Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
tomallus

Niewłaściwa masa własna osobowe

Polecane posty

Mecher
11 godzin temu, tomallus napisał:

Powiedzmy, że 

12 godzin temu, tomallus napisał:

Mam podstawy, żeby twierdzić, .

że ściemniasz, Ale to moje zdanie 

mirek_handlarz

Po co mi właściwe dane w dowodzie rejestracyjnym?

Powiedzmy, że za jakiś czas zechcę go zezłomować, a w między czasie zmieni się ustawa dot. recyklingu pojazdów i stacje demontażu będą wymagały masy rzeczywistej pojazdu z tą wpisaną w dowodzie rej, pod rygorem dodatkowej wysokiej opłaty za każdy brakujący kg. Oczywiście mogę zalać betonem progi i wyrównać masę. To czysto hipotetyczna sytuacja.

Przy założeniu nawet błędu pomiaru wagi na złomowisku - uzyskałeś potwierdzenie masy własnej swojego pojazdu. Czego tu jeszcze się doszukiwać ?

Nie szkoda cennego czasu, który można spożytkować w lepszy sposób ? ;)

IVVO

Pojazd masz nie długo - więc przypuszczam - był sprowadzony ze Szwajcarii a tam za LPG nie przepadają więc prawdopodobnie była w nim instalacja CNG / czyli bateria 4-5 butli/ każda swoje waży - a w Szwajcarii po montażu gazu pojazd miał właśnie masę 930 kg - u nas CNG nie jest jeszcze tak popularne jak u nich więc przerobili na LPG - Jeśli instalacja była dołożona to Daihatsu gucio Tobie pomorze - podadzą dane z COC - a druga sprawa to Szwajcarzy nie są w Unii i dla nich producenci robią troszeczkę inne pojazdy - niby takie same ale nie do końca - mają większe wymagania niż europejczycy unijni 

Paprock

Nooo... jak to było w Szwajcarii, co jak każde państwo ma własne wymagania, to zaiste były tam pomontowane baniaki kompozytowe, a te z kolei są lekuśkie jak piórko przecież. No i teraz jaki wywód będzie? ;-)

yogi1984
Napisano (edytowany)

Jak to ustalić? Kogo pytać?

Spakuj kilku królów w kieszeń(oby nie za mało),wsiadaj w auto i przyjedż do mnie.Zrobimy opinię rzeczoznawcy,zważymy pojazd z pełnym wyposażeniem i płynami i sprawa załatwiona(ogółem wszystko to co do WK potrzebne).Aha, jeśli waga wyjdzie około 900-930 kg. a  wedłóg ciebie będzie to za duzo, kasy nie zwracam:).

Edytowano przez yogi1984

Nikita_Bennet
19 godzin temu, blakop napisał:

W dowodzie jest 930 kg. Po zważeniu okazało się, że tyle właśnie waży.

Gdzie tu niezgodność?

no właśnie czytam ten wątek i się zastanawiam o co biega bo jeżeli z wagi wychodzi podobnie .....

8 godzin temu, Logen napisał:

Skoro ma zamontowane LPG to z ważenia już nigdy nie wyjdzie poprawna masa własna. Albo rzeczoznawca albo producent pojazdu. Ewentualnie wydział komunikacji i poprosić o ksero dowodu rejestracyjnego z Szwajcarii.

wg mnie producent o ile lpg jest fabryczne

tomallus

Skąd wy bierzecie te mądrości. Auto ma LPG zamontowane w 2015r w Polsce. Pierwsza rejestracja w kraju 2011r.

Na kilkanaście szt tego modelu dostępnych, do sprzedaży w Polsce, mam odpowiedź od 5ciu z identyczną samą masą własną wynoszącą 840kg.

Pewnie to dla Was za mało, na miarodajną opinię,  Miałem kilka małych aut i w każdym masa własna zgadzała się z ogólnodostępnymi danymi w necie.

W tym przypadku jest inaczej i dlatego drążę temat. W holenderskich ogłoszeniach, gdzie to auto jest dość popularne, podają masę gołego auta 740kg, a gotowego do jazdy 840kg.

Tam ma to znaczenie, bo podatek drogowy płaci się od wagi auta. Interesują mnie tylko odpowiedzi wnoszące coś do sprawy.

"Ewentualnie wydział komunikacji i poprosić o ksero dowodu rejestracyjnego z Szwajcarii." w którym WK mogę to sprawdzić? Tam gdzie auto miało pierwszą rejestrację w kraju?

Czy mają ogólny system i każdy wydział komunikacji ma do tego dostęp?

Paprock
22 minuty temu, tomallus napisał:

"Ewentualnie wydział komunikacji i poprosić o ksero dowodu rejestracyjnego z Szwajcarii." w którym WK mogę to sprawdzić? Tam gdzie auto miało pierwszą rejestrację w kraju?

Czy mają ogólny system i każdy wydział komunikacji ma do tego dostęp?

- żeby to coś zagrażało życiu lub zdrowi, to jeszcze jak cię mogę, chętny urzędnik znalazłby się do pomocy, a tak...

Tak, to trzeba w swoim urzędzie, a właściwie w urzędzie, w którym auto jest zarejestrowane znaleźć chętnego urzędnika do współpracy, który to po niteczce będzie wracał do kłębka gdzie pojazd przechodził pierwszą rejestrację w Polsce, no i w przepastnych archiwach przekopać zasoby coby wydostać szwajcarskie papiery wraz z zaświadczeniem i załącznikiem opisującym dane techniczne z pierwszego badania przed pierwszą rejestracją w Polsce. Powodzenia życzę. ;-)

biker100
Napisano (edytowany)

2 godziny temu, Paprock napisał:

gdzie pojazd przechodził pierwszą rejestrację w Polsce

a tam "diagnosta" może dane "zassał/wyssał/zapodał" z pewnego katalogu, który zbiorem wszelkich danych jest w tym włąśnei nieprawidłowych...

A może kolega wrzuci nr VIN przedmiotowego pojazdu i  ktoś z kolegów sprawdzi na "bębnie" programu, katalogu, o którym wspomniałem. 

Edytowano przez biker100

michal_k
3 godziny temu, tomallus napisał:

w którym WK mogę to sprawdzić? Tam gdzie auto miało pierwszą rejestrację w kraju?

Tak. Zobacz w karcie pojazdu, w którym urzędzie była I rejestracja w kraju.

tomallus

VIN JDAL276S001007740

Paprock

@tomaluss chyba nie po to link stronki został zapodany, żebyś numer VIN tu napisał :?

Wychodzi, że Jacdiag zapodał link, Ty VIN, a chętni mogą sobie przy kawie szukać w necie danych, tak? :evil:

aboz
Dnia 12.01.2019 o 13:59, biker100 napisał:

ktoś z kolegów sprawdzi na "bębnie" programu, katalogu, o którym wspomniałem.

XXX mówi w większości przypadków 840. Są dwa o masie 545😳

ITS mówi, że G w zakresie 765 - 845

biker100

Czyli wychodzi, że 840 to masa pojazdu gotowego do jazdy z kierowcą. Znalazłem w necie dane techniczne i podają 765kg. 

tomallus
Dnia 13.01.2019 o 13:01, Jacdiag napisał:

przez https://info-car.pl/infocar/vin.html też można się coś dowiedzieć 

Dane dokładnie takie same jak w dowodzie. Brak informacji w zakładce dane homologacyjne.

"XXX mówi w większości przypadków 840" a są takie, które mają więcej (np. 930kg)?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.