Skocz do zawartości

r_kubis

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Rafi90 napisał:

Tylko lepiej jakby takich krążowników każdy częstował negatem  to wtedy może sytuacja by się polepszyła

 

Klient sam podszedł i mówi co jest nie tak, więc i ja do niego po ludzku musiałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! I lewusy trzaskają kasę, zarabiają niezłe pieniądze klepiąc dowody jak leci i są zadowoleni. Też mam świadomość, co i na których stacjach się dzieje, a tylko biadolę i cicho siedzę. Coś mi się zdaję, że w imię świętego spokoju, to deko za mało. Jak wyplewić te chwasty, to tałatajstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak świat światem obok róż rośnie perz, jedno dumne, piękne i proste, drugie nijakie, jedno podatne na złamania i uschnięcie, drugie nie do wyplenienia. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mi się znajomy pytał, czy nie wiem czy można zrobić kopię DR i z nią jeździć po Niemczech parę dni, jakby Policja do tego podeszła itd..

Bo sprawa taka wyszła, że musi pilnie wysłać DR kurierem do Polski po stempel, bo badanie się kończy, a auto codziennie tutaj do roboty potrzebne jest.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wadi napisał:

Zła " karma" wróciła

Żadna zła karma, normalnie obiadek i przytulanka jak się poczuje samotny w pierdlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2019 o 14:33, cezary napisał:

prokurator może zakazać wykonywania pracy bez wyroku sądowego?

wywoływany jakoś nabrał wody w usta, trudno, popytałem, tyle się dowiedziałem (tylko z przekazu werbalnego), w takiej sprawie jak powyższa prokurator może zakazać wykonywania pracy zawodowej, ale już pozbawienia uprawnień można dokonać tylko prawomocnym wyrokiem sądowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale IVVO już Ci odpowiedział to po co miałem pisać?

Prokurator jako taki sam nic nie może, ale sąd na wniosek prokuratora już w trakcie postępowania może podjąć w zasadzie dowolne środki zapobiegawcze.

Ale powtarzam - to nie jest decyzja prokuratora, tylko ciągle sądu (choć na jego wniosek).

 

Resztę zauważyłeś sam - czyli te środki zapobiegawcze nie są sankcją samą w sobie.

 

Natomiast mylisz trochę pojęcia - sąd orzeka zakaz wykonywania zawodu. Uprawnienia zabiera Ci WK. I tu ciekawostka - zakaz może obowiązywać np. tylko rok. Ale uprawnienia i tak stracisz na 5 :) Z zasady w przypadku diagnosty sankcje administracyjne są bardziej dotkliwe niż karne (w kwestii wykonywania zawodu).

 

A z tymi środkami zapobiegawczymi to jest trochę jak z "więzieniem". Stosowany np. areszt tymczasowy nie jest w swej istocie karą pozbawienia wolności, choć ma przecież identyczne skutki doraźne dla strony. Ale już prawne absolutnie nie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Ostatnio w programie Zawodowi Handlarze co raz częściej pojawiają się auta z przyciemnionymi szybami (przednimi bocznymi oczywiście)  i czerwonymi kierunkowskazami. Nawet w czasie sprzedaży tekst pana sprzedającego - musi pan przerobić światła bo ja nie zdążyłem , auto oczywiście świeżo sprowadzone z USA i zarejestrowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsz, to tylko program TV, który musi mieć oglądalność i nie zawsze są tam przedstawione prawdziwe informacje. Po drugie w każdym zawodzie są tzw. czarne owce, również w naszym i takie auta są rejestrowane, jednak jest to margines. Dlatego uważam, że taki post jest raczej nieuzasadniony, ponieważ oczernia nasze srodowisko na podstawie niesprawdzonym informacji. Większość aut z USA spełnia nasze warunki i przeglądy robione są rzetelnie. 

