Skocz do zawartości

Przyczepa 4-osie


klosek

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, michal_k napisał:

A gdzie w przepisach to mogę znaleźć?

może i formalnego zakazu nie ma  ale ... większość przyczep rolniczych ma konstrukcyjnie ograniczoną prędkość i do tej prędkości dostosowane opony , łożyska itd ( czemu niektóre przyczepy , no oko takie same , maja homo tylko jako rolnicze , niektóre jako ciężarowe ? ). sam rodzaj - przyczepa ciężarowa ROLNICZA . często też ,zwłaszcza starsze przyczepy rolncze , nie są przystosowane do pneumatycznie do połączenia z samochodem ciężarowym ( jednoobwodowy układ hamulcowy , hydraulicznyy układ hamulcowy ). . po co są kategorie przyczep O , czy  R ?

22 godziny temu, IVVO napisał:

Fas-track - 85km/h lepiej od nie jednej ciężarówki? 

w PL i tak Vmax to 30 km/h , nawet kategorii T5

44) ciągnik rolniczy - pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia rozwijanie prędkości nie

mniejszej niż 6 km/h, skonstruowany do używania łącznie ze sprzętem do prac rolnych, leśnych

lub ogrodniczych; ciągnik taki może być również przystosowany do ciągnięcia przyczep oraz do

prac ziemnych;

6. Prędkość dopuszczalna niektórych pojazdów, z zastrzeżeniem ust. 2, wynosi:

1) ciągnika rolniczego (również z przyczepą) - 30 km/h;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piter1973 napisał:

może i formalnego zakazu nie ma  ale ...

 

Czyli jednak mogę używać przyczepy rolniczej w zestawie z pojazdem samochodowym, oczywiście przy dostosowaniu się do jej ograniczeń (prędkość, odpowiednie połączenie układów hamulcowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obobiście bym takim "zestawem " nie jechał . w omawianym przypadku  pojazd ciągnącyy musiałby mieć max 6 m długości żeby nie przekroczyć dopuszczalnych 18,75 m . ciągniki siodłowe mają ponad 6 m długości .sytuacja trochę patowa .legalnie bez odstępstwa na warunki i zezwolania na "gabaryt " jeździć nie będzie mogła , jako rolnicza bez odstępstwa i bez zezwolenia tylko z ciągnikiem rolniczym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, piter1973 napisał:

w PL i tak Vmax to 30 km/h , nawet kategorii T5

 

Już to przerabialiśmy. Rozporządzenia unijne przewidują szybkie ciągniki więc mogą sobie takowe być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, blakop napisał:

Rozporządzenia unijne przewidują szybkie ciągniki więc mogą sobie takowe być

mogą i są co nie zmienia faktu ,że nasze przepisy są  "100 lat za murzynami " i ciągnik kat T5 legalnie w PL mże jechać 30 km/h , tyle wg ustawy PoRD . przykładów przepisów " 100lat za murzynami " możemy mnożyć ale nie o tym ten wątek :657:

4 godziny temu, michal_k napisał:

Czyli jednak mogę używać przyczepy rolniczej w zestawie z pojazdem samochodowym,

nie namawiam , nie odmawiam ,  żeby nie było,  że Ja kazałem używać   :564:

Art. 3. 1. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować

ostrożność albo gdy ustawa tego wymaga - szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które

mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, ruch ten utrudnić

albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę.

Przez działanie rozumie się również zaniechanie.

 

Jak powinien być oznakowany pojazd wchodzący w skład zespołu pojazdów  ciągnący przez ciągnik rolniczy ? trójkątem . wtedy inni uczestnicy wiedzą ,że pojazdy jadą wolniej i są do tego przygotowani . widząc ciężarówkę z przyczepą możemy sie spodziewać iż jadą  szybciej niż 30 km/h .  takie jest moje wyobrażenie w tym temacie ale ja mam zbyt wybujałą wyobraźnię  i wypaczoną psychikę przez to ,że mam ciut praktyki w kierowaniu każdym rodzajem pojazdów ( od roweru , motoroweru ,  moto , przez osobowe , "dostawcze " , tiry , autobusy , traktory , gabaryty ).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2019 o 12:03, michal_k napisał:

 

Czyli jednak mogę używać przyczepy rolniczej w zestawie z pojazdem samochodowym, oczywiście przy dostosowaniu się do jej ograniczeń 

No to teraz pytanie jak z oznakowaniem tak eksploatowanej przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - przyczepa jako rolnicza nie będzie miała tablic wyróżniających pojazd długi i ciężki , będzie musiała mieć trójkąt ( dla wolnobieżnych ) .

Jak Michał chce to niech ciągnie przyczepy rolnicze samochodem ciężarowym pomimo braku formalnego zakazu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie chce ciągać, bo osobiście mnie to nie interesuje czym klient bezie to ciągnął.

