Skocz do zawartości

Motocykl zmiana mocy na 35kW


IVVO

Rekomendowane odpowiedzi

No więc ten delikwent będzie jeździł motocyklem, w którym zmniejszono moc do 35 kW z parametru zabronionego. Z parametru większego, niż mówi kategoria A2.

Panowie! Szacun! No nikt mi nie powie, że ktoś mając uprawnienia do kierowania pełnokrwistym motocyklem będzie sobie silnik dławił i o homo występował.

Taka gadka, to nie gadka, że ktoś najpierw temat drąży, by później stwierdzić, że sensu w tym nie widać. No ale w sumie kto bogatemu zabroni...

Nie kumem tej całej sprawy! 

Po mojemu 70 kW na 35 kW się dławi i za to płaci, żeby sobie na A2 pośmigać. Reszta, to lanie wody w temacie. No takie moje zdanie. Jeszcze raz SZACUN i bez urazy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, IVVO napisał:

To po jaki ptak zapodaliście piwa przy Paproku

Ja osobiście zapodałem znaczek " super " bo też mi po głowie chodził ten zapis ale @Paprock był szybszy i wrzucił ( więc podziękowałem ). |A tak po za tym :

14 minut temu, cezary napisał:

diagnosta jest od oceny spełnienia warunków tech. podczas badania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Paprock napisał:

w którym zmniejszono moc do 35 kW z parametru zabronionego

zabronionego? proszę w wskazanie podstawy prawnej skutkującej wynikiem N podczas badania technicznego,

dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wycinaj! :sleep:

Zdrowy rozsądek to się nazywa, a nie na siłę wyszukiwanie iksa. Swoje powiedziałem, ale mogę powtórzyć. "Lanie wody".

Może @aboz coś więcej dopowie, bo to wielki specjalista od takich sprawek. Może też wyjaśni dlaczego szanujący się podmiot nie dławi większych silników w motocyklach.

Też dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest fajne dopóki ktoś umiejętności chodzenia nie straci w wypadku. Tak jak wspomniałem wcześniej, trochę tych zmian robię i jako motocyklista czepiam się szczegółów. Każde moje zaświadczenie zawiera regułkę: "usunięcie zmian skutkujących zmniejszeniem mocy, powoduje powrót do jej wartości pierwotnej". Zdarzył się jeden czy dwa przypadki, że klient przyjechał motocyklem, który pierwotnie miał powyżej 70 kW i na moją informację, że w dokumentach będzie zapis o niespełnianiu zapisów art. 6 ust. 1 pkt. 3a ustawy o kierujących pojazdami, tyle go widziałem.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś też, że nie blokują motocykli, których pierwotna moc wynosi ponad 70 kW. Rozumiem, że to o ten warsztat chodzi, a nie o niemiecki Alpha Technik.

Poza tym, czy byłbyś uprzejmy potwierdzić moc tematycznego moto?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - jeszcze raz piszę -co nas interesuje kto będzie jeździł tym pojazdem - ma prawo jazdy więc odpowiada -  jeśli są inne zastrzeżenia po linii naszych przepisów - to piszcie

To przepraszam -  sprawdzacie klienta jak wiedza na SKP  - czy ma uprawnienia do kierowania

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Paprock napisał:

Rozumiem, że to o ten warsztat chodzi, a nie o niemiecki Alpha Technik.

Polski warsztat.

31 minut temu, Paprock napisał:

Poza tym, czy byłbyś uprzejmy potwierdzić moc tematycznego moto?

W jakim sensie?

 

@IVVO ja tylko sobie w zaświadczeniu z BT wpisuję dupochron, coby mnie jakiś nawiedzony prorok czy inny ojciec nie ścigał po nocach. Nie interesuje mnie też jakimi kto uprawnieniami sie legitymuje. Robię to wyłącznie dla swojego spokojnego snu. Nikomu BT nie odmówiłem. To klienci uciekają z własnej woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w takim, że idzie mi o moc sprzed zdławienia. Czy 85 kW dla takiego GSX-R to parametr standardowy, czy może deko wyśrubowana/niszowa opcja silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paprock napisał:

Bo z ustawy o kierujących jasno wynika, że w Polsce nie można zdławić stu konnego motocykla! 

Z tej ustawy ,na moje ,wynika kto i na jakich zasadach  tym może jeździć , zdławić można, a od sprawdzenia uprawnień kierowcy - nie my

 

 

 

Edytowane przez duchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak pytam, bo ta cała Alpha Technik, tu w temacie @IVVO, nie wiadomo dokładnie z jakiej mocy do 35 kW pociągnęła. A w temacie linkowanym przez @leski66 wynika, że Alpha Technik moto powyżej 70 kW nie tyka.

A "nie wycinaj" poszło o to, że ja się ciskam o parametr wyższy, niż to wynika z kategorii A2.

 

 

Ups, bo to do @cezarego było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aboz napisał:

ja tylko sobie w zaświadczeniu z BT wpisuję dupochron,

 

Ja osobiście - w uwagach dopisuję iż pojazd po przebudowie za granicą i wpisuję iż do badania dołączono załącznik w postaci kesra - czy WK zechce to do" teczki pojazdu" włożyć czy nie to nie mój biznes - w systemie podpięte do badania i w razie kontroli do wglądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paprock napisał:

Czy 85 kW dla takiego GSX-R to parametr standardowy, czy może deko wyśrubowana/niszowa opcja silnika.

Dla 600 cm to moc fabryczna. Jedna z kilku dostępnych w zależności od wersji i rocznika.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.