Skocz do zawartości

Przyczepa 4-osie


klosek

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, piter1973 napisał:

 zależy od sumy nacisków na osie i nacisku na siodło . naciski na osie zależą od wzajemnych odległości między sobą .

no właśnie. Teraz w kwestii twojego odstępstwa na naczepę (zresztą ciągnika i też), w ten sposób można by było wszystkie po podnosić bo większość ma konstrukcyjną i administracyjną różną. I z tego wynika że wystarczy do ciebie zajechać i oświadczyć że się będzie maszyny woziło- taki mały przekręcik. I jeszcze pytanie:jak myślisz tak ukompletowany zestaw (załadowany na max) może wyjechać z marszu na trasę ,czy jeszcze coś?

Edytowane przez duchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, yogi1984 napisał:

Wkońcu F2  jest administracyjne

czyli ile ?  suma nacisków osi  + nacisk siodła a to nie są parametry stałe .proste ?teoretycznie w każdej naczepie może być inaczej , decyduje rozstaw osi , od rozstawu osi zależy nacisk na osie , nacisk na siodło tez nie jest wszędzie jednakowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... No nie wiem co tu pozbierać potomnym, bo nie ukrywam, że dla mnie splątany jest ten temat trochę. Cuda, ładunki, odstępstwa, tabliczki i inne takie nie wiadomo jakie.

Ja się gubię! Halo! Panowie!

@piter1973 opisujesz jakąś naczepę o trzech osiach plus siodło. Potwierdzasz ten opis twierdzeniem, że często „widuje sprowadzane naczepy z wpisanymi żywcem naciskami po 9 ton (8,82 kN  ) w DR”.

IVVO do tego dopisuje jakąś teorię o bliźniakach zaraz. Nie wiadomo skąd i po co bliźniaki się tu rodzą. O co chodzi? Gdzie w warunkach znajdę naciski dla trzyosiowej naczepy z bliźniakami?

No szacun, ale o co kaman?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zaczynacie łapać - do każdej naczepy trza podejść indywidualnie 

No jak zwykle - oprócz Paproka? - ale to mój idol

Ja temat zakończyłem ze swojej strony - a jak chcecie to "kopcie dalej" pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Paprock napisał:

@piter1973 opisujesz jakąś naczepę o trzech osiach plus siodło. Potwierdzasz ten opis twierdzeniem, że często „widuje sprowadzane naczepy z wpisanymi żywcem naciskami po 9 ton (8,82 kN  ) w DR”.

ma szansę widzieć.

Ty natomiast podsumowałeś ten temat dosadnie ,ale lepiej bliźniaków w to nie mieszaj ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, duchu napisał:

ale lepiej bliźniaków w to nie mieszaj 

tych bliźniaków co księżyc ukradli ?:hooray:

 

14 minut temu, IVVO napisał:

zaczynacie łapać - do każdej naczepy trza podejść indywidualnie

z ust mi to Wyjąłeś . ja to wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Os

32 minuty temu, Paprock napisał:

IVVO do tego dopisuje jakąś teorię o bliźniakach zaraz. Nie wiadomo skąd i po co bliźniaki się tu rodzą.

Miałem nie pisać ale Paprok podważa moje kompetencje?

 

4) grupy osi składającej się z więcej niż trzech osi nienapędowych pojazdów silnikowych, przyczep i naczep, przy
odległości (d) między osiami składowymi:
a) nie większej niż 1,30 m (d ≤ 1,30) – 7 ton dla każdej osi,
b) większej niż 1,30 m i nie większej niż 1,80 m lub w przypadku pojazdów, o których mowa w § 4 ust. 2,
nie większej niż 2,00 m (1,30 < d ≤ 1,80 lub 2,00) – 8 ton dla każdej osi; dopuszcza się 9 ton dla każdej osi,
jeżeli jest ona wyposażona w koła bliźniacze i zawieszenie pneumatyczne;

grupy osi składającej się z trzech osi nienapędowych pojazdów silnikowych, przyczep i naczep, przy odległości (d)
między osiami składowymi:
a) nie większej niż 1,30 m (d ≤ 1,30) – 21 ton,
b) większej niż 1,30 m i nie większej niż 1,40 m (1,30 < d ≤ 1,40) – 24 tony,
c) większej niż 1,40 m i nie większej niż 1,80 m lub w przypadku pojazdów, o których mowa w § 4 ust. 2,
nie większej niż 2,00 m (1,40 < d ≤ 1,80 lub 2,00) – 27 ton;

Dla tego ZAPAMIĘTAJCIE RAZ NA JUTRO - KAŻDA NACZEPA TO OSOBNY PRZYPADEK - NIE MA ZŁOTEGO ŚRODKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, duchu napisał:

wystarczy do ciebie zajechać i oświadczyć że się będzie maszyny woziło- taki mały przekręcik.

ale co mnie interesuje co klient będzie woził , wnosi o badanie i badanie wykonuję . czy dostanie odstępstwo to juz nie mój problem . żaden przekręcić , wszystko zgodne z prawem .

 

1 godzinę temu, duchu napisał:

I jeszcze pytanie:jak myślisz tak ukompletowany zestaw (załadowany na max) może wyjechać z marszu na trasę ,czy jeszcze coś?

zezwolenie odpowiedniej kategorii na przejazd , niekiedy pilot ( piloci ) .

