Skocz do zawartości

Niewłaściwa masa własna osobowe


tomallus

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, tomallus napisał:

Powiedzmy, że 

 

12 godzin temu, tomallus napisał:

Mam podstawy, żeby twierdzić, .

że ściemniasz, Ale to moje zdanie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomallus napisał:

Po co mi właściwe dane w dowodzie rejestracyjnym?

Powiedzmy, że za jakiś czas zechcę go zezłomować, a w między czasie zmieni się ustawa dot. recyklingu pojazdów i stacje demontażu będą wymagały masy rzeczywistej pojazdu z tą wpisaną w dowodzie rej, pod rygorem dodatkowej wysokiej opłaty za każdy brakujący kg. Oczywiście mogę zalać betonem progi i wyrównać masę. To czysto hipotetyczna sytuacja.

Przy założeniu nawet błędu pomiaru wagi na złomowisku - uzyskałeś potwierdzenie masy własnej swojego pojazdu. Czego tu jeszcze się doszukiwać ?

Nie szkoda cennego czasu, który można spożytkować w lepszy sposób ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd masz nie długo - więc przypuszczam - był sprowadzony ze Szwajcarii a tam za LPG nie przepadają więc prawdopodobnie była w nim instalacja CNG / czyli bateria 4-5 butli/ każda swoje waży - a w Szwajcarii po montażu gazu pojazd miał właśnie masę 930 kg - u nas CNG nie jest jeszcze tak popularne jak u nich więc przerobili na LPG - Jeśli instalacja była dołożona to Daihatsu gucio Tobie pomorze - podadzą dane z COC - a druga sprawa to Szwajcarzy nie są w Unii i dla nich producenci robią troszeczkę inne pojazdy - niby takie same ale nie do końca - mają większe wymagania niż europejczycy unijni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo... jak to było w Szwajcarii, co jak każde państwo ma własne wymagania, to zaiste były tam pomontowane baniaki kompozytowe, a te z kolei są lekuśkie jak piórko przecież. No i teraz jaki wywód będzie? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomallus napisał:

Jak to ustalić? Kogo pytać?

Spakuj kilku królów w kieszeń(oby nie za mało),wsiadaj w auto i przyjedż do mnie.Zrobimy opinię rzeczoznawcy,zważymy pojazd z pełnym wyposażeniem i płynami i sprawa załatwiona(ogółem wszystko to co do WK potrzebne).Aha, jeśli waga wyjdzie około 900-930 kg. a  wedłóg ciebie będzie to za duzo, kasy nie zwracam:).

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, blakop napisał:

W dowodzie jest 930 kg. Po zważeniu okazało się, że tyle właśnie waży.

Gdzie tu niezgodność?

no właśnie czytam ten wątek i się zastanawiam o co biega bo jeżeli z wagi wychodzi podobnie .....

8 godzin temu, Logen napisał:

Skoro ma zamontowane LPG to z ważenia już nigdy nie wyjdzie poprawna masa własna. Albo rzeczoznawca albo producent pojazdu. Ewentualnie wydział komunikacji i poprosić o ksero dowodu rejestracyjnego z Szwajcarii.

wg mnie producent o ile lpg jest fabryczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wy bierzecie te mądrości. Auto ma LPG zamontowane w 2015r w Polsce. Pierwsza rejestracja w kraju 2011r.

Na kilkanaście szt tego modelu dostępnych, do sprzedaży w Polsce, mam odpowiedź od 5ciu z identyczną samą masą własną wynoszącą 840kg.

Pewnie to dla Was za mało, na miarodajną opinię,  Miałem kilka małych aut i w każdym masa własna zgadzała się z ogólnodostępnymi danymi w necie.

W tym przypadku jest inaczej i dlatego drążę temat. W holenderskich ogłoszeniach, gdzie to auto jest dość popularne, podają masę gołego auta 740kg, a gotowego do jazdy 840kg.

Tam ma to znaczenie, bo podatek drogowy płaci się od wagi auta. Interesują mnie tylko odpowiedzi wnoszące coś do sprawy.

"Ewentualnie wydział komunikacji i poprosić o ksero dowodu rejestracyjnego z Szwajcarii." w którym WK mogę to sprawdzić? Tam gdzie auto miało pierwszą rejestrację w kraju?

Czy mają ogólny system i każdy wydział komunikacji ma do tego dostęp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tomallus napisał:

"Ewentualnie wydział komunikacji i poprosić o ksero dowodu rejestracyjnego z Szwajcarii." w którym WK mogę to sprawdzić? Tam gdzie auto miało pierwszą rejestrację w kraju?

Czy mają ogólny system i każdy wydział komunikacji ma do tego dostęp?

 

- żeby to coś zagrażało życiu lub zdrowi, to jeszcze jak cię mogę, chętny urzędnik znalazłby się do pomocy, a tak...

Tak, to trzeba w swoim urzędzie, a właściwie w urzędzie, w którym auto jest zarejestrowane znaleźć chętnego urzędnika do współpracy, który to po niteczce będzie wracał do kłębka gdzie pojazd przechodził pierwszą rejestrację w Polsce, no i w przepastnych archiwach przekopać zasoby coby wydostać szwajcarskie papiery wraz z zaświadczeniem i załącznikiem opisującym dane techniczne z pierwszego badania przed pierwszą rejestracją w Polsce. Powodzenia życzę. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Paprock napisał:

gdzie pojazd przechodził pierwszą rejestrację w Polsce

a tam "diagnosta" może dane "zassał/wyssał/zapodał" z pewnego katalogu, który zbiorem wszelkich danych jest w tym włąśnei nieprawidłowych...

 

A może kolega wrzuci nr VIN przedmiotowego pojazdu i  ktoś z kolegów sprawdzi na "bębnie" programu, katalogu, o którym wspomniałem. 

Edytowane przez biker100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomallus napisał:

w którym WK mogę to sprawdzić? Tam gdzie auto miało pierwszą rejestrację w kraju?

 

Tak. Zobacz w karcie pojazdu, w którym urzędzie była I rejestracja w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomaluss chyba nie po to link stronki został zapodany, żebyś numer VIN tu napisał :?

Wychodzi, że Jacdiag zapodał link, Ty VIN, a chętni mogą sobie przy kawie szukać w necie danych, tak? :evil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2019 o 13:59, biker100 napisał:

ktoś z kolegów sprawdzi na "bębnie" programu, katalogu, o którym wspomniałem.

XXX mówi w większości przypadków 840. Są dwa o masie 545?

ITS mówi, że G w zakresie 765 - 845

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.