Ja to chce wypisać badanie techniczne w sposób poprawny, legalny, bez udziwnień na rolniczą i  żeby nikt się mi nie doczepił ani w MT (odnośnie odstępstwa) ani w WK (odnośnie różnicy mas dowód -tabliczka)

Na chwile obecną klient będzie konsultował temat z rzeczoznawcą, który będzie pomagał mu w  wypełnieniu wniosku o odstępstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, klosek napisał:

Na chwile obecną klient będzie konsultował temat z rzeczoznawcą, który będzie pomagał mu w  wypełnieniu wniosku o odstępstwo.

wg mnie bardzo dobre rozwiązanie . dać na 1 okresowym  N i  odstępstwo na naciski . DMC , długość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, piter1973 napisał:

dać na 1 okresowym  N i  odstępstwo na naciski . DMC

 

Ale czy jest podstawa do N skoro można określić dopuszczone rozporządzeniem, niższe wartości DMC i nacisków?

 

Chodzi mi o to, czy o wyniku badania ma decydować "decyzja" klienta - panie, dać panu N czy dać P z ograniczeniem DMC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, michal_k napisał:

ma decydować "decyzja" klienta

gdyby klient nie mógł zadecydować to wiekszość naczep gabarytowych byłaby ograniczona przepisami administracyjnymi . klient wnosi / prosi o odstepstwo a czy je uzyska to już nie problem diagnosty. ciągnik siodłowy także może uzyskać odstępstwo do MMc ale z Badania ma wynikać N i podajemy czego dotyczy . Miałem 2 takie przypadki ( wożenie koparek , spychów ) , ciągnik dostał odstępstwo na DMC = 21000 kg , naciski 8 i 13 ton , naczepa chyba na DMC 41 ton ( chyba bo osie po 9 ton a siodło chyba 14 ).  na tyle pozwalało MMC . Realizacja wniosku o odstępstwo w Ministerstwie trwa ponad 6 mies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piter1973 napisał:

, naczepa chyba na DMC 41 ton ( chyba bo osie po 9 ton a siodło chyba 14 ).  na tyle pozwalało MMC . 

po za konkursem , jakie jest max DMC naczepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po za konkursem , jakie jest max DMC naczepy?

 

 jakiej ?  takie , na ile pozwala nacisk osi i siodła , najczęściej 3 osiowa ma dmc 36 ton ( 8+8+8+12 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie jakiej? bo zadanie nie jest kompletne, liczby osi można sie domyślić  rozstaw trzeba zgadywać , a może być róznie. I dalej , ten CS miał wg tabliczki mc 21000 kg ?

Edytowane przez duchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blakop i nic, pytam się tylko kolegi piter1973  o dmc naczepy , bo o odstępstwo występował .

I nie chodzi mi o  jak napisał "najczęściej".

Edytowane przez duchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, duchu napisał:

piter1973  o dmc naczepy , bo o odstępstwo występował

o odstępstwo występował klient , ja wypisywałem parametry , wszystko przepisane z TZ  , max nacisków na osie i max nacisku na siodło ( bez ograniczania do wartości administracyjnych w PL ) . po ograniczeniu byłoby na oś po 8 ton i siodło 12 ton czyli DMC 36 ton , bez ograniczeń 41 ton ( 9 +9+9+14 wg TZ ). daje nam 5 ton ładowności więcej a to już dużo dla kogoś kto wozi maszyny budowlane .

8 godzin temu, blakop napisał:

naczep ma w katalogu its ma DMC rzędu 38-39 ton. I co? 

trochę dużo , bardziej pasuje na MMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie znalazłeś max  dopuszczalny nacisk na siodło?

2 minuty temu, piter1973 napisał:

trochę dużo , bardziej pasuje na MMC.

nie koniecznie, zwróć uwagę ze Blakop nie podał rozstawu osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, duchu napisał:

a gdzie znalazłeś max  dopuszczalny nacisk na siodło?

a na TZ

 

15 minut temu, duchu napisał:

zwróć uwagę ze Blakop nie podał rozstawu osi.

wiem , ale użyto słowa "standardowych " , uznałem to za rozstaw osi 1, 3 - 1,4 m przy  liczbie osi 3 i nacisk siodła 12 t ( sa 11 t ). wcześniej napisałem ,że nie da się jednym zdaniem określić jakie DMC powinna mieć naczepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie uzupełniania DIPu. Jeżeli robicie badanie ciągnika siodłowego który ma na 2 osi bliźniaki co wpisujecie w liczbie kół ?? 2 osie 6 kół, czy 2 osie 4 koła ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Logen napisał:

2 osie 6 kół

 

Dnia 17.01.2019 o 15:50, piter1973 napisał:

że nie da się jednym zdaniem określić jakie DMC powinna mieć naczepa.

Jak najbardziej da - jest na TZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.