Skocz do zawartości
Czy płacisz za terminale płatnicze 2x więcej niż musisz? ×

Citroen C2 zmiana miejsc z 2 na 4 oraz z ciężarowego na osobowy


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam. Citroen C2 na słupku ma tabliczkę znamionową z homologacją "e2*2001/......" , czyli fabryczna na 4 miejsca. A wyżej naklejona jest informacja o zmianie homologacji z M1 na N1 początek AU-2256........   . Klient chce na 4 miejsca i z ciężarowego na osobowy. Wystarczy zaświadczenie z odpowiedniego warsztatu + badanie i zdjęcia? Czy do citroena po wyciąg z homologacji ze fabrycznie auto przystosowane na 4 miejsca i dołączyć do dokumentacji? 

Pozdrawiam 

Napisano (edytowane)

Jeżeli szło na 4 i konstrukcyjnie jest dopuszczone 4  (kotwiczenie pasów, mocowania foteli i  homo m1) to poświadczenie od producenta bym ogarnął że pojazd o tym i tym nr vin był M1 z 4 miejscami i że jest możliwość powrócenia do fabrycznej konfiguracji i tyle. Miałem takie kwitki na 2 kijanki. Wydali za free bez problemu. Podkładka jest dobra, WK i ITS również mi potwierdziły że dobrze coś takiego mieć i w zasadzie to był finał sprawy.

Ps: Papier od producenta oczywiście klient sobie sam ogarniał

Edytowane przez Rafi90
Napisano

Zaświadczenie musi być.  Zawsze można dołączyć wyciąg z homo o jakim piszesz i ładnie opisać w uwagach. Im lepiej opisane tym zawsze łatwiej  w przyszłości.

 

Sobie bym zostawił kopię tego wyciągu.

  • Lubię 1
Napisano

Ale po co ta pierwotna homo - w momencie kiedy zrobili II etap to ją rozwalili - to w tej chwili tylko papierek z danymi które mogą nie mieć nic wspólnego z rzeczywistością 

Napisano (edytowane)

Ja zawsze chce i będę chciał . Dziś prawo jest takie jutro takie, dziś daje się temu spokój, za rok trafi się jakiś wędkarz i będzie łowił takie zmiany z pytaniami po co dlaczego i jak. Przezorny ubezpieczony i śpi spokojnie.

I tak jak pisał Mecher. Kserować i trzymać sobie takie różnego rodzaju homologacje, wyciągi , kwitki .

Edytowane przez Rafi90
Napisano (edytowane)

@IVVO a kto pisał o danych ?

WK będzie miał wtedy czarno na białym (z podkładką), że pojazd posiada fabryczne punkty kotwiczenia. 

Sam niedawno pisałeś coś o PzP :P

Edytowane przez Mecher
Napisano

I  WK będzie miał i każdy z nas będzie miał. Wychodzę z założenia że lepiej mieć więcej tych papierków niż mniej

Napisano
11 minut temu, Rafi90 napisał:

za rok trafi się jakiś wędkarz i będzie łowił takie zmiany z pytaniami po co dlaczego i jak.

O mnie możesz być spokojny.:razz:

Napisano (edytowane)
5 minut temu, leski66 napisał:

O mnie możesz być spokojny.:razz:

Gdybyś przeszedł do TDT i któregoś z nas chciał łapać to niech Ci się żyłka zerwie, czy co wy tam macie hahahaha ?

Edytowane przez Rafi90
Napisano
26 minut temu, Mecher napisał:

WK będzie miał wtedy czarno na białym (z podkładką), że pojazd posiada fabryczne punkty kotwiczenia. 

 Które w sposób trwały powinny być usunięta e II etapie 

O tym piszę nie o danych technicznych

Napisano

Skandynawia w taki sposób to robi. Miałeś osobowe chcesz ciężarowe? Proszę bardzo, ale bez odwrotu. Punkty usuwają i amen

Napisano

Dla tego zbieranie makulatury - może zadziałać w drugą stronę - i w cale nie musi być dupochronem tylko batem

Napisano (edytowane)
4 minuty temu, IVVO napisał:

 Które w sposób trwały powinny być usunięta e II etapie 

O tym piszę nie o danych technicznych

To gdzie będa zamontowane te dwa dodatkowe miejsca, jeśli nie ma punktów kotwiczenia ? I ty to usankcjonujesz? Na samym zaświadczeniu od podmioty ? 

Edytowane przez Mecher
  • Lubię 1
Napisano

Ale jeśli tych miejsc kotwiczenia niema albo jakas ingerencja była w nie, to pojazd zostaje 2 miejscowy na amen i żegnamy klienta

Napisano

 Od tego mam aparat aby je sfotografować miejsca mocowania pasów i siedzeń, stwierdzić czy jest to zgodne z przepisami  - żadne wyciągi z homo do tego nie potrzebne - za to mi płacą 

Napisano

A ja tam wole mieć papier i dodatkowo wzrokowo a także fotograficznie to potwierdzić .Ale... Każdy robi jak chce. Byle by było zgodnie z przepisami

Napisano

A tak na marginesie - co WK ma do zmian - prędzej skarbówkę to zainteresuje

Napisano (edytowane)

@IVVO, twoje uprawnienia, twoja sprawa.

Pozwól że do własnych uprawnień będę podchodził jak napisałem. US może i nic ale WK jak najbardziej może zakwestionować 

Edytowane przez Mecher
Napisano

Macherku - ja nie mam nic do Twoich uprawnień - ale wierz mi lepiej to zrobić bez żadnych homologacji 

Napisano

Dzięki wielkie z wszelkie informacje. Pozdrawiam ;)

Napisano

@IVVO, oczywiście jeśli tego nie ma, trudno, bo nie mam prawa tego wymagać (co najwyżej rzeczoznawca). Ale skoro jest to dlaczego się tym nie posiłkować?  

 Bo ktoś się uparł, ma takie widzi mi się ? 

Napisano

Macherku - ta homo to może coś pomoże G45.20Z - on przebudował pojazd - My tylko sprawdzamy czy on to zrobił zgodnie z przepisami.

Bo tak popatrz - pierwszy raz homo rozwalił II etap - drugi raz G45.20Z - nie wiem dla czego na tych pojazdach jest jeszcze oryginalna TZ z homo - skoro dwa razy pojazd już był przebudowany - i ta homo z oryginalnej TZ może -ale nie musi mieć nic wspólnego z pojazdem co wyszedł z fabryki - a jeszcze ciekawiej jest z tym - co zrobić z TZ II etapu - jeśli II etap zostawił oryginał to czy po zmianie powinna zostać albo być usunięta

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.