30 minut temu, duchu napisał:

sądzę z tym zestawem przekręcik ci wyszedł.

czemu ? gościu wozi koparki , uszkodzone maszyny budowlane , ciężarówki . ma jeszcze ciągnik 3 osiowy ale juz z odstępstwem kupił  ( nie wiem na ile ma DMC "odstąpione" )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie,zamiast występować o odstępstwo wystarczyło dokupić odpowiedni ciągnik / naczepę.W tej formie jest to przekręt i tyle,nie obchodzi mnie co będzie woził wg deklaracji- chcesz mieć pow 18 t na ciągniku - kup 3 osiowy, chcesz mieć naczepę z nacisk 9 t na oś kup taka z odp rozstawem , lub idź w stronę większej liczby osi

Edytowane przez duchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, IVVO napisał:

Os

Miałem nie pisać ale Paprok podważa moje kompetencje?

 

Dla tego ZAPAMIĘTAJCIE RAZ NA JUTRO - KAŻDA NACZEPA TO OSOBNY PRZYPADEK - NIE MA ZŁOTEGO ŚRODKA

 

- ależ owszem, tak, tak, tak. NIE MIESZAĆ. Ten przepis w tamtej polemice nie miał zastosowania. @piter1973 pocisnął o naczepie trzyosiowej! To skąd nagle wyskok o bliźniakach? Dla jakiego pojazdu, dla pojazdu składającego się z ilu osi dedykowany jest ten przepis, ten czwarty punkt?

 

Pisać ładnie, składnie i powoli. Jak czterolatkowi.

 

A poza tym, ten przepis był już użyty w zbieżnym problemie tak w temacie jak i w czasie jego powstania, łącznie z materiałami poglądowymi i symulacją wyliczenia d.m.c. naczepy pięcioosiowej: https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/13944-liczba-osi-pojazdu/&amp;do=findComment&amp;comment=264676

 

Jakieś wnioski, jakieś sugestie, jakieś odstępstwa, jakieś podstawy prawne, że toto na pięciu osiach nie może jeździć po drogach, bo...?

Z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Paprock napisał:

To skąd nagle wyskok o bliźniakach? Dla jakiego pojazdu, dla pojazdu składającego się z ilu osi dedykowany jest ten przepis, ten czwarty punkt?

Wszystko opisane :P

grupy osi składającej się z trzech osi nienapędowych pojazdów silnikowych, przyczep i naczep, przy odległości (d)
między osiami składowymi:
a) nie większej niż 1,30 m (d ≤ 1,30) – 21 ton,
b) większej niż 1,30 m i nie większej niż 1,40 m (1,30 < d ≤ 1,40) – 24 tony,
c) większej niż 1,40 m i nie większej niż 1,80 m lub w przypadku pojazdów, o których mowa w § 4 ust. 2,
nie większej niż 2,00 m (1,40 < d ≤ 1,80 lub 2,00) – 27 ton;

Zresztą jak wychodzi suma 27 a ośka może mieć 9 to matematyka mów że będzie miał 3 osie :P. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Logen! Możesz mi tu wskazać cokolwiek o bliźniakach? Możesz mi tu wskazać, że grupa osi składająca się z więcej niż trzech osi to jest to samo, co grupa osi składająca się z trzech osi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...powiem wam że wczoraj myślałem że coś zaczynam łapać z tego wszystkiego, niestety myliłem się.... Teraz tak tu jest namotane że chyba już nikt nie wie o co chodzi? A ja uświadomiłem sobie jak moja wiedza jest mała,wracam do punktu wyjścia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to opisując tą przyczepę wychodzi nam tak:

Cytat

5.1.2) grupy osi składającej się z

dwóch osi nienapędowych pojazdów silnikowych, przyczep i naczep, przy odległości (d) między osiami składowymi:
c) nie mniejszej niż 1,30 m i mniejszej niż 1,80 m - 18 t

No i tutaj nie ma nic o bliźniakach, wychodzi na to, że przy odległości 1,40 można na pojedynczych kołach mieć naciski po 9 ton na oś.

Jeżeli chodzi o bliźniaki to jest o nich informacja tylko tutaj:

Cytat

5.1.4) grupy osi składającej się z

więcej niż trzech osi nienapędowych pojazdów silnikowych, przyczep i naczep, przy odległości (d) między osiami składowymi:
b) większej niż 1,30 m i nie większej niż 1,80 m lub w przypadku pojazdów, o których mowa w artykule 4 ust. 2, nie większej niż 2,00 m - 8 ton dla każdej osi, dopuszcza się 9 ton dla każdej osi, jeżeli jest ona wyposażona w koła bliźniacze i zawieszenie pneumatyczne

Wychodzi że dopiero przy grupie osi złożonej z 4 osi, żeby można było uzyskać 9 ton na oś wymagane są bliźniaki.

Teraz musi nam IVVO wszystko potwierdzić :)

Edytowane przez Logen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, yogi1984 napisał:

chyba już nikt nie wie o co chodzi

eeeeeeeee tam, a @IVVO?

13 godzin temu, IVVO napisał:

Moim zdaniem wyjaśniłem to tak "łopatologicznie"  - że lepiej się nie da

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, yogi1984 napisał:

 A ja uświadomiłem sobie jak moja wiedza jest mała,

I nie jesteś w tej kwestii odosobniony, wertowałem to po parę razy i....... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oskp też zamknąć? skoro namieszane i nikt nic nie wie, to jak poprawnie wykonać badanie i jak dotychczas były wykonywane? trochę więcej wiary w siebie i swoje umiejętności Szanowni Koledzy !!!, @IVVO wszystkich pojazdów z całej Polski nie zdoła przebadać :hihi::faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.