michal_kubek Napisano 16 Styczeń 2019 Napisano 16 Styczeń 2019 Witam. Citroen C2 na słupku ma tabliczkę znamionową z homologacją "e2*2001/......" , czyli fabryczna na 4 miejsca. A wyżej naklejona jest informacja o zmianie homologacji z M1 na N1 początek AU-2256........ . Klient chce na 4 miejsca i z ciężarowego na osobowy. Wystarczy zaświadczenie z odpowiedniego warsztatu + badanie i zdjęcia? Czy do citroena po wyciąg z homologacji ze fabrycznie auto przystosowane na 4 miejsca i dołączyć do dokumentacji? Pozdrawiam Cytuj
Rafi90 Napisano 16 Styczeń 2019 Napisano 16 Styczeń 2019 (edytowane) Jeżeli szło na 4 i konstrukcyjnie jest dopuszczone 4 (kotwiczenie pasów, mocowania foteli i homo m1) to poświadczenie od producenta bym ogarnął że pojazd o tym i tym nr vin był M1 z 4 miejscami i że jest możliwość powrócenia do fabrycznej konfiguracji i tyle. Miałem takie kwitki na 2 kijanki. Wydali za free bez problemu. Podkładka jest dobra, WK i ITS również mi potwierdziły że dobrze coś takiego mieć i w zasadzie to był finał sprawy. Ps: Papier od producenta oczywiście klient sobie sam ogarniał Edytowane 16 Styczeń 2019 przez Rafi90 Cytuj
IVVO Napisano 16 Styczeń 2019 Napisano 16 Styczeń 2019 Jeśli punkty mocowania OK - to zmiany konstrukcyjne - czyli norma Cytuj
Mecher Napisano 16 Styczeń 2019 Napisano 16 Styczeń 2019 Zaświadczenie musi być. Zawsze można dołączyć wyciąg z homo o jakim piszesz i ładnie opisać w uwagach. Im lepiej opisane tym zawsze łatwiej w przyszłości. Sobie bym zostawił kopię tego wyciągu. 1 Cytuj
IVVO Napisano 16 Styczeń 2019 Napisano 16 Styczeń 2019 Ale po co ta pierwotna homo - w momencie kiedy zrobili II etap to ją rozwalili - to w tej chwili tylko papierek z danymi które mogą nie mieć nic wspólnego z rzeczywistością Cytuj
Rafi90 Napisano 16 Styczeń 2019 Napisano 16 Styczeń 2019 (edytowane) Ja zawsze chce i będę chciał . Dziś prawo jest takie jutro takie, dziś daje się temu spokój, za rok trafi się jakiś wędkarz i będzie łowił takie zmiany z pytaniami po co dlaczego i jak. Przezorny ubezpieczony i śpi spokojnie. I tak jak pisał Mecher. Kserować i trzymać sobie takie różnego rodzaju homologacje, wyciągi , kwitki . Edytowane 16 Styczeń 2019 przez Rafi90 Cytuj
Mecher Napisano 16 Styczeń 2019 Napisano 16 Styczeń 2019 (edytowane) @IVVO a kto pisał o danych ? WK będzie miał wtedy czarno na białym (z podkładką), że pojazd posiada fabryczne punkty kotwiczenia. Sam niedawno pisałeś coś o PzP Edytowane 16 Styczeń 2019 przez Mecher Cytuj
Rafi90 Napisano 16 Styczeń 2019 Napisano 16 Styczeń 2019 I WK będzie miał i każdy z nas będzie miał. Wychodzę z założenia że lepiej mieć więcej tych papierków niż mniej Cytuj
leski66 Napisano 16 Styczeń 2019 Napisano 16 Styczeń 2019 11 minut temu, Rafi90 napisał: za rok trafi się jakiś wędkarz i będzie łowił takie zmiany z pytaniami po co dlaczego i jak. O mnie możesz być spokojny. Cytuj
Rafi90 Napisano 16 Styczeń 2019 Napisano 16 Styczeń 2019 (edytowane) 5 minut temu, leski66 napisał: O mnie możesz być spokojny. Gdybyś przeszedł do TDT i któregoś z nas chciał łapać to niech Ci się żyłka zerwie, czy co wy tam macie hahahaha ? Edytowane 16 Styczeń 2019 przez Rafi90 Cytuj
Mecher Napisano 16 Styczeń 2019 Napisano 16 Styczeń 2019 No nie wiem ... a hurtowe odławianie świąteczne ? Cytuj
