Skocz do zawartości

Liczba osi pojazdu


Robert66

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozdrapuj. Zostaw. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest własnie taki układ. A jak mało, to na dole są wolne rubryki na odręczne dopiski.

Na przykład moto z bocznym wózkiem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za różnica ile ma osi - przy naczepach liczy się zestaw nie liczba osi - liczba osi zespołu wskazuje DMC zespołu 

Nie rejestrowałeś jeszcze żadnego Szwera - 10 - osiowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivvo! O czym Ty piszesz?

Jest DiP, w którym naciski określa się dla osi pierwszej, drugiej, trzeciej. Problemem jest "odmowa rejestracji" bo naczepa/przyczepa ma więcej osi niż DiP przewiduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale "nie zajarzyłem" iz problem w druku DIP - toż to oczywista oczywistość  

Chciał bym mieć takie problemy - a ja od razy z grubej o osiach DMC zespołach  - chyba się starzeje 

Ale tak aż mnie ściska - jakie da F.2

Może autor odpowie

Bo jak nie robił takich to duże prawdopodobieństwo iż da d.....

A mam chwilę wolnego to mogę pomóc 

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Robert66 :

F.1 – wpisuje się maksymalną masę całkowitą pojazdu, będącą największą technicznie dopuszczalną
masą całkowitą pojazdu, wynikającą z jego konstrukcji i wykonania, określoną przez producenta, wyrażoną
w kg; nie dotyczy motocykli i motorowerów;

F.2 – wpisuje się dopuszczalną masę całkowitą pojazdu, będącą największą, określoną w przepisach
o warunkach technicznych masą pojazdu obciążonego osobami i ładunkiem, dopuszczonego do poruszania się
po drodze, wyrażoną w kg;

" Raczej " w tym przypadku ta zależność :

33 minuty temu, Robert66 napisał:

F2= F1

Nie będzie spełniona. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2019‎-‎01‎-‎15 o 16:07, Robert66 napisał:

czy można  odmówić rejestracji z powodu 5 , anie jedynie słusznej liczby 3 osi w naczepie.

nie można odmówić takiej rejestracji . tak samo każda ilość osi jest słuszna , wlaściwa ale fakt - najpopularniejsza to liczba 3 . w twojej naczepie zapewne chodzi o transport specjalistyczny. klient powinien wiedzieć po co mu taka naczepa i cy potrzebuje odstępstwo .

30 minut temu, Robert66 napisał:

osie 5x9000, odległości prawidłowe tj:1,32;1,88 i więcej,3 skrętne.

za mało danych , przydałaby sie TZ i dokładne odległości między osiami  , foto całej naczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstępstwo dostaje się na przewóz ładunków niepodzielnych ,co w tym przypadku nie ma miejsca i klient nie ma zamiaru o nie występować.A mnie rybka co on ma zamiar wozić.

odległości osi to:

1 od 2-1,31m

2 od 3-2,86m

3 od4-1,81m

4 od5-1,5m 

tabliczka jest tak jak powiedziałem wcześniej, określająca naciski na każdą po 90000kg .

pytanie pozostaje aktualne jak F2? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, blakop napisał:

Odstępstwo dostaje się od warunków technicznych, a nie na przewóz ładunków. 

zgadza się ,ale nikt nie dostanie odstępstwa do wożenia słomy czy kartofli bo to można  robić normalnymi pojazdami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.