydział Komunikacji wraz z Urzędem Skarbowym.

Druga opcja, to odstąpić od badania i niech ktoś inny z delikwentem się mota. Cała sytuacja jest dalece niedoprecyzowana i cokolwiek zrobi stacja podstawowa, to i tak będzie źle.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był taki temat rozbijany przez kilka stron, link daję do najbardziej kompetentnej odpowiedzi (wyjaśnienia)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
W dniu 7.02.2019 o 13:14, Paprock napisał:

Poza tym, przy samym okresowym w jakiś magiczny sposób spełnienie warunków VAT się potwierdza w punkcie drugim zaświadczenia. To w końcu bada się ten VAT na okresowym, czy nie bada?

Zakładam, że rozmawiamy na badaniu wykonywanym przez  OSKP.

Witam. 

Z góry chciałbym powiedzieć że jestem świeżym diagnosta dlatego proszę o wyrozumiałość.

Na pskp na przy badaniu okresowym samochodu z wbitym vat1 w dr zaznaczacie okienko vat i w uwagach wpisujcie że odpowiada warunkom na vat1 czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stacji podstawowej wcale VATU się nie dotyka. Nic a nic. Żadnych rubryk, okienek, zaznaczania, ptaszkowania.

Stację podstawową interesują warunki techniczne pojazdów przy badaniach, które to badania stacja podstawowa może przeprowadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.