Edytowane przez Bartek24
  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Tomek D napisał:

Ostatnio w programie Zawodowi Handlarze co raz częściej pojawiają się auta z przyciemnionymi szybami (przednimi bocznymi oczywiście)  i czerwonymi kierunkowskazami.

Już parę lat temu w programie "Uwaga Pirat" lub "Drogówka" nie pamiętam już,  widziałem akcję jak dzielny patrol Policji zatrzymał mustanga i nie dość że kierunki czerwone i szyby "czarne" to tematem spotkania była tylko prędkość :) :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Qnick napisał:

to tematem spotkania była tylko prędkość :) :)  

A co miało być innego? mieli za zadanie łapać piratów i na tym się skupili :faint:, analogicznie jak my podczas badania dodatkowego za konkretną usterkę, przecież tylko to masz sprawdzić, albo tzw. poprawkowe po "N", jest za opony i to sprawdzasz, a to że nie ma w danym momencie  np. oświetlenia przecież Cię nie interesuje. :hihi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, cezary napisał:

A co miało być innego?

A co jedno drugiemu przeszkadza? Jakoś na trzeźwości zawsze potrafią przebadać przy kontroli drogowej i jakby złapali jakiegoś na podwójnym gazie, to nie byłoby tłumaczenia, że ich interesuje tylko prędkość. Oficjalna nazwa "drogówki" brzmi "Organ Kontroli Ruchu Drogowego", więc nie widzę problemów w tym, żeby przy okazji kontroli zwracali uwagę na to czy pojazd odpowiada WT, jeśli ten porusza się po drogach publicznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Był tez program, gdzie przy zatrzymaniu "za prędkość", sprawdzili gościowi przepuszczalność szyb, a nawet zauważyli nielegalne oświetlenie (dość dobrze zamaskowane), przypominające te policyjne.

Ktoś nawet na forum to wklejał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Mecher napisał:

Był tez program, gdzie przy zatrzymaniu "za prędkość", sprawdzili gościowi przepuszczalność szyb, a nawet zauważyli nielegalne oświetlenie (dość dobrze zamaskowane), przypominające te policyjne.

Tak też widziałem a z tym nielegalnym oświetleniem to nawet Insignia była jak dobrze pamiętam "taki prawie jak oryginał" :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2020 o 10:40, Czolgista napisał:

żeby przy okazji kontroli zwracali uwagę na to czy pojazd odpowiada WT

Dopóki Policja będzie działała na zasadzie akcji i statystyk, to nigdy nie będzie porządku na drogach. Wprowadzenie "tajemniczego obserwatora" działań patroli może zmieniłoby coś. Gdyby taki obserwator zarejestrował, że jadący/stojący radiowóz nie zareagował na mijającego go Tira z trzydziestoma światłami na kabinie, to taki patrol powinien dostać na grzbiet a w nagminnych przypadkach wydalony ze służby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale @adam1501 czego ty oczekujesz. Zainteresowałem się trochę filmami z YT nt. niewłaściwego parkowania w stolicy (Stop Cham Warszawa, samochodoza itp.) i policjanci pokazują jak bardzo nie znają albo mają w poważaniu PORD. Tragedia jest wtedy, jak taki jeden z drugim funkcjonariusz tłumaczy kolegów, bredząc przy tym niemiłosiernie. Polecam pooglądać. Ale uprzedzam, trzeba mieć silne nerwy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale do tego zawodu przyjmowani są tępi ludzi, którymi łatwo jest sterować więc nie wiem skąd zdziwienie, że przepisów nie mogą pojąć.

Edytowane przez danielg539
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pokutowało takie przekonanie, że jak kto nie wiedział co ze swoim życiem robić to szedł do policji. Tam zawsze potrzebowali ludzi klasyfikowanych do grupy: "mierny, bierny ale wierny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jak pracowałem na OSKP to co drugi przyjeżdżał na magnesie na BT... czyli na tacho było, że stoi :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.