Skocz do zawartości

Przygotowanie pojazdu do przeglądu.


abcs

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dawno nie słyszałem w żadnych publikatorach, że pojazd do przeglądu powinno się przygotować. Może "jest  życie na tej planecie" i zacznie się właścicielom pojazdów uświadamiać, że o pojazd należy dbać i przygotowywać do badania technicznego. Pomijam zawartość wewnątrz numeru ale już sam anons na okładce. Może ktoś przeczyta i się zastanowi.

motor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, muszę kupić by klienci mogli poczytać w oczekiwaniu na auto i potem pretensji nie było. Zresztą może człowiek sam się z tej lektury coś podszkoli wkoncu to stan na 2019r.?

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, abcs napisał:

i zacznie się właścicielom pojazdów uświadamiać,

Ja cieszę się,że zmienia się mentalność ludzi w stosunku do badań technicznych. Sam osobiście staram się uświadamiać użytkowników pojazdów. Pisałem w 2015r i cieszę się , że powoli zmienia się to na lepsze.

Dla przypomnienia:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie tylko piszę - tylko -  jak mam chwilę wolnego to sprawdzam przed rejestracją za free. I może też z tego powodu mała ilość N

Ustawiam światła, szukam stuków itd

Szczęśliwy klient zawsze wróci ? A 10 godzinek poleci jak z płatka

Za "młody" jestem aby siedzieć i się nudzić - a tak to PzP - czyli przyjemne z pożytecznym

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna też tak robiłem :) Klient, zamiast być zadowolony, że nie dostał negatywa.... pojechał spróbować szczęścia na inną stacje, a że w okolice stacji wysyp to pewnie gdzieś mu się przyfarciło :)

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie powinno być tak, że generalnie o stan pojazdów powinno się dbać cały czas, a nie przygotowywać je wtedy, kiedy zbliża się przegląd?

Bo to trochę jak z nauką - jedni się uczą, żeby się czegoś nauczyć i wiedzieć, a inni po to żeby zdać egzamin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja za free przed wjazdem tylko sprawdzam czy próg i błotnik na swoim miejscu i czy to przypadkiem auto nie Freda Flinstona jest. I wtedy jak wjeżdża to kasa za dalsze albo wizytówka z zaprzyjażnionego szrotu badż blacharza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widocznie ja już na starościc dziwaczeję - jakieś darmowe sprawdzania - liczy się tylko kesz  - przykre ale prawdziwe - bo za 5 dych to co innego - u nas w okolicy takie stawki - ale za darmochę - dziadek oszalał 

Oczywiście 5 dych do "kieszeni" - i to jest cacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może trzeba by ?

 

Pije Kuba do Jakuba, Jakub do Michała

Pije Artur do Zbigniewa, Zbigniew do Waldemara

Pijesz ty, pije ja, kompanija cała ...:viva:

(taki wieczorny nastrój :mrgreen:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, IVVO napisał:

Oczywiście 5 dych do "kieszeni" - i to jest cacy

Eee tam do kieszeni,kto bierze to bierze... u mnie tyle ile ustawa przewiduje i jedziemy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy BADANIE na okładce jest taki dekoracyjny stempel w kwadracie. Może coś wyjaśni. Raptem ze dwa tygodnie trwa rok dwa zero dziewiętnasty. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Greg napisał:

pojechał spróbować szczęścia na inną stacje, a że w okolice stacji wysyp to pewnie gdzieś mu się przyfarciło :)

I tu właśnie pokazuje nasz  Polski obywatel swoją mentalność. Bycie dobrym dla ludzi to najgorszy błąd jaki można w tym fachu robić. Jestem za tym żeby przepisy się zaostrzyły i nie było możliwości kluczenia po stacjach i sępienia pieczątki

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wachlarz możliwości jest ogromny. Objazd po okolicy kilka godzin i wyśniona pieczątka już widnieje w DR , niezależnie od stanu technicznego :evil:

Do solidarności zmuszą stacje jedynie przepisy i bat , bo większość włascicieli z dobrej woli nie zrezygnuje ze "stówki"

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, IVVO napisał:

Oczywiście 5 dych do "kieszeni" - i to jest cacy

U mnie wszystko idzie przez fiskalną. Zarabia właściciel SKP, US dostaje należny podatek, klient paragon i wydruki z dodatkowymi opisami jak trzeba. A czasem trzeba, bo serwisy/mechanicy twierdzą, że jest ok. I właśnie z tymi ostatnimi jest największy problem. Klient przyjeżdża na przegląd (nie badanie) do warsztatu i wymieniacze wymieniają. A to klocki, a to olej i filtry. Ale już zerknąć na zawieszenie to nie bardzo. Sprawdzić wyciek ze skrzyni problem. Diagnosta przecież sprawdzi i powie co trzeba zrobić. Płacze się zaczynają jak pojazd nie dopuszczony do ruchu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Rafi90 napisał:

Bycie dobrym dla ludzi to najgorszy błąd jaki można w tym fachu robić.

Święte słowa. Kiedyś zasłyszałem taki tekst:

"Jeszcze nigdy dobry uczynek nie pozostał bezkarny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2019 o 08:34, abcs napisał:

Bardzo dawno nie słyszałem w żadnych publikatorach, że pojazd do przeglądu powinno się przygotować. 

 

 

Kiedyś  przygotowywanie pojazdu do przeglądu to był normalny proceder każdego posiadacza pojazdu. Pamiętam jak mój  ojciec posiadacz Skody 100s  na początku lat 90-tych co rok tydzień  przed przeglądem zaczynał auto reperować./ Później jechał na przegląd. Czasem i tak dostał N i dalej rzeźbił tydzień. Ale każdy posiadacz Maluchów i podobnych wyrobów z tamtych lat auto sprawdzał przed przyjazdem . A teraz ludzie świateł nie sprawdzą bo się nie chce, a później zdziwieni?  

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.