IVVO Napisano 16 Styczeń 2019 Napisano 16 Styczeń 2019 26 minut temu, Mecher napisał: WK będzie miał wtedy czarno na białym (z podkładką), że pojazd posiada fabryczne punkty kotwiczenia. Które w sposób trwały powinny być usunięta e II etapie O tym piszę nie o danych technicznych Cytuj
Rafi90 Napisano 16 Styczeń 2019 Napisano 16 Styczeń 2019 Skandynawia w taki sposób to robi. Miałeś osobowe chcesz ciężarowe? Proszę bardzo, ale bez odwrotu. Punkty usuwają i amen Cytuj
IVVO Napisano 16 Styczeń 2019 Napisano 16 Styczeń 2019 Dla tego zbieranie makulatury - może zadziałać w drugą stronę - i w cale nie musi być dupochronem tylko batem Cytuj
Mecher Napisano 16 Styczeń 2019 Napisano 16 Styczeń 2019 (edytowane) 4 minuty temu, IVVO napisał: Które w sposób trwały powinny być usunięta e II etapie O tym piszę nie o danych technicznych To gdzie będa zamontowane te dwa dodatkowe miejsca, jeśli nie ma punktów kotwiczenia ? I ty to usankcjonujesz? Na samym zaświadczeniu od podmioty ? Edytowane 16 Styczeń 2019 przez Mecher 1 Cytuj
Rafi90 Napisano 16 Styczeń 2019 Napisano 16 Styczeń 2019 Ale jeśli tych miejsc kotwiczenia niema albo jakas ingerencja była w nie, to pojazd zostaje 2 miejscowy na amen i żegnamy klienta Cytuj
IVVO Napisano 16 Styczeń 2019 Napisano 16 Styczeń 2019 Od tego mam aparat aby je sfotografować miejsca mocowania pasów i siedzeń, stwierdzić czy jest to zgodne z przepisami - żadne wyciągi z homo do tego nie potrzebne - za to mi płacą Cytuj
Rafi90 Napisano 16 Styczeń 2019 Napisano 16 Styczeń 2019 A ja tam wole mieć papier i dodatkowo wzrokowo a także fotograficznie to potwierdzić .Ale... Każdy robi jak chce. Byle by było zgodnie z przepisami Cytuj
IVVO Napisano 16 Styczeń 2019 Napisano 16 Styczeń 2019 A tak na marginesie - co WK ma do zmian - prędzej skarbówkę to zainteresuje Cytuj
Mecher Napisano 16 Styczeń 2019 Napisano 16 Styczeń 2019 (edytowane) @IVVO, twoje uprawnienia, twoja sprawa. Pozwól że do własnych uprawnień będę podchodził jak napisałem. US może i nic ale WK jak najbardziej może zakwestionować Edytowane 16 Styczeń 2019 przez Mecher Cytuj
IVVO Napisano 16 Styczeń 2019 Napisano 16 Styczeń 2019 Macherku - ja nie mam nic do Twoich uprawnień - ale wierz mi lepiej to zrobić bez żadnych homologacji Cytuj
michal_kubek Napisano 16 Styczeń 2019 Autor Napisano 16 Styczeń 2019 Dzięki wielkie z wszelkie informacje. Pozdrawiam Cytuj
Mecher Napisano 16 Styczeń 2019 Napisano 16 Styczeń 2019 @IVVO, oczywiście jeśli tego nie ma, trudno, bo nie mam prawa tego wymagać (co najwyżej rzeczoznawca). Ale skoro jest to dlaczego się tym nie posiłkować? Bo ktoś się uparł, ma takie widzi mi się ? Cytuj
IVVO Napisano 16 Styczeń 2019 Napisano 16 Styczeń 2019 Macherku - ta homo to może coś pomoże G45.20Z - on przebudował pojazd - My tylko sprawdzamy czy on to zrobił zgodnie z przepisami. Bo tak popatrz - pierwszy raz homo rozwalił II etap - drugi raz G45.20Z - nie wiem dla czego na tych pojazdach jest jeszcze oryginalna TZ z homo - skoro dwa razy pojazd już był przebudowany - i ta homo z oryginalnej TZ może -ale nie musi mieć nic wspólnego z pojazdem co wyszedł z fabryki - a jeszcze ciekawiej jest z tym - co zrobić z TZ II etapu - jeśli II etap zostawił oryginał to czy po zmianie powinna zostać albo być usunięta Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.